bugün

(bkz: dizüstü edebiyatına hayır)
dunyadaki en itici sey bu adamin kitaplaridir. genelde hicbi seyden haberi olmayan melankolik tipler okur. kitaplarin alintilari bol bol facebook ve twitterda paylasilir. hayattan, ulke insanindan soguma sebebidir.
Acaba okuyucuyla dalga mı geçiyor dediğim yazar. Ergenlerin fenomeni.
Asiri duygusala baglamis, hayatta asktan baska bisey hakkinda hivbi fikri olmayan, edebiyat yapmaya calisan ama beceremeyen, ayrica bugunlerde cok sik okunan yazar bozuntusu.
ne yazık ki; vasat diyerek iltifat edeceğimiz yazar.

(bkz: vasat)
bir roman cidden ne kadar kötü yazılabilir diye düşünülmüş ve ahmet batman diye bir yazar belirmiş ışıkların arasından. tövbe estağfurullah yazar falan dedim diğerlerine büyük haksızlık. üzülüyorum ergen nesil böylesine iğrenç aşk sözleri yazıları romanları okuyup diğer güzelim yazarlardan zevk almıyorlar diye. neyse ki unutulacak yazarlar kervanına katılmaya oscar alan bir adamdı da gelip geçici heves olacak bu nesil için. azıcık edebi eserleri kurcalasalar zaten bu hatalara düşmeyecekler de hadi neyse.
hak ettiğimiz ama şu an ihtiyacımız olmayan yazar.
facebook, twitter edebiyatı yapan yazardır. yazar demeye de dilim varmıyor da. neyse.
Kitapları dönüp dolasıp aynı sözlerle devam eden, aşkı sevgiyi anlattığını sanan uyduruk yazar.
Bu coğrafyada hemen ünlü olup, ellerde kitabını gördüğümde daha kitaplarını okumadan kesin aşk maşk duygusallık falan yardırmıştır diye düşünmüştüm. Nitekim de öyleydi. Facebookta yazılan ergence duygusal durumların bir kitapta toplanmış şeklidir kitapları. Zira bu tip konular üzerinden çok iyi ekmek yeniyor. Yani sonuç olarak kitaplarını beğenmiyorum, bana bir bakış açısı bir orjinallik kırıntısı vaad etmiyor ve kimseye de önermiyorum.
edebiyattan tiksindiren, sosyal paylaşım sitelerinde aşk acısı çeken ergenlerden topladığı ilhamla kitap çıkartmış boktan yazarımsı. keşke yazmasa.
bu kadar eleştiriyi haketmeyen yazar. ayrıca sözlük yazarlarının edebiyattan anlamadığını gözler önüne sermiştir.
Kitapları edebiyat dünyasına pek bir şey katmamaktadır. ilginç bir şekilde okuyucularının neredeyse tamamı kitap, kahve ve çikolata fotoğrafı çekip sosyal medyada paylaşır ve sevgililerine sabah uykum diyerek, sevdikleri kişiye olan hitap şekillerini bile kendileri seçemez.

Bir de bu kişiye en iyi edebiyatçılardan diyenler var, neyse bir şey demiyorum.
Balon.
Emek etmiş yazmış ama öyle. Sevemedim kara gözlüm seni, bızımla diğilsin.
Popüler kültür popüler kültür diye bik bik konuştukları hedenin tuğlalarından biridir. Kağıttan bir kültürün kağıttan tuğlası. Zerre edebiyat kullanmayan facebook ve twitter gibi sosyal ağlarda yapılan edebiyatı kitaplaştırmış kişi. Kahraman tazeoğlu gibi romantik takılıyor.
Anlayamadığım pucca ve türevleri işi dalgasına alırken ahmet batman türleri de sürekli vıcık vıcık aşık.
Oğuz atay, ahmet rasim, sabahattin ali, behçet necatigil, sait faik, haldun taner, pınar kür, adalet ağaoğlu ve birçoğu sizden bir adım önceki nesildi.
iyiye gidecene kötüye gidiyor edebiyat. Yahut önüne gelene yazar diyoruz.
Uluda yazar olmaktan daha kolay neredeyse...
Sonuç olarak tık tık bi şeyler yazmış emekse o emek işte.
iyi yazan adam denmiştir kendisine.
ön Yargıda denmiştir.
hahahahah.
yok artık.
bir yazar.

arkadaş birini eleştirince şu "önyargı önyargı önyargı" diyen andavallar nasıl da hemen ortaya çıkıyor.
tıpkı yağmur yağınca kadıköy'de bir anda ortaya çıkan şemsiyeci çocuklar gibisiniz amk.

kötü yazıyor amk zorla mı?
sabah uykum diye bir eseri var adamın.
bildiğin tweet yazıları adamın lan.
buna da yazar diyen var işte... yazık!
Bir arkadaşım vardı. Hala var ama mesafe koydum aramıza. Neyse bu böyle ot gelip saman giden bir tipten biri. Ne kitap okur ne doğru düzgün müzik dinler. Buna dedim sana kitap vereyim bak çok güzel hemen ısınacaksın kitaba. Efendim o kitap bunda iki ay durdu. Ne okudu ne bana verdi. Ben istedim tabi kitabımı bırakır mıyım hiç?! Sonra kız memleketine gitti. Döndüğünde bana dedi ki ben kitap okudum. Sevindim birden onun adına sordum ne okudun diye. Ahmet batman sabah uykum çok güzeldi ya falan dedi. Heh dedim bu böyle diyorsa kitap bir halta benzemiyordur. Araştırdım tabi adamı da kitabı da. Ve tahminimde yanılmadığımı gördüm kitap bir halta benzemiyormuş. işte bu yolla oldu ahmet batman ı tanımam. Tanımasak da bir şey kaybetmeyeceğimiz yazarimiş kendisi.
Adam iyi yazar değil ama iyi bi gözlemci. Kezbanları güzel avlayıp prim yaptı.
boktan yazılar yazan yazar. Kitaplarını boşa almayın. Zaten yayınevi de yalancı orospu çocuğunun teki. Kuzenim de ben de almışız aynı kitabı. Aynı ay basılmışlar. Benimki 119 onunki 78. Basım. Hemde her basım için 1000 kitap yani benimki 119000 onunki 78000 adet... Türkiyedeki kitap okuyan insan sayısına bakın amk. Çok satabilir ama 10 milyon falan mı zsattı bu kitap amınakoyim. Siktirin yalancı ibneler.
2 kitabını okudum iğrenç.
Ahmet Batman - Arkham Asylum.
Yozgat'ının da çıkmasını beklediğimiz yazardır.

şimdi bu betmen mi batman mı? anlaşılamamıştır.
yeni Kitabını çıkarmış Kişilik.
bana her şeyi anlat gibi bir adı vardı.
metroda elinde tutup okuyan delikanlıdan kesmeye çalıştığım kadarı ile ismi onun gibi bir şeydi.
sonra metroda kahkaha atıp, bir sonra ki durakta indim.
ve Yürüdüm. her zaman yaptığım gibi.
Hala bir erkeğin nasıl bu kadar sevebileceğine inanamadığım şahsiyet.