bugün

her an , her saat deklara edilmesi gereken slogan. evet tam olarak slogan olmalıdır. Bu ülkenin yoksul çocukları diri diri yakılırken devlet kendine baba demesin. iktidar ne kadar saklasa da bir devlet yöneticisi , genelkurmay çıkıp bir açıklama yapmalıdır.
#açıklamabekliyoruz.
gerçekliğinin teyit edilip edilememesinin aslında çok da önemli olmadığı gerçeğiyle net bir #aciklamabekliyoruz
keza video sahteyse bile, ki artık hiç ihtimal vermiyorum sahte olduğuna, sırf o kamuflaja hakaretten ışid piçlerine gerekli mevkilerce hakkettikleri cevabı vermelerini istiyoruz.
ekşi sözlükten alıntı olarak: numan kurtulmuş açıklama yapmış üstüne üstlük vatan haini ilan edilmişiz arkdşlr.

"22 aralık 2016 ışid'in 2 askerimizi şehit etmesi konusuyla alakalı "bu video görüntüleri ile ilgili tsk'dan teyit edilmiş bir bilgi yoktur. bu tür terör örgütleri çok aşağılıktır. olsun olmasın herhangi bir video görüntüsü yayınlayarak halkı korkutmak istiyor. kusura bakmasınlar, bazı arkadaşlar da ayaklarını denk alsınlar. uyduruk görüntülerle halkı galeyana sürükleyemezler. terör örgütleriyle ilgili sosyal medyayı kimse kullanmasın. herkese de tek tek hatırlatacak değiliz. ulusal medyada bu konuda dayanışma vardır. bu değerlendirme içerisinde hareket eden kuruluşlara teşekkürler." "

ben tatmin olmadım. hala ve ısrarlar #açıklamabekliyoruz.
beklenmesi gereken ama hiç bir zaman gelemyecek açıklamadır.

tepedekiler iki şey güveniyorlar.

1. toplumun balık hafızasına. ve de alıklığına. bir ayı geçtim, bir haftayı geçtim, 3 gün önceki gündemi bile hatırlamıyor kimse.
2. ortalıkta gündemi sürekli her an sarsan yeni olaylara vukuatlara, ve yeni acılara.
malesef lanet olsun ne acıdırki görüyorlarki yeni acılara eskilerin üstünü örtüyor. bir sonraki acılara kadar.

analar sıra ile ağlayorlar. anaların yüreklerindeki o alevler onlar bu diyardan göç edene kadar sürüyor ama. medya için bunun süresi bir gün en fazla iki gün. o kadar.

bundan kelli susuyorlar. bütün dünyanın gördüğü, türkiye'de perdeledikleri bu büyük acının, bu büyük rezilliin unutulacağına eminler.

bu arada hala aktroll'ler bu beklentiyi fetö'cülerin oluşturduğunu belirten laf bombardımanına başlamadılar mı?
önlerine arpalarını az mı veriyorlar bu ararlar bunların?
ekşi sözlükte başlığı açan jo harvelle bendim. az önce gelen maile göre hesabım uçmuş. ekşi bile sansür uygularken devletimizden açıklama beklemek çok zor ama başaracağız arkadaşlar. o resmi o teyit edilmiş açıklama gelecek.
istedikleri kadar tehdit etsinler hem açıklama gelecek kimin ateşte izi varsa hesap verecek.
istiklal marşını boşuna okuyorsunuz köpek gibi korkuyorsunuz...
Açıklama bekliyoruz, yalansa yalan doğruysa da doğru diyin.
Kampanya.
(bkz: hashtag) +1
Açıklama şöyle dursun tehditle medya susturulmaya devam etmektedir.
ancak bekliyoruz, yıllardır hesap vermeden yaptıkları boyu aştı, yaptıklarının doğru olmadığı defalarca ortaya çıktı ama ne hesap veren var ne açıklama yapan.

zaten açıklama olarak ne bekliyorsunuz ki. hükümetten biri ikisi çıkacak; montaj diyecek, provokasyon diyecek, işkembeden ortaya karışık sallayacak sallayabildiği kadar. siz şimdiye kadar bu hükümetten şunu gördünüz mü; bir konu var, konuyla ilgili yetkilinin biri çıkıp açıklama yapıyor. sonra çoğunluk adam haklı beyler bayanlar şeklinde razı geliyor, hiç gördünüz mü?*
günler geçti ve hala bekliyoruz hem de unutarak. Düşünün şu dönemde askere gidiyorsunuz , esir düştünüz yakılarak öldürüldünüz ve sizin ölümünüz, varlığınız , herşeyiniz gizleniyor yasaklanıyor. Sınırlarını , insanını koruduğunuz ülke sizin hakkınızda tek kelime etmiyor , ülken açıklama yapma gereği bile duymuyor saklıyor. Şimdi hangi vatan sağolsun söyler misiniz. Birilerinin çocukları yatlarla , katlarla , gemiciklerle , paracıklarıyla bizi dünya liderliğine taşırken tek bir açıklamayı dahi bize çok görüyor. Ülkemiz olağanüstü halde dahi patlayan silahlar , bombalarla kan gölüne dönmüşken kimseden bir hafta öncesini hatırlamasını beklemek aptallık olur. Ülke de hergün acı var , her yer mayın tarlası, ama olsun yol yaptılar.

(bkz: açıklamabekliyoruz)