bugün

türkçe konuşmaktan bir haber dağ kaçkınlarının yaptıkları rezalettir.

o jopu alıp kafalarına indirmek vardı. gezi eylemcilerinin gerçek yüzleri zaten budur amaçlarına ulaştılar zaten polisi düşman gösterip istediklerini yapıyorlar.

polisi düşman olarak görüyorsanız hepinize yağlanmış joblarımız hazır.

yazar notu: annesizler.
polis bu sefer destan yazamadı dedirten hadise. polis şiddeti mağdurlarının yüreğine su serpmiştir. şimdi eksiler...
hoş olmasa da hak etmişlerdir. o polisler belki eylemlerde oradaki halka bir şey yapmadı ancak halk bunu bilmez. tuzluçayır'da aylardır polis var ve o polisler eylemlerde müdahale ederken oranın halkına ana avrat söverek müdahale etti. aynı marketten alışveriş yaptığı vatandaşını acımadan katletti.

o yavşaklar oradan aldıkları nevale ile keyif yapacak sonra bir eylem olunca da al orospu çocuğu deyip o marketin çırağını coplayacak. oldu canım. siktirsin gitsinler.

bu polisler tuzluçayır'a gelmeden önce geceleri rahatlıkla sokakta gezebiliyorduk. şimdi sayelerinde iki adımda bir kimlik soruluyor. yılmaz erdoğan'ın da dediği gibi "merhabadan çok çıkar ulan kimliğini" deniliyor. bu arada bazı arkadaşlar demiş ki onları tek tek tespit edip, abi çektirirler merkezde demişler. o işi geçin bir kere canlarım. orada herhangi bir polise abi çekecek tek bir adam bile yok.

edit: tamam ben de geziye destek verdimciler sizlerde yavşaksınız. ayrıca solculuk değil insani bir tepkidir bu. her boku solculuk sağcılık ile açıklamaya çalışmayın. am kafalılar.
Sivil isyan.
tamam marketten çıkarttın eline yüreğine sağlık ama adamlar gittikten sonra onlarla beraber 500 metre yürümek neyin nesi lan ? sırf o yüzden kaybettiniz. sülük gibi yapıştınız resmen adamlar efendi efendi gitti işte uzatmanın anlamı var mı ?

ayrıca sloganlara biraz çalışmaları gerek o ne biçim slogan ve söyleme şekli olum ya ?
Polisimizin sabrını bir kez daha gördüm. Nasıl sabrediyorlar anlamıyorum ? Ah orada olacaktım, bir otobüs çevik yığar kulaklarından tutar siker atardım onları. Neyse.
işin bokunu çıkarmış insanlardır.
Tamam ben de geziye destek verdim ama aylar sonra altı üstü alışveriş yapan insanları kovmak nedir mk.
züürt tesellisidir.

bir de katilleri kovduk diye tatava yapmıyorlar mı?
solculuk bu mu lan?
böyle mi oldu lan?

bir fikir yok, ikna yok. tutup polise küfredelim.
ehehe katilleri kovduk. katil kim olm?
sen her polise katil dersen yarın canını malını kim koruyacak?

solun niye iktidar olamadığına bir örnektir bu olay.
Bu market çalışanlarının ıq seviyesi ayakkabı numaralarından düşüktür. Polislerin efendi tavrına sabrına hayranım.

edit: marketçiler burada.
kimseyi ilgilendirmeyen durum. bel benim belletirim mal benim elletirim var ya o hesap hani. adamın dükkanı sonuçta. alışveriş etmek istemediği , parasından evine ekmek götürmek istemediği biri olabilir. polise olmuş olmamış ne fark eder?

gerçi şu fark eder. bi otobüs çeviği oraya yığmak isteyen faşistleri gösterir bizlere. polis bunu için var di mi ? adam yığalım, coplayalım, dövelim edelim. resmi vandallık yani. vatandaşın güvenliği esas değil. ' bi otobüs yığalım oraya hölölölö !'

insanların tercihlerine az saygınız olsun .
Sinirden elim ayağım dolaştı videoyu yarısında kapattım. Bu ne lan. Adamlar gelmiş evine yemek götürmek için alışveriş yapıyor bu neyin tatavası böyle ?? Bak sinirlendim yine. işte bu yüzden gezi başarılı olamadı. Bu polislere yapılan tam bir şerefsizlik. Hırsızlık olunca veyahut işin düşünce arayacaksın ama yine polisi demi mk ?

O polis kendi başına haraket edemez. Yukarıdan aldıkları emirleri uygular. 3 tane polisi kovunca ne oldu vatan mı kurtardınız amına koyayım ?

Biz gezi parkında bu zihniyetle mi yanyana direndik be vay anasını.
ilginç bir durum.
tam bir komedidir.
kasklıyken copluyken silahlıyken 1000 kişiyken ahkam kesen polis kediye dönmüştür.

yürü anca gidersin diye bir şarkı vardı onu armağan ediyoruz.
o polisin yerinde ben olsam denilesi durumdur.
Sık bakalım sık bakalım biber gazını sık bakalım... Kaskını çıkart jopunu at delikanlı kim bakalım"
Yarın o polisi çağırırsın bindiğin otobüse molotof atıldığında, o polisi çağırırsın kol kolo yürüdüğün kürtler götüne pandik atınca o polise yalvarırsın koruyun beni diye. amına kodumun kırmaları.

o polis senden aldığı iki domatesin parasını öder de sen onun kurtardığı hayatların parasını ödeyemezsin aslan.
Polise artislik yap ondan sonra vay efendim tuzluçayırda iki adımda bir polis var.
Olur tabi amk şehir eşkıyaları.
dönüp iki tane yerleştirememiş ya la. keşke yapsaymış.

marketten üç polisin gereksizce kovulmasıdır. kovulmasından geçtim, arkalarından çok sert hakaretler edilmesidir.
faşizmdir.
15 kişi 3 polisi takip edip 2 polis daha gelince adammı oldunuz lan diyen o orospu çocuklarınının bir tanesini tek yakalayıp ağzını sikiceksin bak nasıl abi çekiyorlar.. Bazılarıda diyor orda abi çekcek adam yokmuş bune kıçımla gülerim anca.
çevik kuvvete üzülen insanlar da ayrı gerizekalı abi.

ulan herifler de biliyor, tepkilerinin onlara kişisel olmayıp, katil olan polislere. millet sesini bir şekilde duyurmak istiyor, medya senin ülkende, hırsız, rüşvetçi,yasakçı bir cumhurbaşkanına ait. eee salak herifler millete kürt,laz,zırt,pırt diyerek neyin beyin amcıklanmasını yaşıyorsunuz.

siktirin gidin şimdi.
marketçilerin ya da markette bulunanların terbiyesizliğinden başka bir şey değildir. o an markete soyguncular girse polis yetiş polis diyerek yardım isterlerdi. işte dünyanın boktan hali budur.
Devletin polisine karşı yapılan büyük bir ayıptır. Sırf gezi parkında biraz şiddet gördüler diye romantik solcular ağzından salyalar saçarak zevkle izlemektedir.
Not:Apolitik birisiyim.
tanımı şuraya koyalım lazım olur: her horoz kendi çöplüğünde öter atasözünün canlı kanıtı.

öncelikle "başı sıkıştığında polisi ararlar ama" diyenler için 155i arayıp ne yaşayacaklarını görmelerini rica ediyorum. ulaşmak ayrı dert, dert anlatmak ayrı dert, müdahale edilmesini beklemek ayrı dert. bankaların çağrı merkezleri 155 hattından çok daha hızlı ve net. 155i aradığımda telefonun kendi kendine bile kapandığı oldu. o kadar bekledim. buradaki sonuç: polisi aramak çözüm değil. çözüm üretmek şöyle dursun sorun üretmeye meyilliler.

ikincisi, bugüne kadar polisle kim herhangi bir işini halledebilmiş merak ediyorum? 100 kişi 2 hırsızı kovalayan polisimiz genellikle 1'ini elinden kaçırır, diğerine de kelepçeyi 6 kişi takar. yaptıkları en basit iş ehliyet vermek, onu da doğru düzgün yapamıyorlar. kaba saba ne dediğini bilmeyen vatandaşa nasıl davranması gerektiğinden bihaber belinde silah taşıyan devlet kabadayısı. amerikan polislerini de görüyoruz. adamlar tek başına dize getiriyor sivilleri. haklarını bilerek, haklarını bildirerek. kesinlikle suistimal olmadan. çürük yumurta yok mudur? elbette vardır. devlet etkisi yok mudur? çok büyük.

üçüncüsü, polisi görüntülerdeki durumu sabır değil göt korkusudur. ağzını açmaya korkan yiğidomuz 2 çevik arkadaşını görünce kabarmaya çalıştı da yemedi geri söndü. fırsat verirseniz döve döve bir insanı öldürmekten geri durmayacaklarını daha önce gördük maalesef. şehirde onlarca giremediğin mahalle var, kolluk kuvvetiyim diye geziyorsun. oradaki insanlar zaten yıllardır kendi sorunlarını kendileri çözüyorlar.

dördüncüsü, görev tanımı; her fırsatta silahını ve copunu kullanmak, ekip otosunun klimasında mesai doldurmak, toplu taşıma araçlarına -görev anında veya değil- ücret ödememek, kaba kuvveti kolluk kuvveti sanmak, halkın verdiği gücü halka karşı orantısız kullanmak, üstleri tarafından sömürülmek olan kolluk kuvveti komik olmaktan öteye gidemez.

polisimizin içi boşaltıldı. beyni boşaltıldı. kaba saba cahil insanlardan seçile seçile yozlaştırıldı. sindirildi, korkutuldu. vur dediler, vurdu. öldür dediler, öldürdü. dün vurduğunuz öldürdüğünüz halkınız böylesi görüntülerle karşınıza geç bile geldi. tuzluçayır'ı tanımam bilmem gitmedim. yorumlardan da anlaşılacağı üzere ankara'nın gazi mahallesi.

ayrıca belirtmek isterim ki; işini hakkıyla yapan, vatandaşına olması gerektiği gibi yaklaşan, mesleğine ve kendisine saygısı olan polis memurumuz yok mu? elbette var ama parmakla gösterecek kadar az. ve giderek azaltılıyor da.

kolluk kuvveti kabadayı değildir. biz mahallemizi evimizi barkımızı polislere emanet ediyorsak, bu onlara güvendiğimiz içindir ama bu güven suistimal edildiğinde, böylesi tepkilerin gelmesi beklenilendir, olasıdır.

sonuç olarak: her horoz kendi çöplüğünde öter. kaskıyla kalkanıyla copuyla gazıyla tomasıyla.