bugün

bu maltepe meydanı öyle bir meydandır ki akp miting yaptığında 2 milyon kişi alanda olur. ama chp miting yaptığında alan 175.000'den fazlasını almaz. vay be ne meydanlar var.
öncelikle adalet yürüyüsünü chp´ye mal etmenin yanlis oldugunu, bu yürüyüste her kesimin yer aldigini ve hatta kemal kilicdaroglu´nun hic bir parti veya örgüt bayragini bu yüzden istemedigini belirterek, 2,5 milyonluk bir alani tika basa dolduran bir kalabaligi 175000 kisi ile dolduruldugu iddiasidir.

buna göre bu yürüyüste millet kilo almis ve her kisi 14 kisi kadar bir vücuda sahip olmus.

aslolan kisi sayisinin tam olarak bir önemi yok. önemli olan bu yürüyüsün tamamlanmis olmasi ve oradaki kalabaligin adelet istegidir. hic bir parti ve örgüt burada temsil edilmemis, aksine bir cok kücük parti, örgüt, sivil toplum kuruluslari, bireysel olarak katilanlar ile birlikte sendikalar bu yürüyüste yer almistir. sanirim gerekli olan mesaj da anlayana verilmistir.
ya göz var nizam var.

çocuk gibi davranma ibb.
Aslına baktığında korkutucu boyutta olan olaydır. bu Valilik gerizekalı değil ama adamlar korkuyor. ülkede herkes korkuyor. eğer ki bu mitinge 1 milyon derse yaranmak için akbaba gibi fırsat kollayan güruh o valiyi ve yedi sülalesini fetöcü ilan edip linç edecek.

akılla alay eden bir medya var daha da kötüsü bunlara inanan kocaman bir toplum var aynı meydanda tayyip

--spoiler--

Erdoğan miting yapınca 2.5 milyon, chp yapınca abdurrahman dilipak matematiğiyle 4* 55000= 110000 kişi katılıyor.

Toplu taşımaya izmirde zam olunca kocaman (bkz: izmir de toplu taşımaya zam) başlığı atarken istanbulda zam yapıldığında (bkz: istanbul da toplu taşımada fiyat güncellemesi) başlığı atabilecek kadar ikiyüzlü.

--spoiler--

Belediyelerle ilgili her olumsuzlukta chp li ... Belediyesi diyen ve hiç yüzü kızarmayan inannılmaz bir medya var.

Korkuyorum dostlarım ülkem ve insanım için korkuyorum. akp li bir aileye mensubum ve ülkenin geriye kalanının siyasi perspektifte benim ailem gibi düşünmesinden korkuyorum.

Hüzün ve endişe ile .
matematiksel olarak doğrudur.

örneğin 800 000 kişi varsa, 175 000 katılmıştır, evet.
o kadar sucuk ekmek, bedava taşımasyon, ayran ikramı yapıldı, ancak 175.000 kişi geldi, bir dahakine viyana şinitzel koyalım, belki sayı artar...

Hakikaten durmak yok, yalamaya devam...
Abi karar verin artık 1.6 milyon mu 175 bin mi?

Ayrıca (bkz: önemli olan boyutu değil işlevi)
oradaki kişi sayısı kaç bilemem ama temsil ettikleri sayı ülkenin (en az) %49'u.

en az dedim. çünkü; çalınan oylara rağmen, referandumda hayır oyu %49 sonuçlanmıştı hatırlayın.
ya kardeşim 6 kişi vardı kemal beyle birlikte 7 kişiydi mahalleden çocukları topladım halı saha maçı yaptık. istanbul valiliğinde kesin fedöcü var gardaşım 175 bin yoktu orada.
şimdi buna reaksiyonlar;

"..yürüyüp de ne bulacaksın.."
"..175 000 anca, fazlası gelmedi.."
"..yürüsün de yaptığımız yolu test etsin..elinden hiçbir şey gelmeyen adam..sgk'yı da zarar ettirdi hehehe"..

gibi olunca; demeçlerinde söylediği onlarca doğru hakkında en ufak bir yapıcı davranış, yorum, öz eleştiri, teknik ve siyaset bilimi bazında geçerliliği olan bir tez, yaklaşım olmayınca

kişi sayısının bir anlamı var mı?

ordu vardı, bitirdiniz; ÖSYM, tübitak, tüm yargı kurumları, emniyet göçtü, yıllarca geri gitti; hakimler talimatla karar veriyor oldu.

her millet hak ettiği gibi yönetilir; bizim de müstahakkımız buymuş demek ki; üç kağıda, emek harcamadan kazanca, erdemsizliğe, çomarlığa, koyunluğa bu kadar yatkın olmanın neticeleri demek bunlar.

animal farm; beyaz domuzlar, siyah domuzlar, vahşi köpekler.
görsel
Kaç kişi katıldığının hesabını , abdurrahman dilipak yaptıysa yandık.
kasıtlı olarak valilik ve havuz medyası gündemi sayıya rakama çekmeye çalışıyor. tabiki din bezirganların asıl işi dinde olduğu gibi şekilci sayısalcı olmak asıl işleri bu. ilk günden pes eder dediğiniz adam rekor kırarak yürüyüşü tamamladı. mitingde isterse bin kişi olsun.
benzinin litresinin 5,10 TL, etin kilosunun 50 TL, metrobüse binmenin 4 TL olduğunun idrak edilmemesi için AKP'linin AKP'liye yaptığı goygoydur. Ha çok da sikimdedir zaten, asgari ücretliler düşünsündür. Yoksa alanın 2,5 milyon kişiyi aldığını AKP ileri gelenleri de bilmektedir.
kabataş'ta türbanlı kadının üstüne işediler diyen orospu evlatları ile aynı yerden çıkan yalan silsilesidir. adamı belgelerle siker, inkar eder tekrar sikerler.

https://twitter.com/kofti...status/884188473292357632
Hükümetin demokrasi anlayışı ile ilgili yaklaşımında temel bir hata var. Büyükşehir belediye başkanı olduğu dönemde demokrasi bir tramvay gibidir sizi gideceğiniz yere götürür şeklinde ifade edilmişti bu yanlışlık ama bugün olay demokrasinin sayıya yani amiyane ifade ile " kelle sayısına" indirgenen bir durum olması.

2 milyon 1 milyon veya 175 bin olması insanların taleplerini görmezden gelen bir hükümet olduğu gerçeğini degistirmiyor.

Demokrasi bir araçtır amaç değil :

https://m.youtube.com/watch?v=qY52kEMQyBA
Ben 15 temmuz demokrasi mitingine gittim, bedava bir su verdiler. Birde bize makarnacı falan diyorlar. Bunlara sucuk ekmek mi vermişler.
Gezide de böyleydi bunlar.

görsel
Ben 175.000 kişi katılacak dediğim için 175.000 kişinin katıldığı mitingdir.
inanmıyor musunuz delil olarak aşağıdaki görseli paylaşıyorum. Eksileme adet i tam 175.000

görsel
kabataş'ta türbanlı kadının üstüne işediler iyen orospu evlatları ile aynı yerden çıkan yalan silsilesidir. adamı belgelerle siker, inkar eder tekrar sikerler.

https://twitter.com/kofti...status/884188473292357632
gecenin 1'inde helikopterle sayarsan doğru olan rakamdır. öyle kalabalık öyle kalabalıktı ki gecenin 1'inde bile hala yüzbinden fazla insanın maltepe'den çıkmaya çalıştığına eminim.
Adelet yürüyüşü... Gandi ingilizlerin işgaline karşı Hintlileri uyarmak için yabancılarla işbirliği yapmamak için yürür. Halkı yabancılarla ortaklık etmemek, sömürülmemek için uyanır.. Bir de bizim Gandi'miz var sayın Kemal Kılıçtaroğlu, o da Ankara'dan istanbul'a yürüyor... Gerçekten Gandi'ye fiziksel olarak çok benziyor... Yürüyüşü de Gandi'ye benziyor... Belki de yürüşüş fikri de gandiye olan fiziksel benzerlikten gelmiştir...
Ancak Gandi halkı yabancılara karşı birlik olmak için yürürken, bizim gandi yabancıları ülkeye davet etmek için yürümektedir.
yazım hatasıdır bir sıfırı eksik koymuştur. çok şey yapmayın.
Akp liler gidince 2 milyon, diğerleri gidince 175.000 alan bir saha... enteresan... 12 akp li 1 Chp li yapıyor demek....
Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla 2 milyon kişi olarak düzeltilen katılımcı sayısı:
görsel

görsel

kandırılanların sayısı çok diyorsun..
her yerde ne kadar kişi katıldığı tartışması yapıldı, azdı-çoktu/zaferdi-yenilgiydi.. her şeyde olduğu gibi bu konuda da ayrıştırıldık.
ülkede adalet isteyenler el kadırsın, istemeyenler el kaldırsın.. ve sonuçta katılan kişi sayısına göre ahkamlar kesildi.

sayılar üzerinde o kadar konuşuldu da, bu mitingde neler anlatıldı, sonuç nedir hiç konuşulmadı.
ne yaparsanız yapın sonucu istatistikler belirliyor bu ülkede, bir kez daha görmüş olduk.