bugün

bilmem anlatabildim mi ?
müzikleri youtube a "kalan müzik" tarafından atıldığı için solcu olduğunu düşündüğüm kişi. tanımıyorum. sadece minnet eylemem şarkısını dinlemiştim.
robot u terbiye ye davet eden bakan. işte bu yüzden bu ülkede teknoloji gelişmiyor.

görsel

https://www.cnnturk.com/t...m&utm_campaign=buffer
ahmet arslan felsefe konusunda önemli bir isim, ilkçağ felsefe tarihi adlı 5 ciltlik muhteşem bir esere imza atmıştır ki sadece 1.cildini okuyabilmiştim arkadaşımda olduğu için, tamamını almayı hep erteledim fiyatından dolayı, bir ara alırım derdim, fakat bugün tüyapta 271 tl'lik etiket fiyatını 150 tl olarak görünce aldım ki idefixte bile bu kadar indirim yapılmıyordu, hatta kitapçı arkadaşım bize bile o fiyata gelmiyor dedi.

tüyap daha iki gün süreceğinden meraklılarına haber vereyim dedim. bilgi üniversitesi yayınları salon-3.
Herkesin tanıması, dinlemesi, kitaplarını okuması gereken felsefe profesörü.

Kendisine minnettarım.
2 sene önce Fatih Altaylı vesilesi ile tanıdığım Felsefe profesörü. Şunu söylemem gerekirse ki kendisi bana felsefeyi sevdiren, anlaşılmaz bir alanı bir parça bile olsa kolaylaştıran tatlı ve sempatik bir hocadır. Platon'a Aristo'ya bireye ve topluma yönelik değerlendirmeleri gerçekten ufuk açıcı olmakla beraber Türkiye'nin düştüğü sosyolojik hezeyanı farklı bir açıdan gözümüze sokabilmektedir
Bu ülkede kaç tane ''Ahmet Arslan'' vardır sorusuna gark olunan kişilerden biri, hayır yani baban başka isim bulamadı mı?

Neyse, bu galiba ilahiyatçı. Kendisini az önce ''Lerzan'la Çok Mutlu'' programında gördüm. Anlatıyor, ağlıyor...
Sanki az önce Allah'ın yanından gelmiş gibi : Öyle yaparsan Allah affeder diyor, biliyor yani. En kötü şey en en kötü, iftira diyor. Hani bir canlıyı ateşe atıp yakmaktı? Can almaktı?

Bu ülkede din adamları din'i değil kendi inandıklarını anlatıyorlar.
Ayrıca bir dedikodu programında din adamının ne işi var yaa, lütfen ne işiniz var?
Bu iş böyle giderse her eve de bir tane düşecek. Beni inancımla yalnız ve rahat bırakın.
görsel
Kürt olduğunu düşündüğüm urfalı felsefeci.
Hayran olduğum felsefe profesörü.
prof. dr. ahmet arslan.

+bilmem anlatabildim mi?

ilkçağ Felsefe Tarihini, ilgili herkesin okuması, ve ilgili herkesin bu değerli insanı dinlemesi gerekir.

teke tek bilim yutup kanalına konuk olmuş, taptaze vidyo daha yükleneli 2 saat olmuş. bu sohbete müdahil olmak gerek.

https://youtu.be/ZSAlLBDSfc4?si=ib9Uj1Qll5VRJee9