bugün

diyarbakır da pkk tarafından dershane çıkında bombalanıp öldürülen çocuklara çok üzülmüştürm. açık konusayım bu saldırı ise eğer buna üzülmedim ama sevinmedim de. insan ölümüne sevinmek bizim fıtratımızda yok.
Hiç kuşkusuz pis bir provakasyondur.
Kediler mesaiye başlamış anlaşılan.
sorumlusu kim olursa olsun, bir koltuk sevdası için yapılmış olaydır. pisliğin, ahlaksızlığın, şerefsizliğin kol gezdiği yeni türkiye'de kimseyi şaşırtmamıştır.
Patlamayı hdp ile ilişkilendiren aşağılık insanları ortaya çıkarmıştır.
merhaba yeni türkiye. gelsin faili meçhuller silsilesi. sen koru yarabbim.
AKP terör örgütleri listesine alınmalı artık.
hdp'nin acındırma politikası sonucu onlarca insan yaralıdır.bir kişinin de hayatını yitirdiği söyleniyor.ama hdp'ye göre onlar şehit olacaklar yeter ki hdp meclise girsin, ölen kürt yada türk mühim değil.dimi lan kepazeler?
galeyana gelmiş insanların suçu devlet yada polislere atmasından dolayı polise saldırmış olacağından mütevellit polisin müdahalesi mevcuttur muhtemelen.aksi bir durum söz konusu değildir kanımca.

ayrıca iki kürt arkadaş konuşuyorlar aralarında ;

-trafo patlamış lan bizim orda
+trafo nasıl patlıyo oğlum?
-bomba koymuşlar

amacına ulaştı heralde hdp.hedef kitle zehirlenmeye başladı bile.
Şu an bunu okuyup, dilsiz şeytanı oynayanlar korkmayın;
"Amed'e yapılanı bi tweetle kınarsanız terorist değil iNSAN olursunuz"
Polis size sıktığında "faşist" Amed'e sıktığında "Devlet".. Sizin insanlığınız sizin can yanana kadar..
Türk bayraklarıyla Diyarbakır meydanını dolduran HDP'lilere selam olsun.
O bombayı patlatıp sizi terörize etmeye çalışanlara lanet olsun.
Bana hdp nin bizzat gerÇekleştirdiği patlamamamsu gibi geliyor. Zaten birisi patlama yapmak istese ordaki herkesi uÇururdu hee trafo olayı da kolpa bi aÇıkladır. Mağduruz ayağina yatip oy toplamaya Çalişiyorlar , bi patlamadan sonra bu kadar sakin kalan o elinde mikrofon olan abimiz de bu düşünsemin sağlamasidir.
zamanında pkk diye bir oluşumun, ortaya çıkma koşullarını, günümüzde bize gösteren patlamadır.
https://twitter.com/hayat...status/606861564600295424

"Tüzel: Patlama profesyonel ve organize işleri çağrıştırıyor."

ulan patlama profesyonel olsa orda insanlar nasıl sağ kalabilir.provoke için evet profesyonel bi iş.az yaralanmalı, az zararlı.ama ses getiren cinsten.
birilerini suçlamak yerine sonuca yönelik iki kelam etmek istediğim patlama.

öncelikle yaralanan vatandaşlarımızda umarım kalıcı sakatlıklar olmaz. en büyük temennim budur.

sonralıkla da bizim memlekette insanların siyasetten anladığı siyasetten çok farklı bir şey. ben bu patlamadan bunu anlıyorum.

istediğim şeyleri maalesef tüm çıplaklığıyla, her istediğim kelimeyi kullanarak anlatamıyorum ve bu da bunun bir getirisi mesela.

sadece şunu soruyorum hep... neden bu olaylar finlandiya'da, isveç'te, kanada'da falan olmuyor?

neden hep biz? bizim halkımız etnik farklılık gözönünde bulundurmaksızın ne yaptı dünyaya ki seçim gibi bizim yararımıza olması gereken gayet basit ve medeni bir şey bile bize felaket olarak dönüyor?

eğer bir seçim galibiyeti için yapıldıysa bu, bu nasıl bir vicdan ve ahlaktır?

eşitlik, demokrasi, halk birliğinden, sevgisinden, barıştan yana ve gerçekten vicdanlı insanların burdan birgün kurtulabilmesini diliyorum.

türkiye'den siktir olup gitmekten dem vurunca gönül koyan, isteyen siktirip gidebilir diyen ama iş taşın altına elini sokup memleket için, halk için, insan için aklı ve vicdanıyla bir şeyler yapmaya gelince kendi küçük hesaplarıyla hareket edenleri de kınıyorum.

biz aslında bu ülkeyi sevmediğimiz için değil, sizi sevmediğimiz için gitmek istiyoruz.

not: işbu entry'de hiçbir siyasi parti/lider/devlet yetkilisine birincil atıfta bulunulmamıştır, hedef gösterilmemiştir..
götüm haber ajansına göre bi kürdün ossurması sureti ile diğer kürdün içtiği kaçak sigaranın buluşması sonucu meydana çıkan enerji patlamaya sebep olmuştur.
Trafoda patlama olmadığı Taner yıldız tarafından açıklanmış. Apaçık barajı aşamayacak partinin oy devşirmesine yönelik bir tezgahtır. Bu bir strateji sonucudur. Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki her cenaptan her köşeden bir çoban çıkıyor. güden güdene kısacası. Algı yönetimi diyen dostlarım. Buyrun sahne sizin. Allah alayınızın belasını versin. Orada olanlar için söylemiyorum bunu sadece zira onların yarattığı problem kısmı kalıyor. Ülkenin geldiği şu hale bakın. Kimleri azdırıyorsunuz? Kimin ekmeğine yağ sürüyorsunuz? Kürtlerden zerre haz etmiyorum. Fakat sandıktan eğer çıkan sonuçla barajı aşarlarsa sorun daha büyük bir hal alacak. Ne iktidar ne hdp. Aynı dümenin ucundan tutma heveslileri. Kökünüz kurusun.

edit: yollara patlayıcı döşemeye benzemiyor değil mi hewaller? Çay ocağında patlama oldu ya atom bombası gibi lanse edin. işte bunlar hep oy. Yoksa oturup orada yaralanan Kürtlere üzüldüğünüze zerre inanmıyorum.
hdp'lilerin üstüne kalır diye hesaplayan akp'lilerin işidir.

zaten bu ak-itlerin trafo sevdası bilinmekte.
it ürür, kervan yürür.
siz ne yaparsanız yapın hdp mecliste.
mitçiler yaptırdı diyenle jitemciler ve devlet terörü diyenin kıyasıya çarpışmasını hep beraber izleyecez.

ulan tarafo patlıyor kesin ip amk diye söyleniyorsunuz...

bıkmadınız değilmi bundan...

kendi halkınızı öldürmekten bıkmadınız değilmi.

ulan bu amk trafosu neden başka yerde patlamadı da burada patladı.

mağdur oylar cebe...

şu zamana kadar hdp nin mecliste olmasını isteyen beni hayal kırıklığına uğrattınız.

beter olun!!
katıldığım mitingti. yakınımda patladı bombalar. çok sayıda yaralı var. buna sevinen orospu çocukları var gördüğüm kadarıyla.
tam da neslimden beklenildiği gibi apolitik bir birey olmama karşın kafamdaki seslere engel olamadığım patlama. pek çok kişinin diline pelesenk olan pkk, apo, öldürüyorlar vb argümanların hepsine sükunetle cevap vermiş, yahut susmuşumdur. son dönemde iyice ivmelenmiş saldırılarda bile aklımı korumaya çalıştım. fakat elastiklik sınırının geçilmesiyle her maddenin kırılması gerçeğini yaşıyorum sanırım. nasıl olur da bir mitingde patlama olur, toma çalışmaya başlar ve ardından gerek miting yapan parti başkanı gerek hükümet başkanı destekçilerini ve halkı provakasyona gelmemeye davet eder? kim kimi provake ediyor? trafo patlamamış, dışarıdan etki edilmiş. Bu insanlar miting için orada, niye bomba patlatsınlar? devlet, tam da kendinden beklendiği gibi, ben yapmadım diyor. yossi kohen in işi mi, kim yaptı bunu? kimin yaptığı bulunacak mı? ceza yaptırımı olacak mı? meydandaki kişilerin bir şüphe üzerine katil olarak haykırdıkları bir isim var, o isim hakikaten dünya üzerindeki herhangi bir ölümden sorumlu mu? ve bu işte bir parmağı var mı? bir coğrafyada yaşayan insanların fıtratında mı var sürekli silah altında yaşamak? halkın büyük kısmı neyin sevdasıyla kör olmuş ki gözleri görmez, kulakları duymaz?
ben, istanbul şehrinde, güvenli evimde oturup boş boş kendimi oyalarken öğrendim patlamayı ve nasibimi aldığım insanlık adına utandım. Bu ve benzer emirleri verenler nasıl bir katrana bulamışlar ki kendilerini hala bu kadar kötüler, aklım almıyor...
trafo kapısının içe doğru göçtüğü halde hala "trafo patladı" diyen bir çok gerizekalıyı ortaya çıkarmış patlamadır. hayır üzülüyorum fizik bilgisi bile yok bu gerizekalıların.
bu saldırıdan sonra oyumu chp ye değil inadına hdp'ye atıyorum. seni başkan yaptırmayacağız. binlerce masum insanın canını almaya çalıştınız. bazılarının aldınız da.
Ses bombası patlasa evinden çıkmaya götü yemeyecek insanların burdan boş konuşmalarına sebep olmuş patlamadır. 4 kişinin hayatını kaybettiği ve 50'den fazla yaralı olduğu düşünüldüğünde korkucak olanın kürt olmayacağı kesindir.
Terör eylemidir. Ve iktidar milliyetçi oylara oynuyor. Ve evet herşey bi oyun amk. Ama bu oyun sonucu insanlar ölüyor halk düşmanlaşıyor. Şaşırdık mı hayır, anlayış dünde bu değilmiydi zaten.
güncel Önemli Başlıklar