bugün

seçimden seçime aldıklar 2 tane makarna için.
verdikleri oy kendilerine yol, su, elektrik, atama, yer, yurt, para vs olarak döndüğü için.
halk plaja hücum etti vatandaş denize giremiyor diyen zihniyetin asla anlayamayacağı durumdur.
seçimden seçime aldıklar makarna için.

chp dönemi ne zaman olmuş? Kaç senesi?
fakir demeseydin keşke fakirleri bin kat daha severim. ama cahildirler gidin biraz kitap okuyun bu kadar körü körüne bağlı olmayın o adama.
chp'ye oy verenlerin ukala ve götü kalkık olması durumunu akıllara getirir.
Cahil oldukları kesin ama fakir olmayan türleride vardır.
(bkz: akp ye oy verdiğin için pişman mısın)
azınlığın çoğunluğa kafa tutması gibi salakça bir düşünüş.
cahil de olabilirler, fakir de...
ancak bu kadar hainliğe ve rezilliğe karşı yine gidip, onlara oy atmak ne cehalettir, ne de fakirlik.,

bu olsa olsa bencillik olur, hainlik olur, ikiyüzlülük olur, allah'tan korkmamak olur.
senin tezine sokayım. ayda onbin gelirim var. aynı sözlükte seninle yazacak kapasiteye ve bilgiye sahibim. ama ak partiye oy verdim.
makarna ve kömür dağıtamayan mallar olduğunu gösterir.
Gariban babasıdır bu hükümet, zenginlerin ve gözü açların pastisi bu başlıkta bellidir.
tanıdığım bir çok akpli olan bitenden haberi bile yok yarın ne yiyecek onu düşünüyor bu böyle oldukça bişe değişmez.
yaşlıdırlar da. adamlar cumhuriyetin ilk yıllarının zorluklarını, o fakirliği görmüş. şimdiki alım gücünün ve teknolojinin şuan ki iktidarın eseri olduğunu sanıyorlar. bazen istemsiz olarak onlar öldüğünde iktidarın düşebilme ihtimalinin var olduğunu düşünürken buluyorum kendimi, ayıp lan.
durgun hayatına heyecan aradığı için kıçına buzlu badem sokan, ikincil heyecanı chp'ye oy vermek olan, elit olmayan elitist tipindeki seçmene kıyasla kafası çalışan ve gayet kabını doldurmuş kişiler için ortaya atılan saçma ifade.

"yüzdü üllü cühül, kümür, mükürnü." demeye devam edin, ebedi ve ezeli muhalefet ne de olsa.
halkın büyük kesimini oluşturan yoksul türkiye profilinin analizidir. adamlar doğru ata oynamış bu yüzden kazanmıştır. seçim sistemi çoğunluk üzerine değil mi? olay budur.
fakirlere karsı yöneltilmis çirkin bir iddiadır . böyle genellemeler yapmak, dünyayı çözmüş herkesi tanımıs triplerine girmek geri zekalılıgın daniskası . ne fakirler var, cahillikte yanında magara adamı kalırsın .
hem cahil hem kördürler. lanet olsun ki bunlarla aynı ortamı paylaşmak zorunda kaldığım bir çalışma hayatım var. söylediklerine kulak kesiliyorum, dinliyorum adamlar hala başbakanımızı yedirmeyiz diye geveliyor. bunlar amerika'nın oyunu, gezi'de yapamadıklarını bugün tekrar yineliyorlar falan. diyorum ki, birader hiç mi hırsızın suçu yok. diyelim ki dediğin gibi büyük bir oyun olsun, para makinesi haber videolarında yok mu, ayakkabı kutusunun içinden çıkan milyarlara kim ortaklık etmiş, savunduğun adamın bakanının konuşmaları kayıtlara yansımamış mı vs...

hayır anlatamıyoruz da. bak diyoruz güzel kardeşim, savunduğun adamlar bunlar yalan, ispat etmeyen namussuz şerefsizdir demiyor diyemiyor eskisi gibi. kızgın, çok kızgın. ama niye ? iftira mı atılmış, hayır. kabullen diyoruz, yemişler bir bok daha da büyük yedikleri boklar da ortaya çıkacak diye çok kızgın.

amk, sen hala bağır, hülooooğğ !
ali agaoglu'nu akillara getirir. seni ezik seni.
solun dinsizlik oldugunu sananlarin oy vermesi daha dogru bi genelleme.
paralar ayaykkabı kutularından çıktığı için yanlış önerme.
Hahaha hala hakaret ediyolar. Ulan farkına varın artık bunun. Siz onlara hakaret ettikçe, küçümsedikçe onları sizi yener.
işte bu zihniyet yüzünden ömür boyu iktidar olamayacaksınız. AK parti yoksulun, ezilmişin, fakirin, mazlumun partisidir. ak parti yoksulu baş tacı ederken siz ezmeye çalışıyorsunuz. aklınızı sevsinler.
doğru bir tespittir. cahile cahil demek de mi suç? cahilse ve yoksulsa bu ikisinin de onun kaderi olmadığı öğretilmelidir önce kendisine. bu ikisinden de kurtulması için elden ne geliyorsa yapılmalıdır. mazlumun yanında olmak budur. halkçılık budur. halkçılık yoksulluğa ve cahilliğe övgüler düzmek değildir. yoksulun yanında olmak demek, yoksulun hep yoksul kalmasını istemek değildir. ohh ne ala memleket yav, yoksul daha yoksul zengin daha zengin olsun. seçim zamanı " biz yoksulları seviyoruz" mesajı gönderilsin dört bir medya tarafından...al sana ezilenlerin partisi..yok öyle yağma!çok seviyorsan yoksulu ve mazlumu, işsizliklerine son ver, bir çuval patatese muhtaç olmamalarını sağla. eğitim düzeylerini yükselt, ondan sonra yine sev. tabi sevebilirsen. sana oy vermeyecekler çünkü!
bunu idda edenin sike surulecek akli yoktur.

su germegi es gecmemekte fayda var.

okumak cehaleti alir esseklik baki kalir.