bugün

En büyük sorunu pil ömrüdür. Çoğu 1 gün bile zor dayanmakta. Neymiş? Alacakmışım telefonu yüzlerce lira ödeyip, sonra da kullanamayacakmışım istediğim gibi. Niye? Şarjı bitiyor. Yapacağınız işi sevsinler sizin.
o kadar akıllıdır ki yakında mecburen herkes bunlardan kullanacak.

pratiktir, kolaylık sağlar, zaman kazandırır hepsine eyvallah ama ne kadarımız hakkını veriyoruz? vermiyorsak neden herkesin elinde bundan var?

yaşım otuza geliyor, iyi kötü etiketi olan bi meslekte çalışıyorum. mesai saatim yok ama hafta sonu en az 1 günüm mutlaka işte geçiyor. bunu da kendi rızamla yapıyorum. hani demek istediğim belli bir yoğunlukta çalışıyorum. ama kendimi bildim bileli, küçük kapaklı kamerasız telefonlardan kullanıyorum. gel gelelim artık direncim kırılmak üzere.

en son bi kaç ay önce bunu aldım:

görsel

alırken, alışımın iyi olmasına rağmen, gayet zorlandım. neden? yok amına koyim yok. gidiyor kameralı telefon çıkarıyor. dokunmatik çıkarıyor. kocaman takoz gibi telefon çıkarıyor. ben adama "sadece arayabileceğim ve aranabileceğim, küçük, mümkünse siyah ve kapaklı bir telefon istiyorum" dediğimde yavşak yavşak sırıtıyor. uzaylı muamelesi yapıyor. "abi bizde yok, ilerde bi türkselci var orası daha büyük" deyip kibarca siktir çekiyor.

gardaş ben mecbur muyum android uygulamalarına, aplikasyonlara, gugıl kalenderlere(bunu 2 gün önce öğrendim kullanayım dedim)?

işte bahsettiğim şey bu; herkes eninde sonunda geçecek bu akıllı telefonlara. mecburum amk, çünkü 1-2 seneye üretmeyecekler "sadece" telefon olanları.

öteki mevzuu da hakkını vermek. herkesin elinde ayfonlar, bilekberiler. nabıyonuz aga, tuvalette maillerinize mi bakıyorsunuz? bir buçuk dakikası 800 dolar olan adamlardan mısınız siz? kaçınız hakkını veriyorsunuz?

varsa yoksa tivit at, yer bildirimi yap, feysbukta fotoğraf beğen, oyun oyna.

hakkaten çok mu zenginsiniz lan? bi şahin parasının yarısını, 3te birini hakkını vermediğiniz bir telefona yatıracak kadar zengin misiniz?

bazı tipler var, işini o telefon üzerinden yürütüyor. saygım sonsuz, kıskanıyorum hatta. ama böyle adamlar değilseniz hakkaten yazık ya.

dipnot: tekrar söylüyorum görseldeki telefonu 160 taleye, üstelik 8 taksitle aldım. elimi öpene 200 taleye bırakıyorum. özellikleri;

* kısa mesaj atıyor
* alarm
* polifonik melodi
* renkli menü
* rehberi var.

ben telefon kullanıyorum gardaş. siz?
Aklı arttıkça şarj aletine bağlı kalma süresi artan ve şarj aletine bağlı kalarak zamanla sabit hatlı telefona dönüşen telefondur.
vücudumuzun bir uzvu haline gelmiştir artık. olmayınca büyük bir eksiklik hissediliyor.
sahipi olmak istediğim.
parasızlık ne kötü amına çakayım!
(bkz: allahını seven üstüme akıllı telefon atsın)
öyle benimsenmiştir ki bazen arkadaştanda öte bir hal alan cisimdir.
(bkz: akılsız telefon) avea ile birlikte paha biçilemez çekim gücüne sahip olmakta.*
görsel

3500 tane akıllı telefondan yapılan pegasus heykeli - Londra.
Amaç ne ki bunu yapmakta ? Hayır kimin aklına geldi ve ne kadar saçma bir olay.
multi tasking* yetisine sahip yeni nesil işletim sistemli telefonların aldığı isim.Android,ios,bb os gibi işletim sistemleri kullanılır.
şarj gitmesin diye wifi 3g kapat, parlaklığı düşür derken telefon oldu yine 3310.
akıllı değil kablolu telefon.
bazıları kendisini kullanan mallardan daha akıllıdır. nokta.
Gercekten akilli telefondur sahibi pesinde surukler. Onu surekli priz yaninda bulabilirsiniz.
bir akıllı tablet değildir.
Zeki ama çalışmayan telefon.
şarj yemekte çok akıllıdırlar.
beyinli telefon deseydiniz bari.
Şarj olayı nedeniyle sabah akşam yaratıcı, akıllı küfürler etmemi sağlayan telefon.

Zavallı Nokia'm varken şarj nerde unutuyorduk çünkü günlerce ihtiyaç olmuyordu şimdi şarj nerde gayet iyi biliyoruz çünkü telefon ondan hiç ayrılmıyor.
akıllı telefonumuz iphonelerimize yarın akıllı akıllı ios 7 gelicek.
benimki otistik çıktı.
Kesinlikle bi 6300 olmayan telefonlardır. 6300 ın değerini bilin. Hepsi gider o kalır.
şarjı bitmeden en uzun süre dayanma rekorunun sanırım bende olduğu telefondur. tam olarak 4 gün 13 saattir bitmiyor telefonun şarjı ve %6 daha var ki sabaha kadar götürür beni. evet yalnızım çok mu belli oldu?
Gencecik Batuhan adlı bir çocuğun öldürülmesine sebep olmuştur. Bu ülkedeki telefon hastalığı hakikaten analiz gerektiriyor. 17 yaşındaki liseli bir çocuk 2 bin liralık telefonu napar? Saçma bir soru tabi, sözlükte insanlar bana gülecek muhtemelen.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24776407.asp
o kadar akıllıdır ki bizleri prizlerin başında nöbetçi er yapmaktan başka meziyeti yoktur. *