bugün

Hakikaten ya. Anne o tür durumlarda ya sevmiyordur ya cani istemiyordur. Eskiden anlamazdik tabi ama simdi nobet değişikliği yapiyoruz. Canim benim.
çocuk iken bizde böyle durumlar sık sık yaşanırdı.

iki tane muz alırdık, annem ben muz sevmem derdi.
yemekte eti pay edip kardeşimle benim tabağıma koyardı, ben doydum derdi.
pasta yetmeyince, benim canım istemiyor derdi.

hep bulurdu bi bahane, canım annem hiç düşünmedi kendini. bu arada babam ne bok yiyordu biliyor musunuz? kıçını devirip tv karşısında tabağına gömülüyordu, çünkü o sadece kendini düşünen hırbonun teki.
dilimleri ufaltarak 5. dilimi çıkartırsınız.

mantıklı olan budur.
Hayır anlamadığım o pastayı 5'e niye bölmediniz. Hayırdır ortanca oğlanı mı unuttunuz amk..
Annem, çatır çatır yer. Yerdi daha doğrusu.kanser tanısı koyulduğundan beri eve tatlı bir şey almıyoruz o ayrı. Şeker , kanserli hücreleri besliyormuş çünkü. Pasta yiyebilen aileler de kıymetini bilsin . Önemli olan paylaşmak.
bir sikime benzemeyen başlıklara örnektir.
Ben yemem anne değilim ama rejimdeyim akşam akşam 300-400 kaloriyi bünyeye yüklemiyim.
Baba hariç her birrey yemelidir. Onun mutluluğu doyurur babayı.
Ben yemem, işte bunlar hep glikoz.
5 kişilik ailede 4 dilim pasta varsa o pastayı kesen ağır sözelcidir. ince ince kes 5 dilim olsun.
''ben zaten pasta sevmem ki.''
Tatlıyla arası olmayan tek kişi annedir.
Bizde pasta yenmez.
Sevgi dolu, sağlıklı bir ailede, sorun olmayandır.
Tavada kalan son sucuk gibi... Herkes ısrarla birbirine ikram eder.
baba yemez. anne de 2 dilimi yer. olay tatlı olunca kalan 2 dilimi de ben yerim. bizde böyle.
anne baba, ikisi birden sen ye, yok sen ye benim yiyesim yok der birbirine. nihayetinde çocuklardan biri, "yemicekseniz ben yerim" der. o son dilim üçe bölünerek çocuklara pay edilir.
bir pasta daha alınır sorun çözülür.
anne pastayı hiç sevmez zaten.
çikolatalıysa ben yemem.
5 kişi olup pastayı 4e böldükleri için ya matematikleri kötü ya da birbirlerini sevmeyen bir ailedir ama daha önceden kesilmiş ve 4 dilim kaldıysa 4 dilim yanyana getirilir ve tekrar 5e bölünür afiyetle yenilir.
Babam pasta yemez. Çünkü sevmez. Ama zaten biz dört kişiyiz. bu durumda bana iki dilim kalır.
en ufak iki çocuk bir pastayı paylaşır. veya anne baba bir pastayı paylaşır, çocuklar doyasıya yer.
Şişman olan pastayı yemesin denilir. Sonra da ben şişman değilim kavgası çıkar.
Anne ile baba aynı dilimi paylaşır.

En azından bizde böyle.
Meyveli ise hepsini ben yerim.
Diğerleri eppek kemirsin.