bugün

reyiz bu ne hal;

görsel
Scarface, devil's advocate, godfather...

Başka da söze gerek olmayan aktör. Aklıma gelmeyen filmleri için özür diliyorum.
Yaşayan efsane, koca bir çınar...
Çok yakışıklı bir adammış gençken kendileri. karizma desen hayran olunası. Brad Pitt'den yakışıklıymış bu adam gençken. yani ben öyle düşünüyorum.
görsel
parmaklarının arasına puro yakışan.
Hiç şüphesiz ki oyunculuk gücü, sesiyle birleştiği zaman üstelik de mimiklerini kullanacağı bir rol, bir fırsat bulduğu zaman kendisine oyuncu diyenlerin yüzde 99.99'unu cebinden çıkarabilecek potansiyele sahip tüm zamanların en iyilerinden, efsanevi bir aktör.
en iyi performansını kuşkusuz ki scarface filminde göstermiştir.

oynamamış resmen karakteri yaşamıştır.
köstebek,serpico ve baba filmlerinde muhteşem oynamıştır.
kalitesi, karizması tartışılmaz bir aktör ama gül yanak, minyon falan... dede oldu lan adam.
görsel
taşaklarının ağırlığı uzay zaman düzlemini bile yırtar. öyle büyük oyuncu.
Eski karizmasını özlediğim oyuncu.
Küçükken al pacino ver pacino, al pacino ak pacino diye çok dalgasını geçmiştim adamın. Affola.
Robert de niro'dan havada karada daha iyidir.
The Godfather (1972);

görsel
al pacino ver bi biskrem ver . eyimi
Al pacino bal pacino yanaklari gul pacino.
Bu. Adamı Robert Deniro ile karşılaştırma gafletine düşen var.

Bu adam Hollywoodun en çok kitap okuyan kişisi diye nam salmıştır. Kişilik olarak Amerikan milliyetçisi olan deniro'dan çok daha hümanisttir.

Aslında benim bi şey söylememe gerek yok.
başrol olmak için başvurulan bir role al Pacino abimizi seçerek en güzel cevabı yine insan sarrafı Francis cappola abimiz vermiştir.
Scarface, godfather 1-2, heat gibi filmlerinin bir çoğunu izlemiş biri olarak dünya oyunculuk tarihinin en iyilerindendir. Bence en iyisidir rollerin hakkını verir kötü bir adamı oynasa kötü adamın yanında olursunuz filmde öyle bir aktördür. Değerini bilmesi lazım dünyanın.
Bugün Doğum günü olan efsane oyuncu. Evet.
nice yıllara üstad.
carlito's way ve dog day afternoon filmleriyle kendini daha da sevdiren efsane adam.
bugün doğum günüdür. 77 yaşına girmiş efsane.
Kadın kokusu
Heat
Köpeklerin günü
Scarface

Efsane filmlerindendir.
sylvester stallone'u hariç tutarsak, benim nazarimda dunyanin en iyi aktörü. objektif olarak bakarsak da dunyanin en iyi aktörü.

--sylvester stallone rockyden dolayi özel bir yere sahip bende, o yuzden onu ayri tuttum.--

sadece scarface filmindeki Tony Montana karakterini oynayışı, daha doğrusu onu yaşayışı bile dünyanın en iyi aktörü payesini almasina yeter.
aklıma nakaratı takılan usta oyuncu.

al pacinoooo al pacinoooo yanaklarıııı gül pacinoooo...

bu ne lan?