bugün

Vallahi üzülüyorum şu tutuklandığı, işkence edildiği fotoğrafları gördükçe.Eğer tsk'ya yaptığı bu kadar hizmeti Fethullah Gülen gibi bir şahsiyet için harcadıysa yazıklar olsun.Umarım suçsuzdur.
inşallah hapise atılıp birkaç ay yada yıl sonra pardon paşam suçsuzsunuz denilmez türkiye bunu gördü çünkü suçsuz olduğuna inanıyorum serbest kalırsa ona işkence edenlerin halini merak ediyorum.
Darbeci mi değil mi belli değil ama bence darbeciyse bile fetoyu çok da siklediğini sanmıyorum. Hatta darbenin sadece fetonun işi olduğunu da sanmıyorum. Neden yaptılar o zaman dersen iktidar hırsı öyle bir hırs ki kimse kimsenin gözünün yaşına bakmaz. Bizimkilerin şöyle mübarek adamdı böyle mübarek adamdı dediği padişahlar kardeşlerini bir bir boğdurmuştur iktidar olmak için.
Kuvvetle muhtemel olarak, her iki olasılık için de hesap kitap yapmış kişi.
Demek ki tarafını en baştan belirleyeceksin. Çok onursuz oldu yaptığın iş. - Yanılıyor olma ihtimalim de var. Zamana bırakıyorum.
türkiye aihs'yi askıya aldığı için bir bok alamaz.
Hava Kuvvetleri Komutanı olması için 5 generalin kumpas davalarına dahil ederek uğruna harcandığı iddia edilen kişi.
general olabilmesi için gülen cemaati, vatansever generallerin hayatını karartmış.

http://www.habergzt.com/g...-hayatini-karartmis/9344/
Ulan adamı nerden suçlayacaklarını şaşırdılar nato dan dolayı yaktılar bunun başını ben başka bir şey bilmiyorum .
darbeci mi değil mi bilmiyorum. ama bakışlarında bir şeyler var. ne zaman tvde denk gelsem zap yapıyorum.
tam bir soru işareti ne suçlu diyebiliyoruz ne değil, komşusu berberi suçlu diyorlar tsk temizlemeye çalışıyor tam bir muaamma.
olay sandigimiz kadar net ve siyah beyazlardan ibaret degil de o yuzden kestiremiyoruz. paşanin ifadesine ilk baktigimda kesinlikle suclu degil dedim. ama sonradan ailesine bakinca ve neden darbe esnasinda onun da rehin alinmadigini sorguladigimda da bi sikinti var diyorum. yani genelkurmay baskani bunlari ikna et diyor. ve ucakla basip gidiyor. sen de gitmek isterken skorskyle ates aciliyor gidemiyorsun. o halde bu ifadeye gore paşa akar darbecilerle beraber. ancak seni yem olarak darbeci gosteriyor ve kendisi takiye yapiyor. bu teori mantiksiz. e obur turlu bakinca sen darbeye karsi duruyorsun gidip eli gozu bagli generalin elini gozunu cozuyorsun ama hicbir darbeci seni esir almiyor veya durdurmuyor. bu da akla uygun degil.

darbeciler operasyona kalkisinca kim galip gelecek diye bekleyip ona gore davranmaya mi calismis acaba diyorum. ama yok koca orgeneral boyle bi tereddutte kalmaz. ya darbecileri hain olarak gorur ya da darbeye katilir.

belki de kilit adam degildir biz yanlis yerde ariyoruzdur. du bakalim yakinda devlet sorusturmayi genislettikce ortya cikaracak elbet.
tüm araştırmalarım sonucu bence suçsuz olmayan, fakat tek ve en büyük suçlu da olmayan eski paşa.

herkes ifadesinde sivil kıyafetlerle akıncı üssünde rahat rahat gezdiğini söylüyor. rehin olan ve tekli odalarda tutulan tüm kuvvet komutanlarının odalarına tek tek gidip hepsiyle sohbet etmiş neredeyse.

hatta genelkurmay başkanının ellerinin ve ayaklarının bağını akın öztürk çözmüş.

darbenin ana üssünde bu denli rahat hareket etmesi çok normal değil.

ayrıca, genelkurmay başkanı hulusi akar, ifadesinde rehin tutulduğu yerden ayrılıp, helikopterle başbakanlığa gidecekken, akın paşa'nın da kendisiyle gelmek istediğini, fakat şüpheli tavırlarından dolayı kendisinin kalmasını istediğini söylemiştir.

şimdi sorarım size, şüpheli adamı helikoptere almayıp, kendisini kaçırmak ve darbecilikle suçladığı mehmet dişli ile aynı helikoptere binmek nedir ? akla mantığa uyuyor mu?

görüşüm o ki; hulusi akar kendisinden daha suçludur.
http://m.karar.com/gundem...ign=mobil_yazarlar_manset
Mehmet dişli nin ifadesinden...

"Komutan'a 'Silahlı kuvvetler bu işe el koydu. Tüm kuvvetlerin dahil olduğu bir şey olduğunu' söyledi. Komutan, hava kuvvetlerinde durumun ne olduğunu söyledi. O da 'Akın Paşa sizin ağzınıza bakıyor. Siz 'Evet' derseniz o da bu işe dahil olacak. Akın Paşa bu işte yok' dedi. 'Ama isterseniz çağırabilirim' dedi."

BENi GÖNDERDiLER
Telefonla üsse çağrılan YAŞ üyesi eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün sivil kıyafetle geldiğini dile getiren Tümgeneral Dişli, "Üçümüz birlikte televizyonlara baktık. Komutan sürekli tepki gösterdi, 'Böyle bir şey olur mu?' dedi. Akın Paşa da aynı tepkiyi verdi. Komutan, Akın Paşa ile buraya getiriliş sürecimizi konuştuk. Sonra 'Dışarı çık ne istiyorlar, gelsinler konuşalım' diye beni gönderdiler" dedi.

Kendisinin Kubilay Selçuk ile binanın dışına çıktığını, burada bir amiral, havacı bir tuğgeneral ile bir karacı ya da jandarma albayın bulunduğunu belirten Tümgeneral Dişli, "Onlar bize yurtta sulh cihanda sulh konseyinin olduğundan bahsettiler. 'Onlar birazdan gelecek, siz de kabul ediyorsanız, siz de bu konseyin bir parçası olarak bir bildiri yayınlayacağız' dedi." ifadesini kullandı."

http://m.karar.com/gundem...it-isminin-ifadesi-200133
izmir de ortaya çıkan gizli 4 katlı karargah olayından sonra hepten dibe batma durumunda maalesef.

Keşke koskoca general olmuş devletin onca imkanından faydalanmiş iyi kötü kariyer yapmış koskoca adam bu işlere kalkışmasaydı. Emrinde daha önce görev yapan veya kendisiyle ilişkisi bulunan bazı askerler "istikbal hırsı ve genelkurmay başkanı" olma hayallerinin olduğunu söylemişti daha önce. Fetö örgütüne ve darbe girişimine bu hırslarıyla alet olma ihtimali çok yüksek.

Neyse ne diyelim kıymet bilmeyen o üniformayı haketmeyen biriymiş demek. En azından son tablo bu yönde.

Yinede şu soru illaki takılır kafalara "kuvvet komutanıyken kalkışmadığı bu işe yaş üyesi gibi pasif bir pozisyonda neden kalkıştı? " herhalde olgunlaşmamış planlar bunun sebebidir diyor insan.

Ek: bu arada bu haberi ilk yayınlayan site ozguradana adlı yerel haber kaynağı ve zaman internet.

http://mobil.zaman.com.tr...ahina-baskin_2384391.html

ikisinde de haber kaynağı bulamadım. Haber daha sonra vatan-milliyet gibi yerlerde yayinlanmis.
Akıncıyı iyi tanıyan eski komutan.

1989-1991 arasında 4. Ana Jet Üs Komutanlığı 141. Filo Harekât Subayı ve 1991-1993 yıllarında 141. Filo Komutanı olarak görev yaptı.
izmirdeki gizli karargah olayını duyunca oturma organımla güldüm koskaca! mit uyurken ülkenin komşusu eniştesi daha çok istihbarat alıyor bu komşu sözde korumaya sormuş da korumada bülbül gibi ötmüş burası gizli karargah diye.
Abidin ünal tarafından suçsuz denilmeye çalışılan kişi. Torunlarıyla olduğunu biliyordum aradım geri dönüş yaptıysa da telefon bende olmadığı için bilmiyorum demiş. Ayrıca elleri kolları bağlı olanlar kurtarılırken oda oradaymış bizzat doğrulamış.
Adalet bakanı bekir bozdağ akın paşaya darp edilmedi diye açıklama yapmış açıkçası ben okuyunca oturma organımla güldüm şöyleymiş

Konuyla ilgili AHaber'e açıklamalarda bulunan Bakan Bozdağ Af Örgütü'nün bu iddialarının sadece iftiradan ibaret olduğunu ortaya koydu. Bakan Bozdağ, "Akın Öztürk, Akıncı Üssü'nde yakalanma esnasında yaralandı. Bir takım iftiralar var. isim versinler, nerede yapılmış söylesinler. Darbe girişimleri başarısız olunca iftiralar atmaya başladılar." dedi.

AHaber canlı yayınında Murat Akgün'ün sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

iDDiALAR GERÇEĞi YANSITMIYOR

Af Örgütünün bu açıklaması gerçeğe dayanmamaktadır. Zira darbe girişiminin hemen akabinde FETÖ'cü hainlere müzahir olan çevreler gözaltına alınan askerlere kötü muamele yapıldığına dair haberler yaymaya başladılar.

Ben çok net ifade ediyorum. Gözaltına alınan kişiler sağlık kontrolünden geçiriliyor. Herhangi bir yerinde yara bere var mı tespit ediliyor. Gözaltından sonra da tespitler yapılıyor.

Bir defa bu raporlar açık ve net. Bu raporlar bu iddiaların hiçbirisini doğrulamıyor. O gün baktığınızda tankların üzerine çıkan halk var. Pekçok darbeci askeri vatandaş teslim aldı.

O sırada vatandaşla olan muameleler sırasında bazı şeylerin olduğu görülüyor. Fotoğraflar var.

Örneğin Akın Öztürk'le alakalı... Onun helikopteri yukarıdan atış yapılarak vuruluyor. inişe zorlanıyor. Akıncı Üssü kontrol altına alıyor ve o sırada yaralanıyor.

Ama bu durumu Akın Öztürk'e işkence yapılmış gibi yayılıyor. iftiralar yayınlanıyor.

Karar sizin.
Akın öztürk, orgeneral, yaş üyesi.
O gözlerini, işkenceye sebepsiz yere maruz kalan suratını unutanın kalbi kurusun.
Yüce adaletimiz senin suçsuzluğunu açıklayacak, buna inanıyorum.
Var ol.
Ponçik gibi böyle kıyamıyorum dedirten kişi.
Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı gerçek bir vatan sever. Adamın dibi.
görsel

Akın öztürk - abidin ünal

Halef-selef durumu...
suçludur darbecidir.
bu adamı biri yem olarak attığı çok belli.

olum adam hava kuvvetleri eski komutanı istese yakalanmaz salak gibi 6 aylık eğitim almış polislere mi yakalanır aq birazcık mantık yürütün.

hulusi akar bu adamı ortaya attı.