bugün

görsel
looserlığıyla ptt 1. ligin beşiktaşı olmuştur.
bizi çileden çıkarmadan süper lige çıkması gereken takımdır.
geçen yıl adından siyasi destek aldığı belli olan , gökçeklerin takımı osmanlıspor'un süper lige çıkarılması için çatır çatır harcanmış takımım

ama bu sene sike sike çıkacağız süper lige.
Yeni kurulmuş bir takım OLMASINA rağmen ilk 4 haftada 10 puan almış.Tek beraberliğini de 3-1 Öne geçtiği halde son dakikada 3-3 'e mani olamamış takım.

Yıllardır sportif başarı ile değil de hep taraftarının destansı performansı ile Gündeme gelen Adana demirspor bu sene oynadığı futbolla taraftarını şimdiden şampiyonluk havasına soktu.

PTT lig çok zor bir lig alıp gitmek arayı açmak çok zor ama Adana demirspor bu performansı sürdürürse önünde kimse duramayacak gibi...
Taraftarı olduğum takım.
senin gibi takımın amına koyayım amına , sen kendi sahanda nasıl lig sonuncusu erciyes'e 3 puan veriyorsun aq takımı

ulan uefa avrupa ligi'nde maç oynamış adamı takıma getirdiler forvet olarak koydular , daha niye yürümüyor bu takım aq biri bana anlatsın

edit : gerçi pote 12 golle gol krallığında 1.miş aq , ulan adam kaleye geçip top mu kurtarsın daha , diğer 10 ibne niye adam gibi oynamıyor biri onu açıklasın
hayatımda kanser sebeblerinden biridir beşiktaşla birlikte.
https://www.youtube.com/watch?v=kqERll3Nj-k

şu taraftarıyla süper ligi sonuna kadar hak eden takımdır.
Bugün werder Bremen ile oynadığı hazırlık maçını 7-0 kaybetmiştir.
tihagoyu alıp nokta transfer yapmış takım. taraftar bu iyi gidişten korkuyor ama. geçen yılki gibi son haftalarda maç satarlar diye düşünüyorlar. yönetim yapar mı yapar valla. en kötü maçta bile en az 10.000 taraftar geliyor nasılsa.
Halkın takımıdır...

işçinin , emekçinin takımıdır.

görsel
Kabadayı gibi takılan kavgacı adamların tuttuğu takımdır.
tarifi olmayan bir aşkın adı. günümün mavisi, gecemin laciverti.
görsel
Yıllarca solcu ve futbol endüstrisine karşı diye geçinen taraftar grupları,Mhp'li belediye başkanının ülkücü kardesi Sedat Sözlü baskanliga geldikten sonra bir anda azili milliyetci olmustur.

Simsekler Grubu ülkücü Hüseyin Sözlü'yü yedirmezmiş öyle diyorlar.Böyle de dönek bir taraftar grubuna sahiptir.
(bkz: conospor)
Başakşehir, osmanlıspor gibi taşeron ve camiasız takımların olduğu saçma ligimizde eksikliği hissedilen takımdır.
Simsiklir giribinin idinin killinilmisi yinlistir.

Ayni simsekler grubunuz iki sene once Talat ve tayfasi baskan yardakciligiyla tribunlerde simseklere rakip olurken,baskani protesto etmek icin sirtinizi donup mac izlemediginiz donemlere geri donun ozaman.

Diyin ki biz futbolun solculari olarak endustrilesmeye karsi olarak belediyenin yolsuzlukla saibeli baskani huseyin sozlu'nun mafyavari kardesi Sedat Sozlu'yu baskan olarak istemiyoruz deseydiniz.

Tiago alindiktan sonra buyuk baskan diye tezahurat yapip,sonra solcuyuz ayaklari pek olmuyor hacilar.

Turkiye bazinda gerek taraftar grubunun organize ve atesli olmasi gerekse siyasi kimligini aciktan belli etmesi sebebiyle sevilen bir kuluptur.

Ama adana'nin topragiyla ugrasan adamlar bilir ki demirspor yillarca belediyenin paralariyla gecinen,sezon sonu basarisiz oldugunda kayyuma atanan sonra tekrar belediyenin ulasim ve su giderlerinin paylariyla transfer yapan parazit bir kuluptur.

Adana'da nerde taraftar grubu sayesinde ortam kasip etrafina karsi guven kasmak isteyen bebe genco gorurseniz biliniz ki demirsporludur.

Cogu da kavga ortam olsun da simsekler grubundanim demek icin maca gitmeye baslarlar.

Sonra en ufak mevzuda adliyede aglarken goruyoruz bu gencolari.
Adana buyuksehir belediye baskani Huseyin Sozlu'nun yaptigi yolsuzluklarda kardesi araciligiyla demirspora aktarilan paralarin etkisi vardir.

Belediye uzerinden Aski Bayan Basketbol takimi,Adanademirspor ve Ceyhanspor'a para aktaran bir baskana sahiptir kendileri.
Oo bordo klavyeli gelmis,hosgelmis.Göt,etek falan rahat yaziliyor tabi sicak evinde.

1-Demirspor'un degil zararina,yararina olan her iş ve kisi icin 'Götunuzu satacak kadar' egitimsiz ve donanimsiz bir taraftara sahipsiniz.Adanaspor'un da bayramin da amk.

2-Ligin en iyi topcusu dediginiz adama gecen sene ana avrat sövecek kadar döneksiniz.

3-Lan oglum cahilsin bari belli etme amk.Halkin paralari ulasim veya su'dan veya cesitli sekillerle Adana demirspor'a yardim payi altinda belirtilerek mi toplaniyor.Örtülü olarak veya belirtmeden vatandasin vergisinden kulube aktararak nasil halkin takimi oluyorsun amk.Senin solcu kimliginle elestirdigin cumhurbaskaninin kullandigi ortulu odenekten veya gizli paydan ne farki var.Sen o elestirdigin eski istanbul bsb'den osmanlispordan farksizsin siyasi nufuzu olan insanlarin kulube akittigi paralar sayesinde transfer yapan bir kulupsun.

Benim vatandasima su parasi 70 lira gelirken olsun icinden adanademirspora da alsinlar ben 90 da oderim mi diyor veya ogrenci adam 1 lira yerine 1.20 kurustan giderken 20 kurus helal olsun mu diyor,dilenci misiniz siz.

4-Gecmisi bu kadar saibelerle dolu bir adamin ve kardesinin basina ve medyaya yansimayan tonlarca olayi var,solcu olarak yolsuzluk yaptigina inaniyorsun ama kardesinin baskani oldugu kulube rant sagladigina inanmiyorsun.Tam demirsporlu kafasi isine geldigi zaman babasini tanimaz.

Eksta olarak 5. Madde:Dersanesine mahmut tuncer gelen ygs gencosuyla daha fazla siyaset tartismam ben.Senin hayalini kurdugun okullardan birinin hukuk fakultesinden mezun olmak uzereyim.Surda sinava 10 gun kalmis takma kafana boyle seyleri sen.Hadi ders basina.

Daha da entry yazip kasmam ben.Sen simdi hazimsizlikla cevap vereceksin gencsin icini dök hadi eyvallah.
Yıllardır çok cefa çekildi bu tribünde. Stadyumdan 'atılıp' kıytırık bir ilçe stadında futbol oynadık. Yılmadık, direndik ve şimdi bu günlere geldik, herkesin bir hatamızı kollayıp şunları ne kadar aşağı çeksek kâr dediği günlere.Şunu da söyliyeyim her tribün olduğu gibi bu tribünde de yanlışlar olmuştur, olacaktır da. Son konuya da gelirsek benim zerre kadar haz almadığım sözlü kardeşler Akp-Mhp çekişmesi içinde Adana'dan silinmeye çalışılmaktadır. Adanalılar bilir seçimden önce AKP'ye göre %70 onlardaydı adana. Ama sözlünün önce seçimi kazanıp sonra şehirde gitgide güçlenmesinin önüne geçilmek adına böyle bir 'tezgah' hazırlanmaktadır. Nitekim eğer böyle bir operasyon olacaksa ilk olarak ankarayı parsel parsel satanların incelenmesi gerekmektedir. Adana Demirspor taraftarının da bu olayda duruşu sözlü tarafı olarak değil 'haklı olup ezilmeye çalışanın' yanında olmaktır. Adana Demirspor taraftarı her zaman haklı olduğuna inanandığının dil, din, ırk, parti vs. ayırmaksızın yanında olmuştur, olacaktır. Bu konuda bir yanlışlık varsa sözlünün yanında olmak değil siyasi çekişmenin içine Adana Demirspor'u sokmaktır.

ikinci bir mevzu da Adana Demirspor bir dernek oluşumu altında bir klüptür. Bu oluşumun ayakta kalmak için hakkı olduğu belediye yardımını almak zorundadır. Yıllarca tam bağımsız Adana Demirspor istedik ama şirketleşmedikçe bu klübün bir tarafı belediyeye bağlı olmak zorundadır. Şirket olmasına rağmen hâlâ deplasmanlara 'belediye yardımıyla' gidenler bizi eleştiremezsiniz, haddinize değil.
Haha Turkce ogretmenligi kismindan sonrasini okumadim.

Sozelci biri gercekten bu ulkede kendini ovebilecek ozguvene gelmis.Hani su sayisal ve hatta esit agirlik yapamayacak kadar gerizekali olan tayfa gelmis laf sokuyor.Bu egitimsiz ozguven takdire deger.

Adam hanzo gibi agaca tirmanmis gerizekaliliktan sozel okumus bir de ciddiye alinmayi bekliyor.

Tanim da yapalim bebelere balon olsun.

Adana'nin vergileriyle haram para toplayan cakma solcularin sag goruslu takimidir.

Hahaha turkce ogretmenligi..
adana'nın en kötü yanı bu takımın taraftarlarıdır.
açık mavi- koyu mavi renklere sahip saçma takım.
Lan durup durup hakaret etmiyim diyorum ama koymalara doyamiyor insan.Soda iç iyi gelir.

Senin tarzini kavradim ben.

-Halkin kendi iradesi ve bilgisi disinda cesitli yollardan belediyeden para aktarildigini kabul edip,iste halkin vergilerini aliyoruz halkin takimiyiz diyen,

-Amele sümüğü gibi agaca tirman!ayi doga ile iç içe olmak olarak nitelendiren,

-Turkiye gibi egitim sistemi yuzeysel bir ulkede esit agirlik veya sayisalda tutunamama gerizekaliligini 'Coklu zeka kurami' olarak aciklayan

-Takimina laf eden herkesi karsi takimli iddia eden

Bir adamsin.Hala adamsin diyorum.

Su sehirde aytac durak'tan beri takim tutmayan herkes demirspor'un belediye sirtindan halkin iradesi disinda para aldigini bilir.Ben iki takimi da tutmuyorum ama vergilerden pay vermek zorunda miyim amk.

Hakaret furyasini baslatmadigini iddia eden bir yazar olarak bol bol hafiza kuvvetlendirici besin almani öneriyorum.

Bak aralarda bir yerde senin gibi demirsporlu bir arkadasin,durumu kaliteli bir dille anlatmis.Tek cevap vermedim ustune artiladim.

Ama sen yorumlara etek giydirmelerle,tencere gotumu incele gibi ergenliklerle baslarsan sana burdan koyarim adanadan sesi cikar.

Hukuk meselesine gelince,agri varsa ustune oturma.

Tanim:Mavi Eşekler lakabina sahip futbol takimidir.