bugün

son zamanlarda gerçekleşen olaylar karşısında akla en mantıklı gelen yönetim biçimi. allah konuşuyor, gurur ve kibir kötüdür diyor. sonra benim diyor rahmetim ve gazabım vardır. ancak fiili olarak hayatın içinde bunları göremiyorsunuz. ne bileyim afrikada masum insanlar açlıktan ölürken, suriye ve ırak'ta milyonlarca masum insan terör belasıyla katlediliyor. yani bu noktada allah'ın rahmet sıfatını yerine getirirken bir sorun yaşadığını görüyoruz. ama rte öyle değil. rahmetim de var, gazabım da var diyor hakikaten var. bir kesime ya da gruba kafayı taktığı zaman kanırtana kadar o gurubu oyuyor resmen. hayatı zindan ediyor. cehennemi beklemeye gerek yok ki, rte birine kafayı taktığı zaman dünyada cehennemi yaşatıyor zaten. birinde bir inanç var, ötekini gözümüzle görüyoruz, elimizle tutuyoruz. benim rahmetim gazabımı aşar diyor ve sözünü tutuyor.

bu şartlar altında allah istifa etsin, yerine rte geçsin. at binenin, kılıç kuşananın. en asından rte kullarını umursuyor, arada bir kömür, makarna filan dağıtıyor, hamdolsun.
bana uyar.

şeytan "şetö" örgütü liderliğinden gözaltına alınmamak adına topuklar. cehennemin kazanlarında arama yapılır, kozmik odalarına girilir. zebaniler bir bir içeri atılır. cebrail, mikail ve israfil görevlerinden azledilir. yerlerine bilal ve iki damat atanır. azrail de baş tehlike olacağından ötürü ilk topuklayanlardan olur. onun yerine de sedat peker'i ya da hakan fidan'ı koyduk mu tamamdır işte.

sonra gelsin cennetin ırmaklarına hes'ler, ovalarına tokiler...