bugün

öldürülmüştür ama ölmemiştir.

19 yaşında ölümsüzlüğü tatmıştır.

katilleri hala sokaklarda dolaşmaktadır.

öldürmeye azmettiren cesaret verenlerden hesabı sorulana kadar rahat uyutmayacak yiğittir.
Ali ve niceleri unutmamalı . Unutursak kalbimiz kurusun!
Millet olarak yeterince unutkan olduk zira.
görsel

"Bir ekmek fırını.
Eskişehir’de.
ismi HARMAN.

Fırıncı ekmek fabrikasını korusun kollasın diye güvenlik kamerası taktırıyor.
Un buğday, EKMEK ÇALMASINLAR diye.. Ekmek çalacak kadar aç insanların olduğu bi ülkeyse demek…

Bi gece bi çocuk kaçıyor ara sokaklara. Bu fırının önüne düşüyor. Fırıncı, akrabaları, polis hep birlikte sopa çekiyorlar bu çocuğa.
Sonra fırıncı görüntüleri siliyor. Sopa atıldığı ayan beyan ortada.
Delete .. Delete all files? Yes…
Fırıncı ingilizce de biliyor, “kendine yetecek kadar.”
Zira Türkçe arayüzlü kamera üretemiyor ucuz yollu kendi ülkesi. Satış yaptığı ülkenin dilini de dilden saymıyor üretici. Faşistse demek.
Jandarma görüntüleri kurtarıyor. Fırıncı içeri alınıyor.
Birileri tutuklanmalı. “Sivil ağırlıklı” birileri.
Fırıncı ailesinde silmek sülale mesleği. Bu kez fırının tabelası “siliniyor” kaldırılıyor.
El değiştiği düşünülsün , hedef gösterilemesin filan diye.
Korkaklarsa demek…
Ölmek ne iyi biliriz de, korkudan ölme nedir duymadık bile.
Ali oralarda… Korkunun da ecele faydası yok…
Bizden söylemesi…”
dövüldüğü video içimi yaktı... bu ülkede ne orospu çocukları varmış arkadaş...
aramizdaki bazi orospu cocuklarinin ortaya cikmasina neden olan 'insan'. o kadar ileriye gitmislerdir ki kendi kendini oldurdu diyecek kadar olmuslardir. ulkeden ve insanlardan bir kere daha tiksiniyorum artik. allah belanizi versin.
linç edildiği videoyu önce izlemek istemedim...izleyemedim de...ama sonra dayanamadım, ali için ağlamak istedim. izledim. sürekli reklamlarda gösterilen bir belgesel sahnesi gibiydi orada yaşananlar; yanlışlıkla çakalların arasına koşturan yavru bir ceylandı ali. ve kendisini aniden etine dişini batıran, ağizları kanlı salyalar saçan çakalların arasında can çekişirken bulmuştu. bilmiyorum ne kadar zaman oturup hıçkıra hıçkıra ağladım tanık olduğum vahşete. 19 yaşında gencecik bir fidan bugün başsağlığı tweetleri atan bakanlar ve hükümet yetkilileri tarafından verilen gazla katledildi. benim için söz bitmiştir.rahat uyu ali...
orospuçocukları tarafından katledilmiştir. ölümüne üzülmeyi bırak iyi olmuş diyen orospuçocukları sanal alemnin her noktasında, sözlüklerde cirit atmaktadır.
öldürenler polis dahil tutuklanmıştır. polis eli sopalı sivillere neden dur demedi . şimdi cezasını çekecektir.
ölüsü para eden kişi.kör ölür badem gözlü olurmuşya aynen öyle.attığı tweetler nedense eleştirilmiyor. yok küçükmüş,yok ölünün arkasından konuşulmazmış falan filan. küçülsünde cebime girsin,ayrıca öyle bir konuşurumki kim mani olacak merak ediyorum. muhammedin arkasından konuşurken ölüye saygıyı unutuyor bizim minik gençlerimiz.ali ismail bey konu olunca akan sular duruyor. bende ateistim,dinsizim tamam ama ne yani tecavüz denen hastalıklı düşünceyi aklımın ucundan mı geçireyim. yok bu adam hakketen hastaymış.ayrıca inancından dolayı bir kişiyi aptallıkla suçlamak gerçekten kafasızlıktır,dangalaklıktır.ali ismail tüm müslümanları aptallıkla suçlamış. kendisi akıllı olsaydı oyunlara gelip ara sokaklarda gezmezdi. yahu böyle çoluk çocukları kim üniversiteye alıyor,bunlara kaldıysa geleceğimiz gerçekten yazık.
ölümsüzdür, kahramandır.

görüntüleri izlerken içimden bir parça koptu gitti. bir insan bir insanı nasıl bu denli öldüresiye dövebilir dedim kendi kendime, bu neyin nefreti dedim, bu nasıl bir caniliktir dedim. bu iğrençliği yapanlara insan demek de yanlış aslında, aynı zamanda hala daha arkasından abuk subuk konuşanlara da insan demek yanlış.

o kadar çok keşke diyorum ki. keşke elimizde olsaydı da seni de, devlet terörüne kurban giden diğer kardeşlerimizi de geri getirebilseydik. keşke.

unutmayacağız, unutturmayacağız. nur içinde yat ali. seni seviyoruz.
acımasızca katledilmek nedir görmemiş,bilmemiş kişiler çok üzülüyor nedense bu adama. hergün acımasızca birçok genç dayak yiyor bu ülkede,yan baktı diye kafasında sopa kırılan arkadaşlarım var. yok küçükmüş,yok bilmem ne. her geçen gün sinirimi daha çok arttıran bu adam keşke dirilip gelsede dayak nasıl atılır dersi versem bi. gecenin bir vakti ara sokaklarda gezeceksin, insanları huzursuz edeceksin,bina yakma denemesi yapacaksın,sonra acımasızca öldürüldü diyecekler. tekme atan kişi zayıf bir tekme atmış bunu söyliyim.daha sert tekme atanlar tanıyorum. öyle bir tekme atarlarki adama kafanı ayırırlar vücudundan gezemezsin hastane hastane.
(bkz: atatürk ün ali ismail korkmaz ı kurtaramaması)
çapulcu gerizakalıların yüzünden ölmüştür... bide sözlükte sayfa açıp günah çıkarıyor pezevenkler. nolacak şimdi.
O öldüğünde zaten ateistti birinden daha kurtulduk diyen bir müslümandan ne beklersin.
onu gaza getirip meydanlara salanların öldürdüğü çocuktur.
(bkz: furkan doğan)
dini kini olmuş yöneticiler ve onların emri dahilindekiler tarafından katledilendir.

evimizin bir ferdidir, yalnızca özgürlük isteyen küçük kardeşimdir.

olursa çocuğumun isminin sahibidir.
cigerimi kalbimi yakan çocuk cayır cayır yanıyorum hala o görüntüler gözümden gitmiyor ve tiksiniyorum bizi bu hale getirenlerden.
içimde bir sızı olan çocuk... Evet, bir çocuk... Çünkü son dönemde insanlar birer metaya dönüştüler, dönüştürüldüler. Ve kimsenin de bundan yana bir şikayeti yok. "türbanlı" "bölücü" "mazlum" vs... Bunların hepsinin salt anlamları bile içi boşaltılıp insanlara empoze ediliyor.Bu durumda herkes mevcut iktidarın, iktidarların birer maşası konumuna indirgeniyor. işte ali ismail buna karşı çıktı. Amacı salt özgürlüktü. Duygusallaşmadan ali ismail'e cemal süreya'nın bir dizesiyle sesleniyorum:

özgürlüğün geldiği gün
işte o gün ölmek yasak...

Bari bu yasağı çiğnemeseydin çocuk...
doven kisiler ve onayak olan polisler teke tek bir dovuste karsima cikamaz.
https://www.youtube.com/w...mbedded&v=ZyDhBIvq4GE
https://www.youtube.com/watch?v=DH8p8jJwHts
"bir ölmedi gitti."
polisi linç etmek isterken kendi linç olan kişilik.
önemli mi? değil.
pkk bayrağını taksime dikenler de o bayrağın orada durmasına ses çıkarmayan o taksime toplanmış enik sürüsüde aynı şeyin lacivertidir.

pkk lı.net.
(#21126386) sözlüğün kalitesi bu kadar düştü mü? kafanız bu kadar mı çalışıyor gerçekten? yazık yazık çok yazık. ölmüş insanların arkasından böyle mi konuşuluyor artık. adetiniz bu mu? daha üniversite okuyamadan vefat eden insana reva gördüğünüz sözler bunlar mı? o genç insan linç edilmedi, katledildi. ve bunu bu kadar basite indirebilenler burada ahkam kesiyor. o enik sürüsü diye bahsettiğiniz insanlar sizi din, iman konusundaki bilgileriyle ters düz eder. açın gözünüzü biraz.