bugün

3 aydır en ücra köşesinde askerlik yaptığım şehirimsi vilayet.
büyükşehir olma yolunda ilerleyen şehirdir.
iç anadolunun en iç il lerinden bir tanesidir.içindeki halkın % 70 i moğol kökenlidir.
--spoiler--
idrar yolları enfeksiyonu
--spoiler--

olması muhtemel halka sahip iç anadolu ili.

denemedim ama; türkiye haritası 4'e katlandığı zaman orta birleşme noktası aksaray'ın ilçesi olan ortaköy'e denk geliyormuş.
12 haziran salı günü en düşük sıcaklığı 17, en yüksek sıcaklığı 33 derece olacak şehir.
kutu gibi bi şehir.
metrodan indiğiniz zaman yolun karşısına geçin, sağ tarafa doğru yani, oradan da ileri doğru yürüyün, havuzun ve parkın olduğu yere doğru yani, sonra bir bakacaksınız ki 10 liraya adamlar ne güzel nargile yapıyormuş. he, adını yeni hatırladım; cafe park.
görsel
*
niğde'ye bağlı bir ilçe iken il yapılmış bir orta anadolu kenti. şehir nüfusu yaklaşık 180 bin civarında olup, toplam nüfusu 400 bine yakındır. plakası 68'dir.
ciddi ciddi tourist information var bu şehirde.
görünce gülme tuttu sebepsiz.
(bkz: Son of Daedalus)
kaldırım genişliği yol genişliğiyle yarışan bir ilimizdir.

edit: şimdi fark ettim, bu başlığa 68. entry'i girmişim. gereksiz bir gurur hissettim nedense.
çiçek abbas'da şener şen ile ilyas salman'ın çok bi içten söylediği istanbul ilçesi. pek çok çocuk bu ilçeyi ilk defa bu filmde duymuştur.

Hadi Aksıraaayyy, Aksayyy, Aksayy !

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/19910/cicek-abbas-hakiki-aksaray
gece arabayla geçerken pezevenklerin camlara vurup arabayı durdurmaya çalıştığı güzide semtimiz.
şehirlerarası alan kodu 382 olan il.
ilçeleri;

Ağaçören
Eskil
Gülağaç
Güzelyurt
Ortaköy
Sarıyahşi
olan ildir.
yoldan geçerken insanların önünüzü her 10 adımda bir kesip 18 lik eğlence lazım mı diye sordukları istanbul'un fuhuştaki kalbidir. asla ama asla yanınızda istanbul'lu ve aksaray ortamını iyi bilen biri olmadan adım atmamanız gereken semttir. istanbul'un en pis yerlerindendir. yerler.
otobüs yolculuğunda mola yerimdir. kışın buzdur buz.
otobüs muavinlerinin filmlerde aksaray, aksaray diye bağırdığı bölgedir.
(bkz: istanbul aksaray)
(bkz: fuhuş)
(bkz: rus)
her yolun bulunduğu semt.
başka istanbul burası.
güzel yer de hacı, artık aksaraylıyım deyince niğde aksaray mı geyiğini bırakalım olma mı? 1989'da il olduk be.
lisedeyken amaçsızca ve mantıksızca "aksaray aksaray aksaray" diye bağırırdık. amacımız neydi acaba. hala bulamıyorum
Muthis bir memleket bana sorarsaniz. Konya'ya bir bucuk saat mesafede. Konyadan cok farki olmayan, kucucuk, arabayla yarim saat mesafedeki ihlara vadisiyle beni benden alan ilimiz. Her bi taraf yesil, her bi yan tarih, oyuklu delikli kayalar. Severim.
trafikte kasan şehir, kazasız araba bulma ihtimali düşük, opel vectranın ekmek su gibi tüketildiği il