bugün

arkadaş bazısı var sırf keyfine otobüse biniyor. gıcık oluyorum. ulan iş çıkış saati tek otobüs var yarısı beleş biniyor. niye cay efendim 65 yaş. ben yaşlılara saygısızlık etmiyorum. etmem de. ama lütfen rn azından saat 17.00 ve 19.00 arası otobüse gezmek, tozmak, keyif ve can sıkıntısından binmeyin. binince acındırak bakışlarla yer istemeyin. size yer ver me ye ce ğim. lütfen kusura bakmayın. sinirliyim biraz. akşama kadar it gibi çalışıp iş çıkışı o bacak ağrısı cidden çekilmiyor. samimi olanları tenzih ederim.

saygılar.
hele ki şu günlerde çok kötü oluyor bu. işe gidiyorum her akşam dönüşte aynı yaşlı adamlar otobüste hep. dayı 80 yaşındasın otur evinde ya. onlar yüzünden hasta olacağız biz de. bu konudan çoğu insan rahatsız. çünkü yaşlılar ihtiyaç olduğu için bedava gezmek için kullanıyorlar. bunun yerine yüzde 50 indirimli binseler daha iyi.
Ya arkadas madem bir zumre toplu tasimayi ucretsiz kullanacak bu hak oğrencilere verilsin. Hem velilerin uzerindeki ekonomik yuk biraz hafifler. Yaslilarada %50 indirim uygulansin.
Saat sınırlaması getirilerek çözüme ulaşılabilecek sorundur.
iş ve okul saatlerinin en yoğun olduğu saatlerde, bedava uygulaması kalkmalıdır.

Annemin fantastik bir arkadaşı, kadıköy' den, marmaray' a binip, gebze' ye kadar gidip dönüyormuş, sırf keyfine, canı gezmek istediği için.
Ve bu hatun kişisi 70 küsür yaşında!
Annem, " zeytin, ben bu deliyle ilişkimi kessem mi acaba" dedi. Bence haklı.

Ne enteresandır ki, corona' dan filan da korkmuyor bu tayfa, sanırsın yirmili yaşlarında güçlü, kuvvetli taze bahar dalları.
Fıttır fıttır dışardalar. Garip!