bugün

alem fm'de "nihatla curcuna" ve "nihatla sivrisinek" programlarını yapan nihat sırdar'ın başlatmış olduğu kampanyadır. her sabah saat 8:00'da trafikteki araçların kornaya basma sebepleri bu kampanyadır. kampanyanın amacı ise "dünya petrol rezervlerine en yakın ülke olan türkiye'nin, dünya'nın en pahalı petrolünü kullanmasına halkın tepkisini koyup seslerini hükümete duyurmaktır"

bu kampanyayı başkası yapmış olsa ucuz populistik derdim ama nihat sırdar'ın öyle bi derdi olmadığından (kime göre-bana göre) gayet anlamlı buluyorum. ben yapıyor muyum? hayır, çünkü ses kirliliğnden başka bi boka yaramayacak yine.
(bkz: osursam kampanya oluyor osurıyım da kampanya olsun kampanyası)*
(bkz: bir daha kampanya olmasın diye imza kampanyası)
henüz çokça taraftar edinip "sürekli aydınlık için bir dakika karanlık" kampanyası kadar ses getirmemiş olsa da toplumun bir karşı duruşudur. bu konunun biraz daha ön plâna çıkarılması ile etkisinin kaçınılmaz olacağını düşündüren eylem.
bütün kazlar toplandık, biz bu kazıklardan çok hoşlandık.
(bkz: 1 dk korna eylemi)
(#308960)
akaryakıtın yüksek vergisini düzeltmesi gerekenler dana derisi koltuklarında rahatça otururken korna morna sesi duymadığından sadece halkın başının şişmesine sebep olacak kampanyadır. asıl yapılması gereken birçok ülkede örneğini gördüğümüz üzere yüzbinlerce kişinin büyük bir meydanda toplanması, bu yolda hiçbir fedakarlıktan kaçınmamasıdır.