bugün

alışveriş yapanların beni yeşillendirmesini istediğim popüler alışveriş sitesi.
daha önce alışveriş yaptığım bir çayna sitesi.
arkadaşımın alışveriş yaptığı yada yapamadığı site.

1 yıl olacak daha siparişler gelmemiş.
Gittigidiyor mantığı ile çalışan alışveriş sitesi.

Siz ürünü alırsınız, paranız havuza aktarılır. Belirli bir gönderim süresi ve malın alındığına dair onay zamanı vardır. Bu süre içinde eğer mal elinize ulaşmışsa onay verirsiniz ve para satıcıya aktarılır. Onay vermezseniz, vakit dolduğu Zaman sistem otomatik olarak parayı satıcıya yönlendirmektedir.

Eğer ki ürün elinize ulaşmamışsa canlı destekten veya direkt para iadesi bölümünden sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Az buçuk ingilizceniz varsa pat çat konuşur, derdinizi çözersiniz.

Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta şu;
Adres kısmını tam, Türkçe karaktersiz olarak yazmanız, isminizi de yine aynı şekilde tam olarak ingiliz alfabesine göre belirtmeniz gerekmektedir. Takipsiz postalar biraz sıkıntılı oluyor fakat isterseniz ufak bir ücret karşılığında takipli kargodan da faydalanabiliyorsunuz. Belirli bir fiyat sınırı aşıldığı Zaman otomatik olarak takipli kargo geliyor. Çoğu Zaman da ücretsiz oluyor.

Kargom elime ulaşmadı problemlerinde ise satıcının yüzde 99.99 bir suçu yoktur. Ya gümrükte takılmıştır ya da getiren postacı bilgileri tam alamadığından, evinizin oralarda öylesine bir yere bırakmıştır. Şu da olabilir, bir komşunuz malınıza çökmüştür. Bilemeyiz.

işin özü, alışveriş yapılabilir bir sitedir. Lakin dolar/tl şu an uçuk bir seviye izlediği için öyle ahım şahım bir ucuzluk ile istediğiniz ürünü bulamayabilirsiniz.
Ahiret inancıyla çalışan application. Öyle ki istediğiniz ürün siz tekrar dirilince geliyor.
kıyafet aldığım site. ama ne kadar güvenilir bilemem.
gemisi kırılmış.
Güvenliğinden şüphe etmiş garibim. Kıyafetler gelene kadar 2 sezon geçecek haberi yok. *
T: alışveriş sitemsi.
Kargo paralarının çok aşağı tutulması ve bu sayede sürümden kazanılmasını hedefleyen, 20 cent e aldığınız bir ürünü kargo ücreti ödemeden evinize kadar getiren, üstüne üslük eğer gelmeze paranızı geri alabileceğiniz site. Şuan içerisinde sadece Çinli satıcılar bulunuyor. Sahibinin açıklamasına göre yakında tüm dünyadan insanlar satış yapabilecekmiş.
son üç dört siparişimin daha 20 gün geçmemesine rağmen elime ulaşmasıyla şaşırtan sevindiren bir çin alışveriş sitesidir hastasıyız.
Gece gece 2 adet futbol hakemi düdüğü 1 adet saat siparis ettigim site.
Kargo süresini baya kısaltmış olan alışveriş sitesi ilk çıktığında gemiyle getiriyorlardı be 50 60 gün beklerdik .
görsel
Aliexpressteki yorumum sayesinde zamaninda sosyal medyalarda ünlü olmustum:) alisveris etmişligimde vardir. Emin olun bizim ulkedeki esnaflardan daha durust ve comertler.
Eminim o nickindeki profilindeki atatürk de sürekli dışardan alışveriş yapmanı yerli malını kullanmamanı isterdi.

Edit: noldu yediremediniz mi kendinize atamın karışına geçip türkiyede pahalı ihi ihi ondan yurtdışından alıyoruz her şeyi deseydiniz sizi napardı görürdünüz.
yerli malı kullanmak ile yerli esnaftan ve satıcıdan kazık yeyip enayi yerine konmayı aynı sanan kişilerin bok attığı site.

mis gibidir efendim. orospu çocuklarının 120 liraya sattığı nesneleri 19 dolara bile buluyorsunuz. ürün skalası da çok geniş. aro.
Ürün sipariş edince bazen 10 gün, bazen 2 ay hatta bazen de 6 ay beklemek zorunda kalınabilen bir site.
ilk defa sipariş verdim. Yaklaşık 45 gün sonra memleketime geldi. Malumunuz PTT ile çalışıyorlar. Bizi evde bulamamışlar e bende müsait değildim gidemedim. şuan kargo isveç te anlayacağınız. Çin'e doğru gidiyor.
Fiyatlar oldukça uygun ama sıkıntı bizim şirketlerde. Paramı yatırdılar mı onu da bilmiyorum.
Babannemin kulakları çok ağır işitiyordu. işitme cihazını da sigorta karşılamadığından en en dandiğine 1.000 tl para istiyordu medikalciler. Aliexpress'ten 6 dolara aldım cayır cayır kullanıyor 2 senedir. 6 dolara türkiyede kutusundan çıkan yedek pilleri anca alırdım amk.
Candır. Alışveriş yapılası sitedir. Her girişimde bir mini fan almadan çıkmam.
elektronik ürünlerin gümrükte kaldığını duyuyorum çoğu zaman bu yüzden alışveriş yapamadığım site.
türkiye'de 65 lira olan bir ürünü 2.67 dolara bulduğum sitedir. şayet acelem yoksa buradan sipariş vermek bana daha uygun geliyor.
5 yıl önce sudan ucuz idi doların 1.5 tl olduğu zamanlar... şimdi bırak ordan ceket pantolon getirmeyi brazzers ten 1 günlük üyelik kalkmaya kalksan 5 dolardan başlıyor.
Doğum günüm de panda kostümü kolyesi falan söylemiş bizimkiler. Giyince Halı da yuvarlanıp duruyorum pofidik pofidik . Aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.
Sanal kart ile alışveriş yapın, daha önce aldığım şeyler 1 haftaya geldi.
Şimdi postacı kapıdan girip bir iki paket bırakıp gitti sağolsun. çok pratik ve karlı bir site. Satıcı ile pazarlık yapabilmek ayrı keyifli oluyor. Kesinlikle sanal kart kullanın!