bugün

bir kaç yıldır porsche desing dışında tırt olan marka.
dünyanın ilk 3d formasını lyon için yapmıştır.

http://youtu.be/mWXZdTHJdfM
çakmaları için en komik isimlerin üretildiği görülen sağlam spor markası.
Haziran ayında 199tl verip aldığım rom ayakkabının çok rahat olduğunu yalnız mağaza ortamında giyildiği halde 3. ayına girmeden tabanın kırıldığını ve garantiden kullanıcı hatası olarak dönmesinden sonra satın almayı düşünmediğim markadır. hele ki satış danışmanı arkadaşın keşke biraz temizleseydin dediği ayakkabının tabanı yalamayı mı düşündüğünü neden öyle söyleme gereğinde bulunduğunu hala algılamış değilim.
mp one çakması.
dayanıklılık ve kalite manasında çok iyidir. nike'a göre tasarımları daha estetik geliyor.
"Porsche Typ 64 Leather" model ayakkabısıyla insanları sıradan ayakkabılardan soğutan markadır.
görsel
"Olimpiyatlar ve şike kitabı" okunursa bu övgüler yerine yine sözle akrabai ilişkilerin kurulacağı markadır.
Halisaha kramponunda rakip tanimayan marka.
bir nike değildir.
kaliteli ayakkabılara sahip marka.
al yıllarca kullan o derece.
tasarım konusunda bir nike olamaz ama rahatlığı tartışılmaz.
çakma ve orjinalinin arasında hiç bir fark olmayan spor giyim markası.
Güzel modeller çıkarmayan marka.

Kaç yıllık müşterisi olarak kendisini nike a sattım. Hem daha rahat, hem daha sağlam, hem de daha şık modelleri var nike ın.
son aldığım ayakkabısiyla beni hüsrana uğratmış marka, 2. haftasında çocuk ayakkabısı gıbi onu açılmaya başladı geri verdim daha pişman oldum 30 iş günü dediler.
3 yıl önce aldığım ayakkabısının sapasağlam olduğu, ancak 4 ay önce aldığım ayakkabısının şimdiden haşat olduğu ayakkabı markası.

çok bozdular çok.
Porsche DESIGN DISINDAKILER BI BOKA YARAMAYAM MARKA.
çin'e teslim olmuş marka. bozuldu artık.
2000 senesinden önce açık ara en iyi spor ayakkabı üreticisiyken, şu an kalitesiyle çin malı abidasın bile gerisinde kalmış ayakkabı üreticisi. nike tasarım, konforluk, dayanıklılık bakımından kendilerinden fersah fersah ileride.
tasarım konusunda harika olmayan ancak dayanıklılık konusunda rakibi olduğunu düşünmediğim marka. adidas neyim olduysa yıllarca (minimum 5 yıl) giydim.
kurucusu adolf dassler nazi partisi üyesidir. kardeşi de öyledir.
--spoiler--
ürünlerin çine kayması ile birlikte bok gibi ayakkabılar üreten markadır, müşteri memnuniyeti 0, kendi hatalarını bile kabul etmeyen bir markadır.

yıllardır tercihimi ondan yana kullanmadığım ve sevdiklerimede aldırmadığım markadır.
--spoiler--
Adidas çok ünlü bir markadır ama sakın gerçek axidas ürünü almayin cok pahali gidin cakmasini alin * .
(bkz: Almanların dünyaya kazandırdıkları)
şöyle bir krampon tasarlamış spor firması.