bugün

Sinema tarihinin gelmis gecmis en buyuk oyuncularindan biridir.

ingilizceyi konusmasi hayran biraktirir.

Topragi bol olsun.
severus snape. kimilerine göre ise öldükten sonra dogma filminde oynadığı metatron karakterine dönüşüp şu an tanrı'nın yanında olduğuna inanılan adam.
die hard filminde mcclane ile aniden karşılaşıp gafil avlanınca salağa yatıp masum vatandaş kisvesi altında "amman abi beni vurmaa!!!" yapma sahnesindeki performansıyla (özellikle mimikleri) beni benden almış olan usta oyuncu.
robin hood filmindeki kötü şerif rolü ile en iyi yardımcı erkek oyuncu bafta ödülü kazanmışlığı da vaki olan başarılı oyuncu. kevin abimiz ise aynı filmdeki rolüyle altın ahududu kazanmış bu arada.
BAFTA, Altın Küre ve Emmy ödülü sahibi, ingiliz oyuncu ve tiyatro yönetmeni.
die hard filminde esas kötü adam rolünü cool bir performansla, başarıyla oynamıştır.
Beni oynayan güzel oyuncudur.Kendisi benliğimi çok iyi yansıtmıştır.Kendisi ile bir gün cennette görüşeceğiz inşallah.

r.i.p my friend
öldüğü haberini aldığımda tekrar severus snape acısını da içimde hissettiren aktör. birisi gerçek bir insandı diğeriyse kurgusal bir karakterdi ancak sevgili rickman bize snape i gerçekten yaşatan ve hissettiren bir aktör olduğu için ben kendisinin bir parçası olarak görüyorum ve ikisi içinde yas tutuyorum sözlük.
http://9gag.com/gag/aZMBYGV?ref=fbp
(bkz: zor ölüm II)

(bkz: hans gruber)

iyi oyuncudu rahmetli .
http://galeri.uludagsozluk.com/r/943223/+
Bugün aramızdan ayrılan usta aktör.
'' When i'm 80 years old and sitting in my rocking chair, i'll be reading Harry Potter. And my family will say to me, "after all this time?" and i will say "always."
ÇOK iYi BiR severusdu.
Bugün vefat ettiğini üzüntüyle öğrendim. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Görüşmek üzere iksirci Snape.
death comes for us all in the end. allah rahmet eylesin.
Filmde severus snape'in öldüğü sahnede ne kadar duygulandiysam su an da o kadar duygulaniyorum. Evet burada gercekten bir insan hayatini kaybetti fakat filmdeki kayipta beni bir bu kadar uzmustu.

Ilk filmi izleyip sonrasinda harry potter kitaplarini okudugumda sürekli aklima gelen yegane insandi.
daha 2 gün önce severus snape başlığına entry girip hüzünlediğim sözünü hatırladığım insan. bu acıya dayanamayacağım galiba çok üzgünüm.
bugün vefat ettiği haberini okuduğumda oturduğum yerde 26 yaşındaki halim bir anlığına gidip 10 yaşındaki çocuk geldi; kalbim cız etti yemin ederim. harry potter'a tutkun olan herkes için karakterleri bir arkadaş gibidir. severus snape'e 7.kitapta veda etmiştik ama severus snape'e hayat veren aktöre veda etmek de bir o kadar üzücü. ne bileyim. masumiyetin yitip gittiği bir dünyada çocukluğumuza ait güzel şeyler keşke hep baki kalsa.
uzaklarda bir yerlerde iyi insanlar vardır bilirsin, hissedersin ve sana nedensiz bir şekilde güç verir. işte alan rickman o güzel insanlardan biriydi. filmlerine olan sevgim her zaman sonsuz. yaptığı işi aşkla yapan, inançla bağlı olan kişilerden biriydi.
israil buldozeri altında can veren barış gönüllüsü rachel corrie'nin hayatını tiyatro sahnelerine taşıyan güzel yürekli bir insandı.
en son 5 yıl önce entry girmişim, nedense bugün yazmayı çok istedim.

(bkz: always)
Cidden öldü mü lan?!!

Ulan harbi üzüldüm ya.
sevsem bile çoğu ünlünün ölümüne üzülmem ama kendisi ölümü beni çok üzdü . severus snape hep kalbimizde kalacaksın.
Rasputin isminde şahane bir filmde oynamış, gün itibariyle terk-i dünya etmiş ingiliz aktör.
hayatını kaybetmiş aktör.

başta kimsenin sevmediği sonradan herkesin sectumsempra ulan demesine vesile olan snape rolünü oynamıştır. eskiye dair ne varsa yitip gitti.
Uluslararası ajanslarda öldüğü haberi verilmeye başlanmış sinema oyuncusu. Eğer doğruysa sinema bir usta oyuncusunu daha kaybetti demektir. Allah rahmet eylesin.

Şu replik ise kulaklardan silinmeyecektir;

+after all this time?
- Always.
yapma be alan rickman yapma be severus snape yine büyük bir kayıp bildiğin üzüldüm lan.