bugün

milyonlarca insanin kendisini arap sandigi, arapca seslendigi soyut varlik.nedense aslanlar 'god' diye bagirmaz ya da çarliston biberin içinde 'allah' yazmaz. oysa ki o gene milyonlarin inanisina göre hepimizi yaratmistir.

ayrica o dönemin sartlarina göre ayet gönderebilen dogaustu varliktir.
bkz: http://www.ntvmsnbc.com/news/427722.asp

edit: bu entryde bir kötüleme, bir sahsi görüs yoktur. olan seylerin yüze vurulmasindan rahatsiz olanlar beni kötülemekten ziyade kendilerini sorgulasinlar bence.
yaratıcımız.

gördüklerim , görmedigim yaratıcının varlıgına , beni inandırıyor! *
bizlere şah damarımızdan daha yakın olan dua ettiğimiz anda duamıza icabet eden ana şevkatinden kat ve kat daha şevkatli olan alemlerin rabbi herşeye kadir olan gafur ve rahim.ateistlerin korkulu rüyası...
+ Allah var mı birader?
- Var tabi.
+ E yok gibi yaşıyon?
(bkz: zarara rızasıyla girene merhamet edilmez)
bir yönetim şeklidir.
cinsiyeti olmadıgı icin hak degildir.
(bkz: #2728945)
güzeller güzeli. güzellerin içinden bir güzel değil, tüm güzelleri kendiyle güzel kılan, sonsuz güzellik.

bağışlayıcılığı umudumdur.
O'nun kudretini anlatmaya kelimeler yetmez. vardır ve tektir. sıkıştığımızda tek yardımımıza koşan, "kulum istesin ben de vereyim" diye el açmamızı bekleyen, merhametlilerin en merhametlisidir. O'na sığınan, tam teslim olanı asla darda bırakmaz. tek korkulması gerekendir. O'nun her şeye gücü yettiği için her şey O'ndan istenmelidir. O dar zamanları genişleten, karanlıkları aydınlatandır. Yarattığı her şeyin mutlaka bir faydası vardır. Aynı anda sayılamayacak kadar insanın derdine derman olan, onları dinleyen kudret sahibi ve çok adaletli, herkesin zerre kadar hakkını verecek olandır.
hakkında sonsuza kadar entry girilse az olacak olan sonsuz güç ve ilim sahibi..

anın en küçük birimlerinde bile şu kainat sözlüğüne aynı anda sonsuz sayıda entryler girebilen gerçek yazar...
inanmadığım tanrı.. bir sevgi sembolu değil bir korku sembolu olan islamın tanrısı.
en buyuk kaniti, zamane dumbuklerinin, cehennemde yanmak adina kabul etmedigi, kuran i kerim in oldugu, alemlerin rabbi, bagislayicilarin en buyugu; her ne kadar kimileri - hasa - kotulese de, ya da yok oldugunu - hasa - kabul etse de, onlara bile irade denen seyi vererek dusunmesini, seytan a uyarak kotu yolu ya da, dogru yolu bulmasini salik vermis tek yaratici.
ibrahim sadri'nin deyişiyle,

yeni doğmuş bebeğe yutkunmayı ögreten

çimene yeşili, buluta maviyi, topraga doğurganlığı veren

karıncanın bile kalbine merhameti indiren

görünmezi gören, bilinmezi bilen

göğe, çark-ı feleğe, süreyyaya, yıldızlara, kainata sığmayıp; bir garibin kalbine giren...
seytanın zerdustle olan bir muhabbeti sırasında öldügünü iddia ettigi ilahi güc.
şükretmemiz için önümüze sürekli bir şeyler çıkartan yaratıcı.
hz muhammed den bu yana bir siyasi bir fetistir.
ama ozellikle son yıllarda islamcılar uzerinden siyasi parti liderligine de
soyunduruldu.o yuzden gorevini savsaklayan belediye baskanları yagmur
yagmadıgı zaman "allahın takdiri" deyip geciyorlar.
millet de akmayan musluklar uzerinden allaha kufredemiyor haliyle.
ahalinin suyu akmıyor,belediye baskanı kendini aradan sıyırıp topu allaha atıyor,
allahın da bu olan bitene hic sesi cıkmıyor.bak sen su allahın isine.
(bkz: çalap)
sözlerde değil, sözlerdeki hikmettedir allah...

(bkz: bahtiyar vahapzade)
Allah var, ne gamımız var
orda O varken, burda bırakılmaz ne var..

diye nidalanılan rabbim.
her türlü isteğimi rahatlıkla bildirdiğim; sohbet tadında konuştuğum, haykırdığım bir tanemdir. beni bir kazadan ya da başka bir tehlikeden koruduğu olur, onu fark ettiğim an ona olan sevgim daha da çok pekişir. her zaman bilirim ki beni hep koruyacaktır o. boşuna dememiştir "siz bana haykırın, ben de size haykırayım!" diye.
adalet kavramının olmadıgı toplumlarda insan ruhunun yarattıgı hayali bir puttur.
allah varlıgını insana-insan ruhuna,insanın adalet istegine-talebine borcludur.
allahı insan ruhu yaratmıstır ama tanrı dogadaki evrim surecinin bir sonucudur ve erkekte vucut bulur.yani allahla tanrı aynı sey degildir.
allah kısıtlı col cografyasında yasayan insanların kulturune ait bir
masal kahramanıdır.allahın kaynagı col cografyasıdır.
allah kavramını-kultunu colde yasayan insan yaratmıstır.
karsısında egildigi taptıgı putları bir taneye indirmis ve gokyuzune
cıkarmıstır-soyutlamıstır,karsısında egilmeye de devam etmistir.
colde yasadıgı kısıtlı ve sıkıntılı hayata karsılık olarak bir
obur dunya miti yaratmıstır.

(bkz: colden gelen din)

cinsel deneyimi olmayan gencler icin konusuyorum.yarın oburgun kız-erkek
arkadasınız-sevgiliniz olacak ya da evleneceksiniz.herneyse.

iste o zaman benim soyledigim,
"seksuel rahatlama * bir kadın icin dogayı temsil etmesi sebebiyle
dokularını-hucrelerini yenileme anlamını tasır"
sozumun ne anlama geldigini anlayacaksınız.
tabi o isi insan gibi yapabiliyorsanız.

o saatten sonra sozluklerde yazdıklarımı daha farklı bir gozle okuyacaksınız.

(bkz: kadın doganın erkek evrimin devamıdır)

o yuzden henuz herhangi bir "cinsel" deneyimi olmayan gencler "dinsel" konularda
gorus bildirmek icin acele etmesinler.once bir kız ya da erkek arkadasınız olsun
ondan sonra din ile ilgili gorus bildirin.

bu arada cinsel deneyim derken bir seks iscisiyle yasanılan "deneyimden" bahsetmiyorum.

edit:ısık hızıyla kotulenmesine bakarsak bu sozlukte epeyce bir bakire var.
cocugum ben sana once bir sevis sonra gorus bildir demedim mi?
bugun dunyada 6 milyar kusur insan yasıyor.diger semavi dinleri bosver
sadece cin ve hindistan nufusunun toplamı dunya nufusunun ucte birinden fazla ki
bu insanlar muslumanların allahından bihaber yasıyorlar,umursamıyorlar.
dunya nufusunun en az ucte birinden fazlasının sadece islamla degil
hristiyanlıkla da alakası yok musevilikle de.
arapların allahının muhammed aracılıgıyla dunyaya kendini teblig
etmesinin uzerinden 1400 sene gecmis.

dunyada bir suru din bir suru kultur var.
kimisinde bu tapınılan nesne bir adet,kimisinde birden fazla.

allah araplara-arap kulturune,col cografyasına ait bir tapınma nesnesidir.
referansını da kendi bolgesine yakın olan diger semavi dinlerden alır.
allah kavramını-kelimesini degil col kulturunden arapcadan bile
bagımsız dusunemezsiniz.
o yuzden arapların dısında butun dunyaya maletmek yanlıstır.

siz sadece kendinize ogretildigi gibi yasıyorsunuz.
size ogretenler de sizin gibi yasadılar.
sadece dinciler degil butun ideolojik cokbilmisler de.

(bkz: colden gelen din)
(bkz: ciki ciki teorisi)
tek dize kucuk iskender $iiri, bir nedeni yok yalnızca optum'den..

"nara sor: hangi tanesini daha çok seviyor"
anlatılamayacak varlık. sıfatlarının biri bile ciltlerce kitaplarla zor anlatılır. ama onu anlatmak gerekirse. öyle ki her canınız yandığında, her sıkıştığınızda koşulan ve yalvarılan kişi. size şiirler şarkılar yazdıran o duyguların yaratıcısı. eşsiz sanat eserlerinin yaratıcısı. ve en önemlisi dünyanın en kusursuz varlığının tasarımcısı ve yaratıcısı. hatasız tek varlık. zıtlıkları bile en güzel şekilde yerleştiren ve beni gecenin bu saatinde bu yorgunluğum da dahi hala ayakta tutan aşkın sahibi.
beni nasıl bilirseniz öyleyimdir mealinde bir şey demiştir. kızgın bilirsek kızgın, affedici bilirsek affedici gibi. yalnız ayırıcı olduğu sanıyorum bir gerçek. zira kendisine inanmayanlara pek hoşgörülü değil anladığım kadarıyla.