bugün

son 10 yıldaki iç-dış bütün derbilerde olduğu gibi yine...

galatasaray'ın kasılacağı, fener'in daha bir rahat görüneceği, büyük ihtimalle berabere bitecek maçtır. şahsen bir bursalı olarak, galatasaray taraftarı olmama rağmen berabere bitmesini arzu etmiyor değilim. bu sene cimbom sırasını savıversin bursa'ya.
sonuç ne olursa olsun beşiktaş'a yarayacak maçtır.
tarafsız bir göz olarak izlerken acaip keyif alacağım maçtır.

saha içinde oynanacak futbol açısından son yılların en zevkli gs-fb derbisi olacağını tahmin ettiğim maç. ilk golü yiyen deli gibi saldırmak zorunda kalacaktır.
Galatasaray yenmezse Bursaspor un şampiyonluğa bir adım daha yaklaşacağı maç.
zaragoza-barcelona maçında messi'yi izledikten sonraki tanım: bi siktirin gidin ya.
güzel ve gollü bir maç olacaktır. iddia oynayanlar için tüyo veriyorum. banko 1 oynayın, ayrıca 4+ gol farkı.
yüklü miktarda kırmızı kart çıkar bahsine oynanması gereken derbi maçı.
büyük bir hevesle bekliyoruz fenerbahçeyi.
Fenerbahçenin ısrarla kafa yarıp..bolca kolpaya yatacağı ...kadıköy kadıköy diye bağrınıp cinnet getirip hakem ve oyunculara saldıracağı ve Atatürk'ün "Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılamaz. idrak ve zekâ, ahlâk da bu işe yardım eder. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim." dediği bu güzel deyişini es geçeceği şiddet içerikli maçtır.
bursa'nın şampiyon olması hayal , işte bu maç şampiyonu belirleyecektir fenerbahçe kazanırsa şampiyon olur galatasaray kazanırsa şampiyon olur bu kadar kesindir bu olay...
An itibariyle hiç bir heyacanı kalmayan mücadeledir.

Özhan Canaydın'ın ölüm haberi Fenerbahçeli olarak beni derinden sarsmıştır. Oysa bugün Galatasaraylı arkadaşlarla uğraşacaktım, konulara açacaktım, blogda bişeyler yazacaktım ama anlamı kalmadı artık.

Benim açımdan oldukça bruk geçecek derbidir.

Edit: Şimdi de vefat etmedi haberi geldi. Neye inanacağız bilemedim.
bir galatsaraylı olduğum halde fenerbahçenin kazanabileceği ihtimali yüksek olan maçtır.
fenerbahçemin kazanacağı karşılaşma. tabi olayın sadece galatasarayı yenmekle bitmemesini temenni ediyorum.

(bkz: şampiyonluk)
galatasaray kazanacaktir, bu kadar eminim.
fenerbahçeli olduğum halde galatasaray ın kazanma ihtimalinin yüksek olduğu maç.
futbol bayramıdır. son haftalarda hepten kötü oynayan bir fener ve aradaki farkı sadece 1 puan kalan galatasaray. şimdi en az 30-35 derbiyi statta seyretmiş biri olarak diyebilirim ki, stres galatasaray takımında bizde değil. sonuç için söylenecek bir şey yok, uzun zamandır ilk kez favori veremiyorum açıkçası. ve çoğu kişinin aksine maçın berabere bitme ihtimalini daha yükseklerde görüyorum.
iyi oynayan kazansın!
sikeyim anasını maçıdır. ben bu derbiyi değil de herhangi bir türk takımının şampiyonlar ligi'nde messi ile karşılaştığını düşünüyorum. futbol anlayışım değişti lan.

gene de fenere gıyılarız.
olaylı mı olaylı bir maç olacaktır. galatasaray ı en az 2 maç seyircisiz maç oynama ve bir ton da para cezası beklemektedir.

hiç birbirimizi kandırmayalım, istenildiği kadar önlem alınsın, istenildiği kadar mesajlar verilsin, öyle yada böyle olaylar % 101 kesin çıkacak.
bir galatasaraylı olarak gollü beraberlik ya da galatasaray galibiyeti ile biteceğini düşündüğü maçtır. tabi ne olacağı belli olmaz ama iki takım da form düzeyi olarak kötü durumda. fenerbahçe ön libero olarak galatasaray da hücum zenginliği olarak ön planda. galatasarayın bir diğer avantajı da bu sene sahasında (hakem hatasıyla kaybettiği madrid maçı hariç) hiç yenilgi almamış olmasıdır.
en iyisi bekleyip görmek. umarım geçen seneki futboldan başka herşeye benzeyen derbi gibi olmaz.
galatasaray ın çıkan saha olayları nedeniyle pfdk ya sevkedileceği maçtır. *
kesinlikle gideceğim maçtır. dilerim galatasaray kazanır, ancak içimde korku yok değil.
stad kapanmalıydı, sabri ceza almalı, baros düdükten sonra topa dokundu, bık bık bık, ağlamak yok, aslan yatağına geleceksiniz ve verdiklerimizi yiyeceksiniz. tecavüz değil bizim yaptığımız, isteyerek geliyorsunuz!!
cehennem de kabuslar görmeye, hazır olun. (pedinizi değiştirmeyi unutmayın)
hakemi cüneyt çakırmış.
bir galatasaray fenerbahçe maçından iyi hatırlarız cüneyt çakırı. nasıl bi hakem olduğunu iyi biliriz.

Fenerasyon diyip duranlara sorarım ne iş?
dos santos' un maçı olacaktır.
oradayız!

sonuç ne olursa olsun galatasarayın yanındayız, arkasındayız!

sadece iyi gününde sevseydik, sarının yanına lacivert koyardık!