bugün

demi moore un başrolünde oynadığı , orijinal adı indecent proposal olan film.
genellikle bi biskrem verme teklifiyle yapılan tekliftir.

-pısstt..murat..şş
-ne var olm
-kırmızı 9 atsana bana
-ya bi s..tir gir
-bi biskrem versem
-şu anda?
ask mı para mı? secimi uzerine kurgulan basrollerinde demi mooreın oynadıgı film..
(bkz: kaybetmeyi ahlaksız bir kazanca tercih et)
(bkz: şehrazat)
(bkz: iki tarafı da tura olan para)
berber: abi, yanakları ağdayla alayım mı?
senaryosu çok etkileyici bir meşk filmi! her izleyişimde tüylerimi ürpertir, çaresilik duygularım kabarır. kendimi o adamın yerine koyar, fena halde aptallaşırım! sevgilimi o kadının yerine koyar, kabul edilemez gerçek budur işte diye düşünürüm! skerim parasını pulunu der, hayatı biraz daha sinirlendiririm!
az bir meblağ ile yapılan tekliftir.
Nicole Jordan'ın Epsilon'dan çıkan kitabı. Londra'nın ünlü çapkınlarından Damien'ın kız kardeşi birgün bir erkekle yaşadığı yasak buluşma sonucu sakatlanır ve Damien da bu gençten intikam almaya yemin eder. Fakat bu adamın kız kardeşi Vanessa da abisini korumaya kararlıdır. Vanessa Damien'ın kız kardeşine refakatçi olmayı teklif eder Damien da Vanessa'nın metresi olması karşılığı bunu kabul eder. Vanessa teklifi kabul eder ve aralarındaki iş ilişkisi gitgide tutkulu bir aşka dönüşür...
is gorusmelerinde patronlarin sikca yaptigi tekliftir.
(bkz: ayda 500 lira veriyim gunde 10 saat calis)
(bkz: indecent proposal)
Phillipa Ashley kitabı.
"Bir kız on iki erkeğe soyunun derse, ahlaksız teklifte mi bulunmuş olur, yoksa masum bir rica mıdır bu?

Emma Treymayne fiyakalı halkla ilişkilerci pozisyonunun bırakıp Lake Districkt'e taşındı. Biraz huzur ve sükunet, tek istediği buydu Çıplak bir erkekle dağlarda oynaşmak aklından geçmemişti... Emma yerel dağcılık kurtarma ekibine yardım etmeyi kabul edip yeni merkezleri için para toplamak adına 'zevkli' bir çıplak takvim hazırlamayı önerdiğinde, toplumsal bir hizmette bulunduğunu düşünüyordu. Lakin, söz konusu toplum Emma'nın yaptığı işleri umursamıyordu. Yakışıklı Temmuz Erkeği Will ise Emma'nın niyetini tamamen yanlış anlamıştı. Şimdi Emma onu 'Ayın Erkeği'nden fazlası olduğuna nasıl ikna edecekti? "
bir yakınının veya çevredeki bir kişinin mendile ihtiyaç duyması anında kullanılmış sümüklü mendili uzatıp "bunu kullanabilirsin" demektir.

çok iğrenç olmakla birlikte ahlaksız teklife somut bir örnektir.
2 ahlaksız teklif aldım ikiside dokuzuncu nesil yazardı

-kardeş yeni bi sözlük kurduk gelsene.
sadece geyiklerde ve film klişelerinde kalmayandır.

adamın biri her şeyin aramızda kalacağına söz vererek bir gecelik benimle olmak istediği uzun zamandır beni izlediğini içeren bir mesaj atmış facebooktan

beş bin lira verecekmiş. nerde manyak var beni bulur zaten. gerçi kiramı ödemek için bu ay böbreğimi satma kararı almıştım ama ''fakiriz diye hayallerimizi de satmadık ya!''

''bedenime sahip olabilirsin ama ruhuma asla delüğanlı'' . *
izleyenlerin izlemeyenlere anlatması gereken film.

Ahlaksız teklif kısmı haricinde çok sıkıcı bir film söyleyeyim, Demi Moore'un kocası rolündeki adam elinden oyuncağı alınmış bir çocuk nasıl rol keserse o şekilde rol kesmiş, inandırıcı değil, film de bir süre sonra bilindik sulara yol açıyor ve yeşilçam çıkışlı klişe bir senaryonun elinde yitip gidiyor.

Konusu itibariyle ilgi çekici ama novelty değerini yarısına gelmeden yitiriyor. Çok boş vaktiniz yoksa izlemeyin.
Güvenli liman altın ve euro / dolar paritesine yönelebilirsin.
bobreğini sar yolla.

hiç uğraştırma kızı.
önce bi yüzüne su dök, gördüğün rüyadan uyan.
almadığı ahlaksız teklif ile sözlüğü meşgul eden yazar sorusu.
hemen atlama öyle, tuzak filan olabilir.
Uygunsuz teklif aldığını belirten soru cümlesi.
"Benimle tek gecelik bir ilişi karşılığında 1000 dolara ne dersin?" Şeklinde bir teklif olabilir. Neticede ahlaksız tavan yapmış bu teklifte ki "ahlaksız teklif" olmuş adı.
akbilinizi kullanabilir miyim.