bugün

bizimkiler dizisini zevkle izleyebilmektir. ne de olsa ozamanlar aşk- ı memnu falan yoktu.
peçete koleksiyonu yapmak.
gazoz kapaklarını sert bir cisim ile vurarak düzleştirmek. daha sonra isteğe bağlı efendime söyliyeyim, ortasından iki delik delip ip geçirerek fırıldak yapmak.
bisikletle servis çekmek.
memleketin geçiş sürecinde bazı şeyleri son kez yaşayacak nesil olmak, teknolojiye yenik düşen çocuk oyunlarına son sahip çıkan nesil olmak, ne seksenler kadar apayrı bir dönemin içinde ne de milenyum çağı çocukları gibi sürekli bilgisayar oyunlarına ve internet dünyasına hapsolmak, henüz herkesin şahsi cep telefonu ve de her evde bir bilgisayar yokken, saklambacı, körebeyi , misket oynamayı hiçbir bilgisayar oyununa değişmeyen son nesil olmak.
Eski bayramları yaşayabilme sanatı. * (bkz: eski bayramlar)
taso biriktirmek
ve ne kadar tason varsa o kadar ulusun yücesin psikolojisi.
harikadır. herşey daha robotlaşmamış. insanla birine merhaba dediği ancak bunu yüz yüze yaptığı, şahane zamanlardı.

(bkz: kendimden biliyorum)
babamla annemle hergün parka gitmek, ilk ve tek çocuk olmanın tüm keyfini on sene boyunca çıkarmak,ailenin yokluk zamanında olmaya ragmen mutlu olmak, dershane - özel okul üçlüsünde çok fazla sıkışmamak, hayatta yol almak.
diğer iki miniş kardeşçiklere bakılırsa; çok şanslıyız çok.
he man* ve ninja kaplumbagaları* her gün bıkmadan izlemiş olmaktır.
bu günlerin aksine; ders çalışalım diye ailelerimizin yalvarmadığı bir çocukluktu. şimdi bakıyorum da, zorlukla yapıyorlar. eğer karnende zayıf olmazsa o istediğin ps3 veya pc alıcam. 90 larda öylemiydi oysa.
başkadır 90 larda çocuk olmak

-çengelköyde bir masal süper baba
-önce hüplet sonra gümlet capri-sun
-atarilerdeki ördek vurma oyunu
-basınca ışığı yanan ayakkabılarla hava atma duygusu
-sanal bebek
-macarena dansı
-lanet olasıca katil velet chucky
-ptt nin telefon jetonları
-çocukluğumuzun en olağanüstü şahane ama bir okadarda ayıp programı tutti frutti
-tolga gariboğlu kısaca tolga abi ile hugo
-pokemon, digimon, the real ghostbusters, power rangers
-yılların efsanesi Barış Manço ile Adam olacak çocuk
-oyunların oyunu 120 in 1 tetris

daha devamını getiririm ama düşündükçe gerçek o günleri özlediğimi hissediyorum şu anda atari yerine playstation, ışıklı ayakkabılarım yerine converseim olsada herşeyden çok özlüyorum keşke akşam ezan okununca eve gitmesem dışarda arkadaşlarla akşam ebesi oynasam eve gelincede babam bi güzel sopa çekse arkasına annem banyoya soksa ağlaya ağlaya yatakta bi an önce büyümeyi istesem.
dizi ve çizgifilmler içerisinde boğulmak, akşama kadar koltukta yayılmaktır.

ya da ben öyleydim.
teknoloji * olmadığından sosyal ilişkilerin daha samimi olduğu çağdır.
sokakta tetris turnuvaları yapmak.
şimdiki gibi bilgisayarlar olmadığındn siyah üstten düğmeli kolu olan aterilerle süper mario oynayıp sıfırlamaya çalışmak.
çılgın bediş.
başrollerini emrah ve seren serengilin üstlendiği tv filmlerini izlemek.
mario oynamak (bkz: atari).
akşamları en geç 10 da uyumak zorunda olmak.
teknoloji ile oldukça çok haşır neşir olmaktır. teknoloji = internet demek değil ki. özel televizyonlar çıktı yahu, var mı böyle bir şey. piüüüüü
nereye yolculuk etsen* kimlik sorgusuna şahit olmaktır. anne'ye ''neden kimlik soruyorlar'' sorusuna cevap alamamaktır. olan karmaşıklığı çözememek acaba ben nerdeyim, bu olanlar ne vb. sorularını sormaktır.
Okan Bayulgen'in disko kralında yılda bir iki kere işlediği konu* Canım 90lar cicim 90'lar ahh ahh dediğim güzel yıllar.
Sibel Tüzün - Kaçın Kurası, Hakan Peker - Bir Efsane , Tarkan - Kıl Oldum Abi ,Aşkın Nur Yengi - Sıramı Bekliyorum, Seden Gürel - Sebebim Aşk, Nalan - Acemi Balık,izel - Hasretim ,izel Çelik Ercan - Dönmelisin ,Harun Kolçak - Gir Kanıma, Pınar Aylin - Deliler Gibi, Emel - Faka Bastın, Emel- Hovarda, Ajda Bendeniz - Ağlayayım mı?, Serdar Ortaç - Karabiberim, Mirkelam - Her Gece , Burak Kut - Benimle Oynama, Kerim Tekin - Cici Baba! Bunlar aklıma gelenler ne güzeldi pek alaydı 90lar.
uzaylı zekiyeyi çok sevmek. hatta adın ne diye soranlara uzaylı zekiye demek
kurabiye canavarından korkmak, sabahlara kadar marıo oynayıp prensesi kurtarmaya çalışmak, garip çoraplar giymek. akılda en fazla yer edenlerdir.
boynumuzun kirilmasina karsi kafa korumaligi olmadan arabalara binmektir, cine 5 i sasi izleyip goruntuyu cozmeye calismaktir.
- 1 mayıs gösterilerinde ölen birinin yasını tutan arkadaşlarına polisin jop, tank, tüfek, panzer girişmesi, gençlerden 10 kişinin daha ölmesi, molotof kokteylinin balkona isabet etmesi, kuzenin yüzünün yanması, ölümle 6 yaşında tanışmak.
yeşil doğan slx'e ferrari görmüş gibi bakmaktır.