bugün

Avrupa Yakasına göre daha sakin olan bir yerdir, Kadıköy gibi güzel bir yere sahiptir.
Avrupa yakası ilçelerinin toplam alanı 3.563 km2 olup, istanbul ilinin %65'ini teşkil eder. Anadolu yakası ilçelerinin toplam alanı ise 1.898 km2'dir. belki de ondan anadolu yakasının nüfusu daha azdır ama nüfus yoğunluğu hemen hemen aynı olabilir.
bence gayet güzel bir yakadır. şu an bu yakadayım. öğlen karşıya geçip deniz seki'nin annesinin cenazesine gitmeyi planlıyorum.
garip bir şekilde avrupa yakasına göre daha az yoğun olmasına rağmen bizim yakaya göre daha çok otobüs var sanki. otobüs cenneti. her yere kolayca otobüs var. beykoz'dan ümraniye'ye mi demezsin her yere. mesela 15tk'ya bindim ama emaar avm'den geçmiyormuş 15bk olması lazımmış. 8e otobüsü de gidiyormuş aslında ama ben bilmiyordum.
istanbul'un 1/3'ü burada yaşıyormuş.
ayko naber adamsın kardeşim, seviyoruz seni.
daha ferah bir istanbul bölgesi olabilir.
ormanlık alanları çok güzel olan istanbul'un bir yakasıdır. karşı yakadan bu yakaya ya da karşı yakadan bu yakaya geçilebilir.
istanbul'un avrupa yakasına göre daha sakin ve az karışık olan bölgesi.
gerilimi az, hizmeti de.
yav alınmayın ama istanbul değildir.
orada oturup bu tarafa geçecek olanlar "istanbul a gidiyorum" derdi.
olsa olsa istanbul un sayfiye yeri olabilir.
zaten oraya gittiğimde şöyle bir kocaeli atmosferi hissediyorum.

istanbul burasıdır. avrupa yakası.
her şey pahalı moruk, yapacak bir şey yok

ayda 10 kağıt kazanmayana adam muamelesi yapmıyor amk hayatı.
Dört yıldır yaşadığım, yaşamaktan keyif aldığım istanbul’un en güzel yakası. Kanlıca’dan beylerbeyi’ne kadar sahilde yürür, oradan kadıköy’e geçerim. Kadıköy’ün o eski sokaklarında kendimi kaybettikten sonra dönerim hisar’daki yuvama. Sanırım aşığım...
Avrupa yakasının nüfusu her daim çok daha hızlı artmıştır ama istanbul doldukça anadolu yakasına taşmaya başlamıştır. Bu nedenle nüfus artış hızının doğru orantılı olarak yansımaya başladığı yakadır.
her iki yaka da güzeldir, iki yakasını bir araya getirebilen için.
Candır can. Kaliteli yaşam vardır bu yakada avrupa gibi kozmopolit değildir.
bülse girsel' in yazdığı ve yakında televizyonlarda göreceğimiz yeni dizidir.
Son derece güzel bir avrupa şehrine benzeyen yerleşim bölgesi. Yolları, metroları, sokakları, yenilenmiş binaları her şeyiyle müthiş bir gelişim göstermiştir. Beton yabti diyenlere kapak olurcasına akp döneminde olmuştur.
istanbul'da oturduğum, avrupa yakasından katbekat daha iyi olan, 14 tane ilçe barındıran yaka. avrupa yakasında muadilini bulamayacağınız, çok güzel bir yer olduğunu hatırladığım ancak 2004'ten beri gidemediğim adalar mesela. gitmeden geçmeyin derim.
avrupa yakasına göre daha sakin bir yerdir.
Genelde oturulacak yaka olarak bilinir ve avrupa yakasında çalışıyorsanız sadece uyumaya gelirsin eve. (bkz: trafik)
istanbul'un iki yakasından biridir. Diğerini siker atar her şeyiyle.
anadolunun bağrıdır. üniversitede sıkça "anadolunun bağrından, anadolu yakasından geldim." cümlesini kullanırım.
--spoiler--
Anadolu Yakasına Yeni Bir Soluk Sektörün iki büyük markası şimdi Kurtköy’ün en büyük projesi olan 360 Kurtköy ile Anadolu yakasına yeni bir soluk getiriyor. 11 Haziran 2015 Perşembe 11:57 inşaat sektöründeki öncü projeleri ile tanınan iki büyük şirket Hanesel Yapı ile Demirbaş Yapı, ortak bir projeye imza atıyor. 360 Kurtköy; 540 daire, 1000 metrekarelik sosyal alan, 1000 metrekarelik ticari alanın dışında 12 bin metrekarelik özel okul ve anaokulları ile Kurtköy’ün en büyük projesi olacak. inşaat sektörünün iki güçlü ismi Hanesel Yapı ve Demirbaş Yapı yeni bir projeye imza atıyor. 52 bin metrekarelik arsa alanı, 100 bin metrekare inşaat alanı üzerine kurulan 360 Kurtköy, Anadolu yakasının en çok konuşulan projelerinden biri olacak. Kim Ne Dedi? WBahçe,Wroof ve Avlu projesinden sonra Kurtköy’de 4. projeye imza attıklarını belirten Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş, artık bu bölgedeki ihtiyaçları ve talepleri çok iyi bildiklerini, son dönemde oturumcu oranının artması ile çok radikal bir kararla 1+1 daire tipi koymaktan vazgeçtiklerini ve net metrekarelerin büyüklüğü ile projenin ses getireceğini söyledi. Demirbaş,‘Nitelikli olmayan daire yok. 360 Kurtköy; 540 daire, 1000 metrekarelik sosyal alan, 1000 metrekarelik ticari alanın dışında 12 bin metrekarelik özel okul ve anaokulları ile Kurtköy’ün en büyük projesi olacaktır’ Hanesel Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Nazım Selimoğlu ‘Kurumsal ve yenilikçi çözümler sunan gücümüz, gerçekleştirdiğimiz projelerimiz ve reel piyasaların tepkilerini yorumlayarak aldığımız kararlarla geçmişte de olduğu gibi öncü projelere imza atmayı hedefliyoruz’ Bağdat Caddesi, Çengelköy, Şerifali, Ataşehir, Libadiye, izmir ve Çeşme gibi bölgelerde 10 binin üzerinde konut yaptıklarını söyleyen Selimoğlu, projeyle ilgili , Şimdi bu tecrübemizi Hanesel Yapı kimliğimiz ile 360 Kurtköy’de perçinliyoruz. Kurtköy’ün en nezih yeri olarak bilinen Çamlık bölgesinde, adını aldığı Kurtköy’ü tepeden 360 derece gören bir konuma hakim. 100 Bin metrekarenin üzerinde inşaat alanına sahip ve sosyal donatılar bakımından oldukça zengin görünen projemiz ile konut sahiplerine tam donanımlı bir yaşam merkezi sunuyoruz’ emlakrehberi/ 11 Haziran 2015
--spoiler--
kadıköydür. gerisi yalandır. yedi yılımı benden almıştır ama candır canandır.