bugün

Daha ziyade aşk acısının alkol üzerine etkisi vardır. En lezzetli ortamlar ve en güzel kafalar aşk acısı ile bulunur. Zira, rakı bala, şarap pekmeze dönüşmektedir. Yanınızda bir iki sağlam dost varsa hele, tadından yenmeyecek cinsten olur. Şu laf pek doğrudur : "bi' terkedilsek de içsek".
(bkz: eski anıları depreştirmek) *
üniversiteyken okulu bitince beni iplemeyen bir sevgilim vardı. benimse ona karşı elimde biralar, tekilalar, vodkalar vs. ilk önceleri çok nadir bir süre içince arama girişiminde bulundum çok değil bir kaç kez. aramalarımın hiç bir şekilde iplenmediğini görünce sevgili bünyem yeni bir yol buldu kendine içince başkasına sarmak. öyle ki bahar şenliklerinin birinde 6-7 yıldır tanıyıp son zamanlarda iyi arkadaş olduğum "aşk acılı" bir arkadaşımla "sevgili" oldum. sevgili olmak neyse de tüm okulun önünde ulu orta çok saçma şeyler yaptık beraber. ikimiz de çok acılıydık. çok güldük çok eğlendik çok sevgili olduk o akşam. çok mutluyduk derken ayılana kadar tabi, o kadar sürdü. 2 hafta da biz ne yaptık öyle tantanası sürdü. 2 hafta sonunda başka içtiğimiz bir gün gerçekten sevgili olduk gitti. 1.5 ay da o sürdü. 1.5 ay sonunda saçmalamayalım dedik bitti.
acıyı bir zeytinyağı gibi tüm yaşananların üzerine çıkarır. ve altta kalan o su gözlerden yaş olarak akar.
insanına göre değişiklik gösterir. kimisinde suçu kendisine arattırır, kimisinde ise karşı tarafa küfür ettirir.
acıyı doyasıya yaşatır önce sonra da hayat güzel be diye güldürür.
bir kaç saat unutturur sonra da acının üstüne tüy diker.
tersten okursak, aşk acısının alkolü arttırdığı veya alkolsüz de sarhoş edebildiği yadsınamaz bi gerçektir.
beni inanılmaz bir şekilde mutlu eder bu alkol. bir de aşk acısı çekiyorsam uçarım havalara.*
her derde devadır alkol. her an, her durum sonrasında kullanılabilir. acıyı azaltır, sevinci arttırır. bir şeyleri kazandıysan sevinçten, kaybettiysen üzüntüden içersin. ne olursa olsun yanındadır alkol. bir de tutturmuşlar zararlı diye. sanki alkol almayan ölmüyormuş gibi.
alkol; bir lethe nehri değildir ki geçmişi unuttursun. sadece son bir kez sizi dürter barışmak için hamle yapan taraf olursunuz, oyunun sonunda kral yenilir.
(bkz: şah-mat)
eğer aşk acısı çekiyorsanız ;

içtikçe aklınıza gelir, aklınıza geldikçe daha çok içersiniz.
hiç birisi geçiremez.
http://www.youtube.com/watch?v=TDhExq5dq_A
lanet olsun...
kafaya göre değişecektir kimi içer aşkı için piskopat olur, kimi aşkını unutmak için kafa bir milyon oyuna kalkar. sonuçta alkollüdür ve ne yapıyosa sevdiği insan için yapar.
Alkol acı bir maddedir ve iki acı bir araya geldiğinde gerçekleşecek şey ancak senin beyninin amcıklaşması olacaktır. Sen ne kadar sarhoşken no women no cry eşliğinde mutlu gözüksen de etrafındakiler içler acısı halinin gayet farkındadırlar. Senden de güzel taşak malzemesi çıkar.
geçicidir büyük ihtimalle. zira baş ağrısı olarak geri dönmesi mümkündür.
adamına-kadınına göre değişen etki. malın biri demet akalın triplerinde 'sensiz de ne kadar mutluyum bak beni başkası sikiyor işte' şarkıları söylüyorsa etki sıfır, tek kelime etmeden izleyip kişiye izlendiğini hissettiriyorsa bu etki komalık olabilir.
kimyası bozuk kalplere iyi gelmez bu kimyasal madde. kimine uçucu kimine kalıcı hasarlar bırakır.
anlık dert gidericisi durumundadır. başında bir ağrı ve hala onu unutamadığını gösteren kalp sızısı ile uyanmak... sanırım aşk acısı, alkolsüz sarhoşluk gibi bir şey.
Aşk acısına bulantı, çiş, karın ağrısı gibi ekstra acılar yükler.
fazla tüketildiğinde ayrılınan sevgiliyi arama isteğini arttırır.
beynin sağ lobda dolaşması sebebiyle duygusal şarkılara yönelim, yani müslüm baba.
benzin etkisi. sıvıdır söndürür dersin, alevlendirir. yoksunluğu da depresyon gibidir alkolün. kan temizlenince aşkı da acıyı da daha az hissettiğini hissedersin.
böyle bir durumda alkol alırken haklı hep benim suçlu o kötü kadın.