bugün

En risksiz kahvedir.ne kadar kötü olabilir ki diyerek ilk defa gidilen mekanlarda tercih edilebilir.
bunu hazırlarken sıcak suyu önce koymak elzemdir. espressonun üstüne kaynar suyu boca edince kahvenin tadı çok kötü, ekşimsi bir hal alıyor.
ikinci dunya savasi sirasinda fransa'ya gelen amerikalilarin malum espresso yu icememesinden dolayi, espresso'nun sulandirilmis haline verilen ad.

zaten bu amerika ahalisinin bozmadigi ne var allah askina ?
Kafein oranı filtreye göre daha az olan kahve. Yumuşak içimlidir.
Şimdi çok meşgul bir insan olduğum için, günde bir kahve yetmiyor. O yüzden iki tane içebiliyorum.
hadi gidelim diyen bir sözlük yazarı ile içmeye giderdim şuan. O kadar işim yok.
Vazgecilmezim...
favori kahvem. evlerde ucuz olarak mokapot isimli aletle yapılır. çelik olanından tavsiye ederim.
bir barista'nın ifadesine göre: "sert kahve istiyorsanız americano için" der.
filtre kahve kadar sade, espresso kadar aci degil. tam ortada bir yerde.

Severim.
eve gelip uyumadan önce 4 tane içtim. 2. dünya savaşı sırasında espressoyu az bulan amerikan askerlerine göre hazırlanmış sulu espresso. hey americano.
italya'daki amerikan askerlerinin espressoyu suyla inceltmesiyle meydana gelmiş kahve.
bizim cano yu andırsada onunla alakası yoktur.

geçen liseden arkadaşlarla buluştuk allahın sivaslısı americano söyledi yanında minik bardakla sütte geldi (hiç içmedim bilmiyorum) bu birazcık döktü kahvesine bıraktı bende çay içiyordum sonra baktım boşları almaya geldiler ziyan olacak diktim kafaya americano senin neyine amk dedim sus köpek dedi öylede saygılıyız birbirimize.
espresso'nun sulandırılmış hali. en başta espresso yoğun geldiği için içilir ama bir gün damak gerçek kahveyi tatmayagörsün; o artık sulu kahvedir.