bugün

bu adam size bir şeyler anlatır , iyidir hoştur vay bee adam ne güzel konuşuyor dersiniz. fakat dinlediğinizin ertesi günü hayatınıza hiç bir şey katmaz. size yeni bir bilgi vermez. öğütleri genel geçer şeylerdir. bu yüzden taktir etmiyorum.
2010 da üniversite okurken bizim hoca bunun videolarını açar izletirdi. Aradan 10 sene geçti sadece adamın kendine kazanç kapısı açtığını anladım.

Ne diyor mandıra filozofu; istanbul da 300 tane yalı var. Burada ise 1000 kişi var. Aynı o hesap.
Gelişim üzerine kendini geliştirmiş aynı zamanda geçmişin de askerlikten yetişen kişi.

Evet söyledikleri doğru, mantıklı fakat anlık etki yaratıyor şahsımda.

Bence konu tam olarak özetlemek şu olsa gerek, kağıt üzerin de sınavdan geçmeye benzemez Uygulamak..
kişisel gelişim üzerine seminerler veren ve kitaplar yazan bir zamanlar eğitimci olan adam. hiçbir işlevi, yeteneği ve bilgisi olmayan insanlar bu tarz kitaplarla kendine kazanç kapısı oluşturuyorsa böyle insanların kazanç elde etmesi daha mantıklı geliyor bana. şu kurnazlığınız bir tek böyle insanlar da devreye giriyor sanırım.