bugün

1-4 olsun istedim ama olmadı.

uefa yolunun başlangıcında da ölüm kalım maçımızda berlin'de herta berlin'e 4 atmıştık.
riera nın sol taraf nasıl işletilir sorusuna cevap verdiği maç olmuştur. işimizin hala zor olduğunu düşünmekle beraber braga deplasmanında şartlar ne olur bilmem ancak semih kartının oynanması gerekir. tecrübeden çok sürate agresifliğe ihtiyaç duyulacağı kesin. selçuğun nokta maçlarda etkisiz oluşu bir kere daha gözlemlenmiştir. yekta için de hayıflanmamak elde değil şayet sakatlıklarla uğraşmasaydı ideal bir orta saha izleyebilirdik bu zamana dek.
Macin ilk golu cok onemliydi. Cris tercihini yanlis buldum bu sebeple. Ilk golu cluj bulsaydi kontra ataklarda cris cok yetersiz kalirdi.

Muslera iyidi. 9 puan.

Cris 7 puan.

Riera hep korkutuyor lakin bu aksam 8 puan aldi.

Dany 8 puan.

Ebuoe 10 puan.

Emre 8,5 puan.

Hamit 9 puan.

Selcuk 7 puan.

Yekta 9,5 puan. Formayi zorlar, hakediyorda.

Umut 8 puan.

Burak 9 puan.
burak yılmaz ın beni utandırdığı maç olmuştur. (keşke hayattaki tüm utanmalarım böyle olsa), umarım tek maçlık patlama değildir bu, manchester ve deplasmandaki braga maçlarında da devam etmesi lazım yoksa bir şeye yaramaz.

istersen türkiye liginde bundan sonra hiç gol atmasın, ama avrupa da essin takımını da estirsin.
galatasaray'ın kazandığı maç. burak iyi hoş 3'ledi ama 3. gol de müsait pozisyonda olan umut'a topu vermemesi hataydı. gol olması mesele değil mesele doğru oynamak.
cluj'le beraber, içerideki ve dışarıdaki bukalemunları üst üste koyup grup indirimi yaptığımız maç.
nasıl bir ülke olduğumuzu, neden 3. dünya ülkesi olarak kaldığımızı ve kalacağımızı gösteren maç.

galatasaray'ın yenilmesi haline bayram yapacak fenerli, fenerbahçenin cl'de 0 çektiğini fenerli'nin gözüne sokmak isteyen gsli. son 2 yıldır çok net bir şekilde ülkenin en formda golcüsü olan burak yılmaz'ı itin götüne sokmak isteyen fbli, gsli ve bjkli.

bizim dışarda düşman aramamıza gerek yok ki. biz zaten birbirimizi sikmeye programlanmışız. beraber ağlayıp beraber gülmedikten sonra, beraber üzülüp beraber sevinmedikten sonra, ben şöyle milliyetçiyim, böyle vatanseverim demenin ne manası var. bir futbol müsabakası üzerinden böyle bir yorum yapmak yanlış olabilir ancak genel hatları ile bakılınca biz ülke olarak birlikte yaşamayı bilmiyoruz, gerçekten bu hayatın bütün aşamalarına sirayet etmiş durumuda. futbol maçı sadece küçük bir örneklem.

bugün fenerbahçe'nin maçı var. inşallah ael limassol önünde galip gelip, rumları göt edecekler. yapılması gereken avrupa maçlarında kendi ülkemizin takımını desteklemek. ülke içerisindeki rekabet, dalga geçmek elbette sürecektir ve sürmelidir.

bize dün gece müthiş bir sevinç yaşatan aslanları kutlarım. inşallah fenerbahçe'den de aynı başarıyı bekliyorum.

vesselam...
burak yılmaz vs cluj maçıdır

resmen burak yılmaz koca galatasarayın götünü kurtarmıştır braga ve manchester maçları böyle olmaz.
yaptığı hattrick sonucu yakaları 3 ay daha inmeyecek olan burak yılmaz'ın yıldızlaştığı maçtır.
totem yapıp izlemediğim maç.

ilk defa galatasaray ın önemli bir maçını canlı izlemedim ve artık bu tarz maçları tv başında izlememem gerektiği kanısına vardım.

normale göre daha çok daha fazla heyecan yaratıyor bünyede. dışarıdan gooool çığlıkları, hayvani bağırışlar, tezahüratlar duyulsun, gol gelsin artık diye beklemek gerçekten çok büyük stres. uzun süre ses çıkmayınca da "ne oldu lan acaba gol mü yedik" demekten de kendini alamıyor insan.

ama değdi, teşekkürler galatasaray.
Galatasarayın sıradan bir romanya ligi takımını yendiği maç.

Tuhaf olanıysa, cluj gibi boktan bir takımın yer aldığı turnuvada, kendine cumhuriyet diyenlerin temsilcisinin olamaması. Ilginç geliyor insana.
sıradan bir romanya takımının şampiyonlar liginde ne işi var ? Romanya'yı küçümseyelim hadi, siz de Güney Kıbrıs'ı, israil'i küçümseyin bakalım. ayhrıca emre çolak'ı herkesin aksine beğenmediğim maçtır. kıçını dönüp, dönüp rakip savunmayı rahatlatıyor. ancak şöyle bir gerçek var. cimbom'um onca laflara, çamur atmalara rağmen grupta 2. sıraya yükseldi. varsın bundan sonra gruptan çıkamasın, uefa'ya bile gidemesin.* işte bu rahatlıktan da faydalanacak olan cimbom ingilizlere çakacak ve işini şansa bırakmayacak.
avrupa kulüpler birliği europol tarafından şike yapıldığı kesinleşmiş denilen maç.
kiskananlarin kaynak olmadan bok atmaya bayildiklari mac.

buna atamiyorlar nedense, hatirlamak istemiyorlar:

(bkz: 17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçı)
(bkz: denilen maç)
(bkz: iddia edildi)
(bkz: ileri sürüldü)