bugün

önce Beşiktaş sonra dostluk kazansın.
Hislerime göre galatasaray 20 ila 30. dakikada penaltı kazanacak SelÇuk un golüyle öne gececek başkada gol olmayacak.
zor maç.
öncelikle ifade etmeliyim ki; emmeli gömmeli bir entry değil bu. sadece futbol konuşmak için karalanan bir şeyler işte.
sabahtan beri gerginlikten mütevellit tek bir dakika çalışamadım iş yerinde. ekşiden de uçuruldum. bir şekilde rahatlamak için, aslında kendime bir şeyler yazıyorum yani.
çok iyi bir beşiktaşlıyım. bu sezon iç sahada tek bir maç bile kaçırmadım. galatasarayın da hemen hemen bütün maçlarınını izledim.
ortalama bir futbol bilgisiyle iki takımı karşılaştırmak ve skor tahmininde bulunmak gerekirse;
beşiktaş vs galatasaray

Fabri; uzun yıllardır ilk kez kalede güven veren birisi var nihayet.tolga ilk 11 başlasaydı heyecan falan olmazdı bünyede. direkt galatasarayın kazanacağından emin olurdum çünkü. bu nedenle kaleden yana içim rahat.
Muslera; konuşmaya bile gerek yok. Ligin çok üstünde, çok klas bir adam.

Beşiktaş defans Dörtlüsü; adriano, marcelo,mitro ( atınç ), gönül
beklerimiz iyi ve tecrübeli. ikisinin de pozisyon bilgisi üst düzey ve bu tarz maçları çok oynadılar. kafa bu anlamda rahat. stoperler konusunda ise ben çok tedirginim. oynarsa atınç tam bir bomba. şayet ilk 11 başlarsa şahsen benim tüm gazım kaçar.mağlubiyeti getirecek hatalarını usulca izler ve saat 21 45 için yatağımı hazırlamaya başlarım. tersi olur mitro başlarsa o da bence sıkıntı. bana hiç güven vermiyor. bu maç tam test maçı olur kendisi için .umarım testi geçer. marcelo da zaten sıkıntı yok . kafa hakimiyeti zayıf galatasaraya gol bile atabilir bu akşam, bir duran toptan.

Galatasaray Defans Dörtlüsü; semih (bek ?? ) ahmet çalık hakan balta carole

Q7 ve babelin değişmeli oynadıklarını düşünürsek maçın kilit adamlarından biri olur semih. allah muhafaza-kendisi için tabi- birebirde Q7 ve babele yakalanırsa işi çok zor. Bu anlamda pek ileri çılacağını sanmıyorum. Aynı şey carole için de geçerli. anlaşılan o ki galatasaray bekleri çakılı oynayacak. hakan balta bence bu tarz maçları kaldırır. tecrübesiyle işi götürür. o anlamda sıkıntı yok. ahmet çalık da 2 bekinin çakılı oynadığı bir maçta bir zahmet hata yapmasın.

Beşiktaş ön liberoları; Atiba,Ozzy ( inler )
Atiba için zaten söylenecek bir şey yok. Ozzy ise, bu zamana kadar derbilerde hep silik. Galatasarayın 11'inden, oyun planlarının , 2.bölgede top kapıp bruma ve yasin gibi pırpırlarla gol bulmak olduğu anlaşılıyor. Bu anlamda ozzy çok saçma top kayıpları yapmaya müsait. Umarım hoca inler'le başlar. Yoksa işimiz zor.

Galatasary ön liberoları; selçuk,de jong
Galatasarylılar beğenmese de ben selçuğu beğeniyorum. %100 oynayamıyor çünkü yanında melosu yok. de jong da bunun için alındı ama şu ana kadar o sertliği göremedik. Bu akşam de jong'un talisca yı marke edeceği söyleniyor ki, bence bu gs için çok büyük bir hata olur. işte o zaman ozzy ve atiba çok geniş alanlar bulurlar. tudor'un bu anlamda tercihi çok önemli.

Beşiktaş;10 numara ve kanatlar, talisca, babel,Q7

ben olsam talisca ile başlamazdım ama hoca başlıyacak gibi. bu çocuk hakkında herkesin gözden kaçırdığı, daha ufacık bir çocuk olduğu. bu tarz maçları kaldırır mı ?? göreceğiz.
Babel iş yapabilir. Q7 çok formda ve bu tarz maçları sever. Mesele, sinirlenmemesi.Sertlik gördüğünde çok çabuk sinirleniyor. Ki bu akşam ayak bacak kırmalı bir maç olacağı kesin. sinirlenmezse çok büyük artı. ve fakat bildik Q7 olursa kırmızı görmesi kaçınılmaz.

Galatasaray;10 numara ve kanatlar,sneijder,bruma, rozrigez( yasin )
sneijder, konuşmaya gerek yok. çok klas bir topçu. her an her şeyi değiştirebilir. Ancak, dün akşam sakatlıktan yeni çıktığını ve 3 idmanla maça çıkacağını öğrendim.bu ciddi dezavantaj olabilir. ama neticede sneijder
bruma, çok tehlikeli. bence galatasarayın bu akşam en ciddi kozu. ritmini bulursa çok iş yapabillir.
rodrigez, ben olsam onunla başlamam.yasin çok daha tecrübeli. yasin oynarsa etkili olur, rodrigez başlarsa ben ilk biramı çok keyifli açarım.

Beşiktaş forvet; Cenk
çok formda. ama bu akşam sıçacak gibi bir his var içimde. içerdeki israil maçında bala gol atma hakkını da kullandı. karma sikecek belamızı gibi ama hadi hayırlısı.

Galatasaray forvet; Poldi
dengesizin teki. ne zaman ne yapacağı kestirilemeyenlerden. bütün maç yürüyüp, 85 de çatala asabilir. o yüzden çok korkuyorum bu hansdan ben *

Nasıl Maç olur?
derbilerde her zaman ev sahibi avantajlıdır. son gelen haberlerden gs'nin kapalı gişe oynayacağı da anlaşılıyor.Özellikle ilk yarım saat gs ha hu ile geride sağlam bekleyip , sert oynayacaktır. kazandıkları topları da bruma ve rodrigezle gol yapmaya çalışacaklardır.benim gs 11'den anladığım bu.
beşiktaş ise -necipin allahtan gelen sakatlığı sayesinde- top yapmaya mecbur. zaten gs bekleyecek. burada kritik nokta kaptırılan toplar. özellikle 2.bölgede ve özellikle ozzy. beşiktaş az top kaptırır, sakin kalır, özellikle ilk yarı gol yemezse ağır basıyor.
öte yandan, gs kanattan ve özellikle brumayla her an gol yapabilir. atınç ve mitro ( hangisi oynarsa) ve özellikle Q7 kırmızı görebilir.

bu anlamda kupada fenere kaybettiğimiz maç gibi bir maç olacaktır. bakalım sakin kalabilecekmiyiz, bakalım ders almışmıyız??
güzel maç olsun. iyi oynayan kazansın.
ben futbol izlemek istiyorum.her ay digitürke avuç dolusu para veriyorum. mükemmel bir stad ve ağzına kadar dolu olacak.
allaha yalvarıyorum, güzel bir futbol gecesi olsun.hakemdi, ofsayttı konuşmayalım.
amin.
Beşiktaşlıların bu maçı kaybetme ihtimalini pek dert ettiklerini zannetmiyorum. Nasılsa haftaya galatasaray antalyaspor karşısında puan kaybeder değişen bir şey olmaz yani.

Maçın hakemi etki etmediği takdirde galatasaray beşiktaş ı sabaha kadar yenemez. Bunu görmek için futbol filozofu olmaya gerek yok. Yeter ki beşiktaş topunu oynasın.
Carole un oynaması hata olur linnes daha iyi tercih olurdu.
Kalbim beşiktaş diyor ama bülent yıldırımı tanıdığım için oldukça tedirginim.marcelo-mitro ikilisi de pek güven vermiyor.sonucu atibanın oyununun belirleyeceğini düşünüyorum.
galatasaray'ın 3-1 kazanacağını tahmin ettiğim maçtır.
hakemin öne çıkmadığı, keyifli bir maç izlemeyi umuyoruz.
Galatasaray'ın 2-1 alacağı maçtır.
ilk golü bulanın yeneceği karşılaşma. inşallah hakem ibnelik yapmaz da hak eden kazanır.
ciddi bir hakem hatası olmadığı sürece beşiktaş' ın kesin olarak zorlanacağı maç. riekerink göreve devam ediyor zannediyor bazıları, unutkanlık olmasın.
inşallah hakemi değil futbolu konuşuruz.
hakemin bülent yıldırım olması beşiktaş için bir olumsuzluk ne yazık ki ama galatasaray kazanmak isteyecektir. skoru korumaya bakalım. 0-0 a yatalım bence, gs yüklenince kontraları deneyelim yoksa oyuna hükmederek gs arena da yenilmez. geçen sene bile oyuna hükmedemedi beşiktaş. 1 puan zaten iyidir, 3 puan ise çok iyidir buna göre oynamalı beşiktaş. ya herro ya merro denecek maç değil.
Atıncın kaybettireceği maç..
Süper Lig'in 22. haftasında Galatasaray, Pazartesi günü sahasında Beşiktaş'ı konuk edecek.

iLK 11'LER

Galatasaray: Muslera, Semih, Chedjou, Hakan, Carole, Selçuk, de Jong, Yasin, Bruma, Sneijder, Podolski.

Beşiktaş: Fabri, Gökhan Gönül, Atınç, Marcelo, Adriano, Querasma, Atiba, Oğuzhan Özyakup, Babel, Talisca, Cenk Tosun.
2-1 Beşiktaş kazanır.

Demedi demeyin.

En az 5 sarı kart çıkar maçta.
beşiktaş ı talisca ve cenk ile çıkarak risk aldığı maç.

talisca iç sahada iş yapar. topun arkasına geçince bu oyuncu da boşa çıkıyor.

cenk de yalnız kalınca iş yapamıyor.

tam aboubakar lık maç.
22 futbolcudan 8 i Türk, bu 8 futbolcudan 4 ü ise futbol eğitimini yurtdışında almış yani gurbetçi.

2 takımında ilk 11'inde kendi alt yapısından yetişen birer futbolcu var.

Malesef Türk futbolu gerçeği.
beşiktaşlı arkadaşlar merak etmesin. oynadığım bu kuponla bjk galibiyetini kesinleştirdim, maç sonu teşekkür edersiniz.

görsel
gerçekleriniz bizim için fetö !

görsel

not: gs'den fetöyü çıkarınca geriye ne kalıyor diye sorduğumda cevap alamıyoruz çünkü bişey yok amk zuhaahaha. Kudurun lan ibnler !

edit : görsel

edit2: görsel
çoğu kişinin mecburen radyodan dinlemek zorunda kalacağı maç. (bkz: anla beni sözlük)
izleme yeşili aranan maçtır.
ilk dakikalarda galatasaray'ın daha istekli göründüğü maç. Tribünlerin de büyük desteği var.
cemaatsarayin kaybetmesi dilegiyle.
Bülent yıldırım'ın ilk önce penaltı verip sonra köşe vuruşuna çevirdiği maç.
varsa ne mutlu olurum.
2-0 beşiktaşın kazanacagı maçtır.