bugün

temiz futbol eylemleri kapsamında ilki geçen hafta gerçekleştirilen 2.'si ise izmirli uludağ sözlük yazarlarının katılımıyla ve diğer futbolseverlerle birlikte 8 aralık 2012 cumartesi günü gerçekleştirilecek olan eylemin zirvesidir.

temiz futbolu ve adaleti savunan izmir'deki uludağ sözlük yazarlarını 8 aralık cumartesi günü öğleden sonra 2'de gündoğdu meydanı'na bekliyoruz.

ayrıntılı bilgi için irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

1 aralık 2012 cumartesi gününden bazı fotoğraflar;
http://galeri.uludagsozluk.com/r/355814/+
http://galeri.uludagsozluk.com/r/355791/+

-

nereli olduğun, hangi takımı desteklediğin hiç fark etmez, formanı kap güngoğdu'ya gel.
işte bu bize yeter.
trabzonsporlu yazarların gündoğdu heykelini ağlama duvarına çevireceğini bildiğimden, katılmayacağım zirvedir.
ben gelmiyorum ama isterlerse evdeki kupalardan 10- 15 tane yollayayım *

edit: memlekette demokrasi adı altında savunulan fikirler ve görüşlerden sonra temiz futbol maskesiyle giderilmeye çalışılan eziklik duygusu ve provokasyon umarım bu zirvede de göze çarpmaz. yaraymış, bereymiş arkamızdan laf dönmesin sonra. bu editle demek istediğim anlaşılmıştır umarım.
göztepe formamızla katılacağımız zirvedir. yarası olan gelmessin mümkünse.
"provakasyon yapıyorlar, indireceğiz onları" tehditlerine maruz kalmış zirvedir.

hassiktirin lan diyoruz o halde, hassiktirin.

hodri meydan amına koyim. memlekette ne kadar şikeyi, şerefsizliği, satılmışlığı, yavşaklığı savunan varsa onlar da gelsin, gelsin de yüzüme söylesin "ben şikeyi, şerefsizliği, haysiyetsizliği, satılmışlığı ve yavşaklığı savunuyorum" desin, sonra kendini denize atsın gündoğdu meydanından.
destek vermek istediğim ancak sadace buradan yazıyı yukarıda tutmakla yetineceğim eylem . defterime baktım o gün işim var.
ama yine de belli olmaz. belki da katılırız.
Söz Verememekle birlikte beşiktaş formamı giyip, karşıyaka atkımı da takıp geleceğim zirvedir.
siktiri boktan iş dalının temizliğini isteyenlerin saçma zirvesidir.

futbol eskiden spordu, şimdi ticarettir. Şampiyonlukların ve başarıların yolu, büyük yatırımlarda sermayede gizlidir. Bugün ortalama bir oyuncunun 1 yılda kazandığı para, ortalama bir çalışanın 50 yılda kazanabileceği paradan bile kat kat fazladır. hal böyleyken siz neyin temizliğinden bahsediyorsunuz?

eşek yüküyle paranın döndüğü yerde temizlikten bahsedemezsiniz. Bir futbolcuya bonservis olarak, yani bildiğin hava parası olarak 20 milyon euroların verildiği dünyada "ki daha fazlaları veriliyor ama ortalama olarak ele alıyorum" temiz iş bekleyemezsin. yılda bilmem kaç bin forma satmayla kazanılmaz o paralar.

ek: gidin kendi geleceğinizi düşünün arkadaşlar. bırakın bu işleri temizlikmiş falanmış filanmış.
nedense bazı takım taraftarlarının desteklemediği zirvedir.

biz temiz futbol istiyoruz diyoruz. o bazı kişiler kupa dilenmeye gidiyorsunuz diyorlar.

(bkz: suçluluk psikolojisi)

ne demiş üstat?

adalet zengin bir hazinedir.

günü gelince herkese lazım olur!
çok değerli dostlarımın katılacağı ve canı gönülden katılmak istediğim fakat beklenmeyen gelişmelerden dolayı katılamayacağım zirve.

evet, temiz futbol zirvesi... temiz bir futbol istiyoruz. başlayın temizlemeye amatördeki pislikleri gelin yukarıya doğru 3. lig 2.lig 1. lig, süper lig, 4 büyükler? kim diyebilir x takımı temiz futbol oynadı? galatasaray mı? trabzonspor mu? beşiktaş mı? fenerbahçe mi? temizleyin? bundan 30 yıl önceki olayları yargılayan 30 yıl önceki futbolu niye yargılayamıyor?

(bkz: kirlenmek güzeldir)
katılmayı can-ı gönülden istediğim lakin 8 aralıkta başka bir programım olmasından dolayı katılamayacağım zirvedir.
katılmayı çok isterdim, hiçte işim yok aslında ama kim gidecek lan istanbuldan izmire diye fikir sahibi etmiş zirvedir.
samsun'dan kalbimle destek vereceğim zirvedir.
fener' in olduğu diyemem ama şikeci fenerlilerin olduğu bir ülkede neyin temiz futbolu arkadaşlar? şikeci aziz, aykut ve onların destekleyen şikeci taraftarlar varolduğu sürece temizlenmez bu futbol. bu şikeciler ellerini çekmelidir futboldan ki bu da yakın vadede pek mümkün görülmüyor.
izmir'de zirve olmuyor diyenlerin dikkate alması gereken zirvedir.
karınca ile karganın hikayesini anımsatan cinsten bir olaydır. benim götürdüğüm su zerresi belki ateşi söndürmez ama en azından safım belli olur. katılacağım yarın.
uludağ sözlük'ün izmir'de ikamet eden bilinçli yazarlarıyla bugün öğleden sonra 2'De gündoğdu meydanı'nda gerçekleştirilecek olan eylemli zirvedir.

3 kişi 5 kişi... hangi amaçla orada olacağımızın farkında olan kişilerle birlikte olmak daha da önemli.
herkesin yüreğine sağlık.
ne istediğini bilen bir avuç eylemciydik.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel