bugün

(bkz: zargana) *
(bkz: devedikeni) *
çikolataya bayılan, gece yatmadan önce süt içen, annesinin dizinde yatmayı özleyen yazardır. (bkz: minti)
Not: Hala ay farkıyla 29'um.
nasıl davranmaları gerektiğini başkalarından öğrenmeye yeltenmemeleri gerekenlerdir. olgunluk yaşta değildir. saygılar. hörmetlerdir.
Sevginin, dostluğun değerini bilen yazarlardır.
Sol framedeki ipe sapa gelmez başlıklara müstehzi bir ifade ile bakan, ideolojik entry'lerdeki heyecanı görünce eski yıllara giden, içindeki çocuk hala faal olduğundan hala sözlüğe vakit ayıran, iş sorumluluğunun yüklediği stresi taşımaya çalışan yazarlardır.
(bkz: ben kendimden biliyorum)
20 li yaşlara 30 yaşüstü tecrübe ve bilgilerle dönmek isteyen yazarlardır.
nasıl davranmaları gerektiğini bilen ve 20 l, yaşlarındaki miniklerin, "her şeyi biliyorum ki ben, banane." mızıkmalarını hoş karşalayan, sevecen yazarlardır. aman yanakları da ne tombulmuş.
saçlarına ak düşmüş olma ihtimali yüksektir...
kenan evreni, 1982 anayasasını tanıtım yurt gezilerinde görmüş olan yazardır. (bkz: ben)
saçlarına ak düşmüş, hafif dökülmeye başlamış yada tamamen dökülmüş, ama hayatlarının en güzel zamanlarını yaşamakta olan yazarlardır * * ~+30
(bkz: en güzel yaş yaşanılmakta olandır)
Otuz yaşını aşmış bir kadın, sizi gecenin bir yarısı uyandırıp, "Ne düşünüyorsun?" diye sormaz.

* Otuz yaşını aşmış bir kadın TV'deki maçı seyretmek istemiyorsa söylene söylene yanınızda oturmaz. Yapmak istediği enteresan bir şeyi yapar.

* Otuz yaşını aşmış bir kadın, kendini yeterince iyi tanır ve kendinden emindir. Ne olduğunu, kim olduğunu, ne istediğini, kimden istediğini iyi bilir. Otuz yaşını aşmış çok az kadın onun hakkında ya da yaptıkları hakkında ne düşündüğünüzü önemser.

* Otuz yaş üstü kadın, çoğunlukla, büyük aşklara, ömür boyu sürecek bağlılıklara doymuştur. Hayatında en son ihtiyacı olan şey, mızmız, devamlı söylenen, ne yapacağına karışan, yapışkan bir aşktır.

* Otuzunu aşmış bir kadın, övgüler yağdırmakta çok bonkördür; çoğu hak edilmemiş bile olsa. Çünkü takdir edilmenin ne olduğunu iyi bilir.

* Otuzunu aşmış bir kadın, sizi bayan arkadaşlarıyla tanıştıracak kadar kendine güvenir.

* Kadınlar yaşı ilerledikçe medyumlaşır. Ona günah çıkartmanıza hiç gerek yoktur. Onlar her bir haltınızı bilirler.

* Otuz yaş üstü kadınlar açıksözlü, doğrucu ve dürüsttür. Ne kadar gerizekalı olduğunuzu bir çırpıda açık açık yüzünüze söyleyiverirler. Eğer bir gerizekalı gibi davrandıysanız onun için ne anlam taşıdığınızı merak etmenize gerek yoktur.

dolayısıyle 30 yaş ve üstü kadın yazarların tecrübeleri ve de olgunluğu sözlüğe fazlasıyla yeter. üstü de birilerine kalır.
biyoloji dersi sozel olsun başlığıyla uzaktan yakından ilgilerinin olmadığı yönünde ciddi bir inanca kapılmama neden olan (varsa) gruptur.hatta grupçuktur.
yolun yarısına yaklaşmış* ya da henüz geçmiş yazarlardır.
dante gibi hissetmeleri normaldir.
bazıları için; 30 yaş üzeri olduğuna inandırmak amacıyla, kimlik belgelerini göstermesi gereken yazarlardır. hayretten açılan ağızlara sinek kaçmaması için, kimliği görmek isteyenler önlem almalıdırlar.
(bkz: kendimi bugün otuz yaş üstü hissediyorum)
ruhu genç olan yazarlardır. * *
(bkz: kızlar olgun yazar sever)
(bkz: şarap gibi)*
voleyi çakmış yazarlardır.ayrıyetten başka şeylere de çakmışlardır.çivi gibi çakmak gibi çakmak gözlüler gibi..
otuz yaşına gelmeden öyle sanılan yazarlardır. *
kendilerini olgun olduklarına inandırmaya çaba sarfeden yazarlardır. *
şimdiki gençlerden daha şanssız bir gençlik geçirmiş yazarlardır. bizim zamanımızda sözlük falan yoktu, "bana kalbin kadar temiz bu sayfayı ayırdığın" için teşekkürler ettiğimiz anı defterleri vardı. *
30 uma 3 yıl kaldı ve ben hala bekarım.sözlükdeki evli ve çocuklu abi imajını 3 yılda nasıl kazanacağım büyük merak konusu benim için.
(bkz: allah korusun)
(bkz: maximus)* * *
aklı başında olması muhtemel yazarlardır. çoluk çocukla uzun uzadıya haşır neşir olmazlar. feyz almak gerekir. ee tabi bir de akıl baştadır var ama bu ayrı.