bugün

önden menfaat için tayyibe yanlayan (karşılığını da gani gani alan), arkadan kendi yakın çevresinde en ağır şekilde dalga geçtiğinden zerre şüphem olmadığı akp öncesine ait entel/kültürlü grubunun son temsilcisiydi (diğerleri engin ardıç, hıncal uluç, mehmet barlas falan). bunun da ölmesiyle o sayfa kapanmış oldu. tamam şimdi gittiğiniz yerde beyninizi satarak istiflediğiniz paraları sayın.
Ölünün arkasından konuşulmaz.Ben bundan Feto ve bıyıklı bademlerin olduğu statükonun yanlarında durduğu için haz etmezdim.Öbür tarafta denk gelirlerse George Orwell’e sorsun bakalım bıyıklı bademlerin başını alkışlar mıydı?
Cok uzuldum cok...

O kadar bilgi dolu bir insandi ki... kitaplarini her okudugumda buyuk bir keyif alirdim.

Allah rahmet eylesin...
“Anadilde eğitim şart ama Kürtçe için geçerli değil”. Onun hakkında aklımda kalan tek şey.
Framede görünce vefat etmiş olabileceğini tahmin ettim, yaşlı kadın malum..
79 yaşında vefat etmiş.
görsel

görsel

memleketin hali böyle .....

Alev Alatlı: Erdoğan Putin'i taytaylayabilir!

tabii tabii .
abi kitap kalınsa bana yolla

evde tuvalet kağıdı kalmadı da

belki iş görür.
nazlı ılıcak ve mehmet barlasın tarikatının üyesi.
Alev Alatlı’nın Türk Telekom.. üst yönetim kurulu Üyesi olan , ve ordan
40 bin TL maaş alan damadı ..

https://twitter.com/A_636...tatus/1434835136072269825
ismiyle müsemma değil.
Siyaseten yanlış işler yapsa da dört ciltlik batıya yön veren metinler çalışmasıyla saygımı kazanmış entelektüel.
20 sene önce gayet aklı başında biriydi

ama

uzunun biri aklını başından aldı.
Nasihatname kitaplari guzel. Gayet donanimli ve bilgili bir aydin.

Varsa Siyasi destegi kendini ilgilendirir. Sonuçta herkesin destekledigi ve sahip oldugu ideoloji kendini baglar.

Ozellikle hafazanallah kitabini tavsiye ederim. 1700 lu ve 1800 lu yillara isik tutmus.

Shorendengirin kedisi kabus kitabıni bitirmeye calistim ama bitiremedim cunku gercekten cok sikildim okurken. Kitap, romandan ziyade utopik bir gelecek uzerine kurgulanmis bir roman ama akici degil.

Velhasilkelam kendisini begeniyorum. Bir gun denk gelirsek kendisi ile bir kahve icip, muhabbet etmek isterdim.
sosyal liberal'dir. zamanında zaman gazetesi'nde ve nokta dergisi'nde uzun müddet yazmıştır.
Alev alatlı liberaldir demek cehaletin zirvesidir.azıcık twitter hariç bir şey okuyun.
iğrenç bir liberal. Dini imanı paradır.
Fikirleri zaman zaman faşizme hizmet eden ve mevcut iktidarın otoriterleşmesini meşrulaştıran, sağın önemli ve tehlikeli yazarı.
Kendisini en az 10 yıldır ciddiye almıyorum. Tavsiye ederim...

Edith piaf: sebebi kesinlikle siyasi değildir.
Babası Ertuğrul Alatlı, 27 Mayıs darbesini yapan mbk üyelerinden birisidir.
https://www.youtube.com/w...=hgP1SqpyetE&t=44m40s

örgütlenmelerin kitlelerden desteklenmeden ayakta kalamayacağını düşünüyor. Yaşlandı garibim, günümüzde bilimin ne noktaya geldiğini bilmiyor.. Bir süre değil, çok insanlık sonlanana kadar götürürsün destek almadan. Matrixler yaratmak o kadar kolaylaştı ki..
entellektüelliği derin birikimi ve zekası kesinlikle yadsınamaz ve fakat kesinlikle kitap dahası katiyyen roman yazmaması gereken beni hayal kırıklığına uğratmış yazardir. bilginin bir kitap yazmak için yeterli olmayacağının en somut örneğidir. hele roman kurgusu çok fena. edebiyat çok başka birşey. bir kitabı okutan şey asla yazarın bilgisi değildir. bizim aydınımızın en büyük sorunu bu. bilgi içerikli bir kitabın bile iyi bir kurgusu yoksa enformasyon yığını gibi eğreti saçma birşey oluyor. ben çok biliyorum çok öğrendim haydi artık kitap yazayım modası var nedendir bilinmez. az bildiğini dağılmadan derin anlatabilmek, merak uyandırabilmek duyguyu yansıtabilmek edebiyat budur. sonradan kazanılabilir mi bilmem ama geliştirilebilir. biraz mayasında olması gerek sanki.

alev alatlı köşesinde yazsın japonca çeviriler yapsın efendim kitap yazmasın. karl marx masteri yapıp böylesi bir siyasetin içine tüpsüz dalarak bu denli istikrarsızlık gösterebilmiş olması ayrı bir konu hiç girmiyorum keza.
sosyal medyada şöyle sözleri olduğu iddia edilen yazar.

http://yakintarihimiz.org...598794274831954605_n7.jpg
kendinizi aydın olarak görüyor musunuz sorusuna "ona ben öldükten sonra karar verilecek" sözüyle, zamanında beni fena halde sarsmış şahsiyet.
ş.......kedisini okursanız kim olduğunu görürsünüz