bugün

Vallahi var böyle bir şey. Asla uyuyamadım. Ekşi sözlük'e baktım, orada da herkes aynı şeyden yakınıyor.

Noluyor arkadaş? Millet niye uyuyamadı? Gezegenlerin çekim kuvveti mi uykumuzun içine etti acaba? Kafamda deli sorular.
Aynı dertten muzdaribim. 5 dakika bile uyumadım. işin ilginç tarafı uykum da yok. Hayretler içindeyim gerçekten.
Dün gece hiç uyumadım. Genel olarak ta uykusuz bir yapım vardır zaten. Ama dün gece çok sıcaktı. Bu ayda bu kadar sıcak olmazdi.
görsel
Siz buna beni de katın. Avrupa geneli uykusuzluk sorunu yaşandı.
gece sahura bi kalktım yatak bomboş baktım karıda yok, kızım yatağında değil koltuğa yatmış oğlum dedesine inmiş gece evde bi sirkülasyon dönmüş ama çözemedim.

beni soran olursa teraviyi kılıp öküz gibi uyumuşum.
Bu gece hava sıcak ve basıktı. Bir de eski defterleri açtım ve sinirlendim. Kesin bu gezegenlerin konumuyla ilgili bir zımbırtı. Eskiden inanmazdım ama millet, tarihte ister müslüman olsun ister herhangi başka dinden, her devletin müneccimleri ve pozitif bilim olarak astronomları vardı. Bir sürü yıldızname kitabı var. Oluyor yani böyle tuhaf etkiler.

Uyuma Challenge yapmak lazım. işe gitmeyen arkadaşlar mutlaka uyumaya çalışmalılar. Yoksa çok daha kötü oluruz millet.
Bir saniye bile gözünü kırpmayan biri olarak bizzat ben de aranızdayım.

Pazartesi sendromu falan değil bu. Öyle olsa her hafta olur. Resmen zaman akıp gitti ve uykuya dalamadan sabah oldu. Çok acayip.
+ 1 ile destek verdiğim oluşumdur. vay arkadaş ben de gece gece "lan kesin başıma bir şey gelecek bu sıkıntı hayra alamet değil" diyordum ki genel bir rahatsızlık/uykusuzluk varmış demek ki. sahurda da bir şey yiyemedim "kesin bir cisim yaklaşıyor" düşüncesinden. insan "bizde de var" diye geceden söyler vicdansızlar boşu boşuna kuruntu yaptık hem uykusuz hem aç kaldık..
gece ben de uyuyamadım, üstelik pazartesi sendromu benim için geçerli değil bu hafta.
gerçekten gece ben de uyuyamamıştım.
Sahur vs derken sabah 05.15 te uyudum, alarm falan çalmadı, bir gürültü olmadı ve 9.20 de uyandım...

Normal şartlarda 13.00 a kadar uyumam lazımdı....
farklı illerde yaşayan 10 15 kişilik whatsapp grubunda herkesin an itibariyle online olması ile vuku bulan olay.
Güncelleme geliyordu herhalde ondandır. Benim dün gece şarjım yüzde 50 den az olduğu için gelmedi heralde bana. Horul horul uyudum ben.
Sebebi psikolojik.

Ben şimdi size sırtınız kaşınıyor desem çok geçmez birazdan eliniz sırtınıza gider kaşınmasa bile.

Uykunuzu 45 dakika ve katları şeklinde uyuyacak şekilde planlayın. Hem uykunuzu alırsınız hem de dinç kalkarsınız.

Uyuyamıyorum diye içinden geçiren kişi uyuyamaz. Bilinçaltına doğru komutları verin.

Saygılar sunuyorum azizim...
Covid ise sıçtık. Var öyle bir uykusuzluk. Belki ramazan ayından kaynaklı bilemiyorum.
Sabah işe giderken polis çevirir mi endişesinden olabilir.
Bende de tam tersi son 1 haftadır kendimi çok yorgun hissediyorum, yatağa kafamı koyduktan en fazla 5 dakika sonra sızmış oluyorum, neden acaba...
vay canına arkadaş, bu hafta sonu boyunca ben de diğer haftalardan farklı olarak çok geç ve zor uyudum.
bu mayıs ayı da ankarada çok sıcak ve boğucu başladı, duyduğuma göre çölden gelen hava dalgası kaynaklıymış.
ben de ruhen çok yorgun ve bıkkınım. okula gidememekten, normal eğitimi bekleyip de her seferinde hayal kırıklığı yaşamaktan, bozulan hayat ve uyku düzenimden bıktım usandım. bu yaz hayırlısıyla mezun olup mesleğimi elime almak istiyorum.
Bunlar hep işsizlikten.

Çalışınız!

Hem bu dünya için, hem de öbür dünya için.

Çalışınız, ibadet ediniz.

Yorulunuz ki o zaman uykunuz gelecektir, boş insanlar.
4 Mayıs olarak devam edecektir. insanın içi sıkılıyor ruhu daralıyor artık. Ayrıca sosyal hayatın bitişiyle birikmiş bir enerji var içimizde. Uyuyanlara hayret ediyorum.
millet bunalımdan uyuyamıyor.
uyku problemim yüzünden yarın psikiyatriste gideceğim. 5 saniyede uykuya dalıyor ve sabaha kadar deliksiz uyuyordum. nasıl yattıysam öyle uyanıyordum kıpırdamıyordum bile. son 2 senedir yavaş yavaş uyku problemim başladı. bütün hayatımı olsumsuz etkiliyor. resmen uyuyamıyorum. bu bir günlük mesele değil. 3 Mayıs'ta da diğer günlerde olduğu gibi uyuyamadım. bugüne özgü bir şey değil. uyuyamayanlar, siz de zaten uyuyabilen insanlardan değilsiniz demek ki.