bugün

mensubu olduğum, hiç öyle kabadayı gibi davranmayan, racon kesmeyen kızlardır. Ayrıca güzellerdir de. **
cogu hem yeterince gorgulu, kibar hem de delikanlidir. Cogunlugun disinda kalanlari genellemeye tabi tutmayalim lutfen.
Ayrica evet, yazar burda kendinden bahsediyor.
bir adanalı olarak sevmediğim kızlardır.
bir adanalı olarak başkasıyla yapamam dediğim kızlardır.
bir adanalı olarak sevdiğim kızlardır. zaten sevmesem kendimi de sevmiyor sayılacağım, büyük yalan olacak... neyse ki dürüst biriyim.*
adana'da büyümüş biri olarak, güzeli çok güzel, çirkini çok çirkindir. ve çirkin oranı %97 falandır.
geneli esmer, uzun ve güzeldir. *

not:hiç bu kadar eksi almamıştım.ilginç bi tecrübe.
Adana ile alakasiz biri olarak, kendilerinin oldukca esmer ve cirkef olduklarını dusunuyorum. He bir de cirkinler tabi.
Not: evet eksileri alayım?
ayımsı erkeklerden hoşlanan kızlardır.
Sıcaklıklar ve bı okadarda güzeldiler.
not: sanırım eksileyenler soğuk ve bir okadar da çirkinler.
benim de içlerinde olduğum, başka illerdeki insanlarca kaba ve sorun çıkaran tipler olarak tanınan ama aslında bu özelliklerin adanalı olmakla hiç bir ilgisinin olmadığı kızlardır. kele kelimesi adana'da kızlar için kullanılır.
izdüşüm alanı biraz fazlaca olan kızlardır.
gerçekten çoğu illerin kızlarından daha bakımlı daha akıllı daha güzel kızlardır.
duygu ve hissettiklerinde samimi olurlar diye bi tahmin yürütmekteyim. yavşaklığa mahal vermezler heralde.
adanalı bir erkek arkadaşın anlattığı kadarıyla ailelerinin sürekli izlediği kızlardır.
nefes alan kızlardır. hatta her nefes aldıktan sonra vermektedirler.
Adana kızlarının popülasyonu üzerine bir tez yazmaya karar verdim. Adana'daki kızları sosyolojik olarak sınıflayacak olursak; üniversitemizin karışık memleketli bireyleri, yerli bireyleri, göçmen bireyleri ve bir de kaynaşma sonucu melez bireyler olarak sınıflayabiliriz.

Böyle bir durum içerisinde hafiflikten bahsedilmesi mümkün görünmez. Çünkü Adana artık saf kanlığını yitirmiş, melezleşmiştir.

Yerel olarak konuşmamız gerekirse kozanlı kızlar yerli kızlar olarak sayabiliriz.
Bu kızların kaşları parantez kaşlı ve ayrıktır. Kaşların biri anyada biri konyadadır. Ayrıca yanakları dolgun, amasya elması kadardır. Tenleri genellikle esmer ve saçları ince tellidir. Burunları ufak mini minnacık üçgenimsidir.

Adana sıcağından olsa aşırı terleyerek su kaybettikleri için hafif oldukları söylenir.
detaylı bilgi için bayan yazarlarımız iletişime geçebilirler.
geneli esmer, kısa ve çirkin kızlardır. erkeklerine laf yok ama.
"bir tane tanıdım ve unutamadım" diyeyim siz anlayın.
adana'ya genellemek istemiyorum o yüzden diyeyim ki ceyhanlı kızlara güvenmeyin abi. hele de esmer kısa boylu çekik gözlüyse hiç. uyarması benden...
buğday tenli ve platin sarı saçlı olanları enfes olan kızlardır.
daha hiç bir tanesiyle tanışmışlığım olmayıp, pek denk gelmediğim bir kız tipidir.
fatih terimin dişi modelleridir.
ibnelere vermezler.
bronz tenli ve büyük kalçalı olanlarının değeri bilinmesi gereken kız kümesidir.