bugün

bugünkü antalyaspor maçında yüreğimizi ağzımıza getirdi, acil şifalar diliyorum.
antalyaspor karşılaşması esnasında kritik sakatlık geçiren ali tandoğan, bu gece ambulans uçak ile bursa`ya getirilerek bursa acıbadem hastenesinde tedavi altına alınacaktır.
m.p.antalyaspor karşılaşmasının 52. dakikasında attığı gol esnasında antalyaspor`lu erkan sekman ile çarpışarak yere yığılan ali tandoğan, aldığı darbe sonucu kafa tasında çatlak meydana geldi, ambulans uçakla bu gece bursaya getirilerek gerekli müdahale bursa acıbadem hastanesinde yapılacaktır.
bundan seneler önce denizlispor formasi giyerken kafa atarak ibrahim üzülmez'in yanak kemigini kirmisti. o gün büyük beddualar etmistim. bugünkü halini görünce icim sizladi, cok üzüldüm. hayati tehlikesi sürüyormus. allah kimsenin basina vermesin ve büyük gecmis olsun!
söylenenlere göre hayati tehlikesi bulunmayan futbolcu. umarım en kısa zamanda iyileşip sahalara döner.
ertem şener'in twitterdan iyi olduğunu ve yarın 2de hastaneden çıkacağını duyurduğu futbolcu.
telegol'den aldığımız habere göre kafatası çökmüş.

geçmiş olsun.
az önce ameliyata alınmış futbolcudur. bir an önce iyileşmesini temenni ediyoruz. geçmiş olsun.
inşallah 13 kasım'da trabzonspor maçı öncesi tüm stada üçlü çektirecek olan futbolcudur.
(bkz: aslan yürek ali tandoğan)
en iyi futbolunu bursaspor'da oynamış futbolcudur.
antalyaspor la anlaşmak üzere olan futbolcu.
kalçaya bak hizaya gel dediğim futbolcu.

bursaspor'dan ayrılışı ile ilgili bursa'da kenny miller'ın sevgilisini ayarttığı konuşulmakta.

ayrılışının ardından "Bizler bu takımda şampiyonluk yaşadık. Geldiğimden beri bu takıma çok şey verdim. Son karşılaşmanın ardından elimizi sıkıp, 'Hakkınızı helal edin' bile demediler. 10 hafta öncesinden gideceğimizi biliyorduk. Bu motivasyonla son karşılaşmaya çıkmama rağmen elimden geleni yaptım ve üçüncü olduk. Benimle kimse görüşmedi, üzüldüğüm nokta o. 'Hoşça kal' demek çok mu zor? Bunu telefonla bile söyleyebilirlerdi." açılamasını yapmış, Ertuğrul Sağlam konuyla ilgili “Taraftarlarımız birini çok seviyor olabilir. Fakat daha iyisini getirecekseniz o zaman elinizde var olandan da vazgeçmesini bir şekilde düşünmek zorundasınız. Ali arkadaşımız bazı şeylerden alınmış ama olaylar o şekilde gelişmedi. Şimdi olayları açıklarsam Ali bu işten zarar görür. Hüseyin, Mustafa, Ivankov, Ergiç’le helalleştim. Bir tek Ali mi kaldı. Bunu açıklamak istemiyorum. Çünkü Ali bu işten zarar görsün istemiyorum. Olaylar Ali’nin açıkladığı gibi değil. Yani orada kimse kimseyi suçlamasın. Bunu ben açıklamayacağım çünkü Ali bize 2.5 sene hizmet etti ve çok da faydalı oldu. O yüzden onun taraftarımızın önünde sıkıntılı duruma düşmesini, saygınlığını yitirmesini istemem. Ama şu bilinsin ki, kendisiyle konuşmak için fırsat kolladım ama bulamadım”

sonuç olarak Ali Tandoğan takımdan gönderilmiş, Kenny Miller takımdan gitmiştir.
galiba fatih terim'le aykut kocaman çocuk yapsa ortaya çıkacak sonuç.
Eski takım arkadaşı Kenny Miller'ın eşiyle racona ters bir hareket yaparak kendi kalesine gol atan eski Bursasporlu futbolcu.
Mehmet Aurelio'nun Milli Takım'a çağırılmasının ardından yaptığı açıklama;

--spoiler--
"Ben Brezilya Milli Takımı'nda oynuyor muyum?"
--spoiler--
sıradan bir sağ bek olmasına rağmen defalarca milli olan birçok oyuncudan daha iyi kariyere sahiptir.
denizli ve gençlerbirliğinin avrupa'da sürpriz yapan kadrolarında , bursaspor'un lig şampiyonu olan ve şampiyonlar ligi oynayan kadrosunda, beşiktaş'ın liverpool ve marsilya'yı inönü'de yenen kadrosundan yer almıştır.
Denizlispor teknik direktörü olmuş. Bu ne ara futbolu bıraktı, ne ara teknik adam lisansı çıkarttı da hoca oldu hayret. Vay be.
görsel
Şuan beraber kahvaltı ettiğim futbolcu kişi. Size el sallıyor.
futbolculuğu iyiydi. özellikle ersun yanal'ın gençler'inde 3-4 değişmez adamdan biriydi.

o sıralar galatasaray'a transferi çok gündeme geldi ama bir şekilde olmadı.

sonra ali de bursa'da şampiyonluk yaşadı. belki de daha iyi oldu.
gençlerbirliği'nin 2003-2004 kadrosunda bulunan ve uefa'da attığı o nefis frikik golüyle ağızları açık bırakan bir futbolcudur.