bugün

laikçi-ulusalcı tuncay şovları izlemek yerine işine gücüne bakan, bağırıp çağıranlara cevabını sandıkta veren zihniyettir. *
aziz nesinin sözünü ettiği kesimdir.
akıl ve vicdan gözleri kördür.
toplumdan kendini saklayan zihniyettir. ortalamaya vurduğumuzda yaklaşık her iki kişiden biri akp'ye oy vermiştir. ama kime sorsanız vermemiştir akp'ye oy. kurtlar vadisi, bbg vb. programların izleyici kitlelerinde de görürüz bu zihniyeti. izlerler ama izlemedik derler. akp ye oy veren zihniyet'de aynen böyledir. kötü bir şey yaptıklarını bilirler, bnuu söylemekten utanırlar ama yine de akp'ye oy verirler.
sermaye sahibi ya da rant sahibi sınıftır.

2007 seçimlerine göre 16.327.291 kişinin oyunu alarak iktidar olmuştur.
2002 toplam seçmen sayısı:42.799.303'tir.
Geçerli oy sayısı: 35.049.691'dir.
Nüfus: 67.803.927'dir.

yani nüfusun yaklaşık 1/4'nin biraz üstünde olan kısmıdır.

(tabi unutmamak gerekir, istatistik yalan söylemenin bilimsel yoludur.)

veriler http://www.belgenet.net/ayrinti.php?yil_id=15 adresinden alınmıştır.
oy vermeyenlerin anlayamayacağı zihniyettir.

nasıl ki ben chp'ye oy verenleri anlayamıyorsam.
anlamadan bok atmak, güzel bir marifet olmasa gerek.

(bkz: bok atmanın dayanlımaz hafifliği)

(bkz: biraz akıl)
anlatın dinleyelim sizleri, neye verdiğinizi bu oyları.

Soruyorum insanlara kime oy verdiniz diye seçimlerden sonra, istemeden de olsa, kimse saha akp demedi bana, Ulan sen bile utanıyorsun verdiğin oydan, kesilmesin diye kömürün, cebine üç kuruş koyulsun diye satıyorsun oyunu, sonra da anlamıyorsun. Ben anlıyorum sizleri de sizler anlamıyorsunuz neler olduğunu, salla başını al maaşını, kış gelsin al kömürünü.

Koyun olmuş koca halk, yanarım...
sıçtın sıva lan şimdi tümcesini hak eden zihniyettir, yok olacaktır. bu uğraşılmaması gereken hür seçim hakkı değil bu topumuzu çamura atan dur denilmesi gereken bir vaziyettir, bursa nutku' nu dinle ve anla biraz. ama gün gelecek mutlak devran dönecek.
genel seçimlerde kömür seven, yerel seçimlerde beyaz eşya seven zihniyettir.
riyakârlığı benimsemiş yaşaması için torpile bağlı olan hücre yapısı...
(bkz: akp ye koy veren zihniyet) *
mazoşist dürtüleri gelişmiş zihniyettir. yoksa zam yağmurundan, işsiz gezmekten kim keyif alır ki.
akp ye oy veren bir zihniyet bir zihniyet bile değildir aslında.kırsal kesim dediğimiz eğitimsiz insanlarımızın demokrasiyi ,laikliği hazmedememesinin bir ürünüdür akpe.laikliği dinsizlikle karıştıran insanlarımızın en zayıf yanı olan dini kullanarak iktidardadır maalesefki iktidarda da kalacaktır.aslında bu çok acı verici.ülkende niteliksiz bir çoğunluk var ve onlar senin nasıl yönetileceğin konusunda söz sahibi,ki demokrasiden ve siyasetten anlamazlar aynı bi koyun gibi kim ne vaad ederse oraya yönelirler, çobansız yollarını kaybedelerler,ve bu insanları eğitemeyeceğiz,hiç bişi öğretemeyeceğiz.çünkü izin vermicekler.o at gözlükleri çıkarmamızı istemeyecekler.bu kısır döngü hep böyle gidecek.akp gidecek aynı ideolojik görüşte başka bi parti gelecek.önce tabana inmek lazım tabana!!!bu da çok zor arkadaşlar.allah yardımcımız olsun.
- birader bana cahil demişsin?
+ niye ne oldu ki?
- ak partiye oy veriyorum.
+ he o zaman cahil, eğitimsiz ve laikliği dinsizlikle karıştıran bir adamsın sen.
- boğaziçi nde okuyodum ama !?
+ olsun, ben sana boğaziçinde okuyamazsın demedim ki
- he iyi sen takıl buralarda, aa bak tren geçiyor
+ hani hani?
sandığa gitmeyen zihniyetten daha duyarlıdır. doğru yada yalnış bir seçim yapmıştır.
(bkz: domalmak)
hayrlara vesile edilen toplum.
takım tutar gibi parti tutmayan zihniyettir.chp ye oy veren zihniyetler gib yıllardııırrrr at gözlüklerini çıkarmayan düşük bir zihniyete sahip değildirler.aydındırlar, gerçekleri görürler.

ayrıca akp ye oy verenleri köylüler deyip küçük gören atatürkçüler atatürkün "köylü milletin efendisidir" sözünü galiba deniz baykalan palavralarını ağzı açık dinlemekten fırsat bulup hatırlayamıyorlar.
ülkedeki partiler için, kötünün iyisine oy vermiştir. insanlar laf ediyor ama geçmiş dönemlerde oy verilecek doğru düzgün parti yoktu. chp, mhp demeye başlamayın hemen, bunca zaman onlar vardı ama türkiye refah içinde yüzmedi.
Diğerleri gibi zihniyete sahip olmayan , lümpen olmayan hele monşer hiç olmayan kavruk anadolu makarnacılarıdır, anayasa referandumundan sonra, yakında bu ülkeyi 40 yıldır sülük gibi emen arkadaşlara gerçek milli iradeyi ve demokrasiyi hatırlatacak gerçek vatan sever , atatürk izinden giden gerçek müslüman vatan evlatlarıdır.
herkes izlesin, herkes...

http://www.facebook.com/v...916871450151&comments
80 küsür yıllık cumhuriyet tarihinde bi kulağının arkası kalmış şedilmedik,memleketim insanının zihniyetidir.
son derece saygı duyduğum lakin anlayamadığım zihniyettir.
aralarında kılıçdaroğlu ndan utanan chplilerin de olduğu zihniyettir... hatta mhp'den utanan zihniyette vardır. biraz ondan biraz bundandır esasında. hayal kırıklığına uğramış ve bir daha uğramak istemeyen zihniyettir. her geçen gün çoğalırlar nasıl olursa? hem şikayet ederler, yahu bu akp ye oyu kim vermiş derler aynı zamanda sandık başına gidince de oy verecek başka bir parti ortada göremezler.

ne olursa olsun akıllı adamdır vesselam...
2 kişiden birinin sahip olduğu zihniyettir. geneli teşkil etmeleri sebebi ile yüzde 23'ün ya da 14'ün fikrinden daha makul bir fikre sahip olmaları muhtemeldir. akp ye oy vermeyenlerin farklı fraksiyon, felsefe, dünya görüşü, siyasi anlayışa sahip olmalarına rağmen yek vücutmuş gibi hareket edip eylem ve söylemde bulunmaları kendi siyasetlerinin zayıflığından mı yoksa farkları olmamasından kaynaklıdır bilinmez ama ak parti seçmeni bu çelişkinin farkındadır. siyasetsizliğin siyasetini yapan güruh karşısında aklın yanındadırlar.
sizene diyen zihniyettir.oy onun oyudur.aziz nesin gerizekalısıda dönüp poposuna bakmalıdır.
(bkz: akpchpmhpbdp sizene la size ne)