bugün

edinilen izlenime göre yurt sathına yayılmış faciadır...
lig tv yi izleyemememize neden olmuş olaydır.
31 ekim 2009 antalyaspor bursaspor maçını çatal sesli bir radyo spikerinden dinlememe neden olan faciadır.
an itibari ile lig tv'de görüntü olmayıp ses olmasına sebep olan faciadır.

adamlar aralarında geyik yapıyo lan. samet aybaba'nın sesine benzettim ama, dur bakalım.

- genel bir azıza sebebiyle yayınımıza ara vermek zorunda kaldık falan desinler, şirkete laf gelmesin.

edit: sinyal gelmiyo diye haybeye anteni kurcaladık iyi mi? hayır bi boktan da anlamıyorum zaten. bozulmamış allah'tan sesler geliyo. *
an itibari ile sadece sesler gelmiştir ve elemanlar 10 dakikadır konuşmaktadırlar.

Konuşmadan akılda kalan bazı satır başları

- Oğuz abi yayın yok..

- Ne diyelim izleyicelere .. Ya genel arıza diyelim.. şirkete laf gelmesin.

- Şurdan bir döner yuvarlarız.

- Bolca esneme sesleri

- bu da meslek hayatımızda bir anı olur..
faciadan önce ntv santralinden yapılan 16 şüpheli cevapsız çağrı da olayın vehametini artırmaktadır.
an itibariyle spormax'de ingiliz spiker eşliğinde radyo misali dinleme yapılmaktadır. Ekranda ise sadece donmuş bir maç görüntüsü vardır...
sinyal seviyenizde azalma var yazısı ile kaç kişinin dama çıkarak heder olabileceğinin farkında olunmayan hadise...
tüm kanalların yerine mavi ekranın ve ' sinyal seviyesinde azalma var ' mesajının koyulmasına sebep olmuş facia.
içeri girdiğimde babamın 'sinyal seviyesinde azalma var antenmi bozuk?' sorusuna sözlük sayesinde cevap verebildiğim facia.
bolton chelsea maçında başlayan (aynı anda antalya bursa maçı da vardı) an itibariyle devam eden faciadır.
kısa bir süre önce lig tv'den "oueaaaaaağğğğk" şeklinde camış sesini andıran, bir esneme duyulmasına neden olan facia.
"bakayım herkese olmuş mu yoksa sadece ben miyim talihli" diyerek sözlüğe koşturan facia. rahatladık.
uyanıpta yayına baktığımda 1 saat uğraştığım şunu halledeyim öyle sözlüğe girerim dediğim ancak allahtan kendimi dinlemeyip sözlüğe bakıp rahatladığım tazminattan para kaldırabileceğim arızadır.... ne zaman geleceğine dair bilgisi olan var mıdır diye merak ettiğimdir...
an itibariyle babamın digiturk kumandasındaki bütün tuşların kombinasyonunu random deneyerek çözmeye çalıştığı faciadır. rahat olun birazdan halledecek.
saatler ilerledikçe insanı isyana sürükleyecek olan faciadır. bari bir bilgilendirme verin sitenizden. (bkz: http://www.ligtv.com.tr/)
hava muhalefetinden kaynaklı görüntü aktarıcı çanağın arızalanması nedeniyle, sadece sesten olan yayındır.

digiturk'ten alınan bilgi: çanağın yedeğinin devreye sokulma çalışmaları yapılmaktadır. .
an itibariyle sona ermiş olan arızadır...
an itibari ile düzelmiş faciadır. maç kaldığı yerden devam ediyor. ulan beklemiş futbolcular kimse izleyemiyo diye, canlarım benim.
lig tv nin abone olmayanların da kullanımına açılması ile sonu hoşlaşan facia...
şifreli olan her kanalı, paket ayırt etmeksizin, üyelerine açmakla son bulmuş faciadır.
diğitürk gayet medenice özür dilemiş paket maket dinlememiş tüm kanalları açmıştır. helal olsundur.
"lan babam sürpriz yapıp digiturk mu aldı?" diyerek taklalar atmama sebep olan, objektif bir şekilde tanımlayacak olursak, spormax, lig tv ve nice paket kanalının halka açılmasıyla sonlanan facia.

aslına bakarsan üzüldüm mna koyayım. dedim ne güzel artık her maçı izleyebileceğiz falan. facia sonucuymuş meğer. bari bu hafta kapatmayın lan...

ayrıca konu hakkında bilgisi olan beni de bilgilendirsin, çok takla atarım. bir özür müydü bu? ne kadar sürecek? felaketim oldu ağladım, nasıl iş lan bu?
alışmışızdır. rüzgar eser yayın gider. yağmur yağar yayın gider. artık alıştığımız için standart bir problem sanıyordum ki; bütün yurtta yayını gitmiş.
sürekli böyle sorunlar olsa dedirten facia.

(bkz: kapital sistemin bir an için çöküşü)