bugün

beşiktaş ın almeida ve quaresma nın golleriyle 2-1 kazandığı maçtır.
beşiktaş'ın önümüzdeki sezon ortalığı kasıp kavuracağının sinyalini veren maçtır.

not:bir fenerbahçeli.
bir beşiktaşlı olarak çok güzel bir maç olduğunu, iki takımında futbol oynamaya çalıştığını -ki zaten beklenen buydu- söylemem gerekir.

değinmek istediğim iki konu var: bir, trabzonspor'un yedek kadro saçmalığı. işinize gelince "giren-çıkan fark etmiyor, süper kadromuz var" demeyi biliyorsunuz.

iki, beşiktaş taraftarının acayip seviyesizleşmesi. siktik, soktuk, gömdük vs. bu ne amk? mal mısınız siz? iki tane transferle niye götünüz kalkıyor hemen? otur efendi efendi desteğini ver.

son olarak da; ersan adem gülüm sezonu kapattı diyorlar. ben böyle hayatın ta amına koyim.
Bazı hamsileri uyardığımız halde bıdı bıdı yaptıkları ve maç sonrası sildikleri entryleri ile 3. sayfadan girdiğim entrynin 1. sayfaya kaymasına neden olan maçtır. Kartalım ilk yarı gücünü göstermiş, ikinci yarı süzülmüştür. Sileceğiniz entry yi yazmayın, boş boş konuşmayın!!!
Beşiktaş'ın kalitesini bir kez daha kanıtladığı müsabaka olmuştur. bu takım bu kadroyla Uefa Kupası'nı alır arkadaş, sonra söylemedi demeyin!
beşiktaşlı yazar kardeşlerin 'sik'i ağızlarından düşürmemesine neden olmuş maç. Her entryde bir sik. Siksever taraftar topluluğu olmuşlar. Yazık be...
yok trabzon yedek kadrosuyla çıktı, yok a2 kadrosuyla çıktı ztk sikimizde olmaz, biz lige bakıyoruz diyen hamsilerin beşiktaşın buca kadrosuyla çıktığını unutmuş olduğu maç.

bucadan farkınız yok gözümüzde uşağum, anlayın artık. vay efendim lig maçında görüşürüz diyenin kalbini kırarım. ona göre..
beşiktaşın karşısına adam gibi bir takım çıktığında o defansın darmaduman olacağını ispatlamış mücadeledir.

kötüleyin hadi açtım kollarımı bekliyorum..
beşiktaş'ın iki hafta önce bu kadroda yeri olmadığı için gönderdiği holosko'ya karşılık, zamanında üstüne para ve bir futbolcu daha vererek takımdan gönderdiği burak yılmaz'ın as oyuncu olduğu takım sahaya tam kadro çıksa ne olur çıkmasa ne olur.
mücadele açısından haklarını vermek gerekir gerçekten kötü takım değil trabzonspor, şampiyonda olabilir ama 10'dan fazla gol pozisyonunu gözü kapalı harcayan takıma karşı gol dahil 3,5 pozisyona girmek başarı sayılıyorsa aradaki fark zaten ortadadır.
şöyle bir golü görmeme neden olan maç. buyrun: http://www.youtube.com/wa...p;feature=player_embedded
2. golde topun havada dengesini kaybedip falso yaptığı ve kalecinn dona kaldığı andır. ayaklarınıza sağlık.
(bkz: bir avunma şekli olarak yedeklerle çıktık)'gibi bir avunma şekli çıkaran trabzon tarftarlarını gördüğümüz maçtır.

maçın özeti:görsel
yenilgiyi bile hazmedemeyişimizin resmi olan maç. maç biter, yenilen tebrik eder. hadiseyi sündürmenin manası ne?
yok yedek kadro, yok aklımız fener de... geç bunları anam babam, geç. zaten yedek kadro ile çıktığınız için allah yüzünüze baktı ya. sulu mektup mu yolladık yedeklerle çıkın diye? çıkmasaydınız monaco.

netice itibari ile yenilenin ismi "trabzon" yenen de "beşiktaş". git götünü bayındır kumuna sür banane.
trabzon un iki gün oynansa kazanamayacağı maç. iki takımla da alakam yok hatta bazıları diyecek ki maçı izlememiş izledim de . ikinci yarı trabzon iyi oynadı diyorlar yalan . beşiktaş oynamayınca onlar oynuyomuş gibi beraberlik pozisyonlarını yakaladı trabzon tamam ama berabere olsa maç beşiktaş yine gol atacaktı. iki takım arasında kalite farkı malesef çok.
itiraf etmeliyim ki; "beşiktaş'ın kadrosu trabzonspor'un yedeklerinden daha kaliteli" dedirten maçtır.

(bkz: arada böyle yedek kadroyla çıkıp, garibanları sevindirmek lazım)

asparagas haber ajansından kesitler:
ziklemiyoruz (şenol güneş)
hakan yoksa bende yokum (jaja)
beşiktaş'ın rakibi antep belediye, bizimki fenerbahçe. işte bütün mesele bu (sadri şener)

edit:
bu kadar çok eksi alıyorsa entry, demek ki doğru söylüyorum*
pırıl pırıl bir genç adamın fena sakatlandığı maç olmuştur.
içimiz buruk, trabzonspor yatsın kalksın onur'a dua etsin ve de.
daha çok yerlerdi ilk yarı.
bize her yer trabzon derler ama, burası beşiktaş alayına gider lafını anladıkları maç olmuştur inşallah.
ah be ersan gülüm ah be ersan gülüm
beşiktaş jk ilişki durumunu 'trabzonspor ile ilişkisi var' olarak değiştirdi.
as kadroyla çıkıp, yenilgiyi kaldıramayacak olan trabzonspor'un yedek kadroyla çıkıp, beşiktaş'ı tekme tokat durduramaya çalıştıkları maçtır. tekmeler havada uçuşmuştur. giray sadece tekmeyle kalmamış, kol, dirsek, allah ne verdiyse girmiştir.
yedek kadro bahanesini öne süren trabzonsporlu arkadaşlara duyrulur. beşiktaş sezonun ilk yarısında, iki yedek kaleciyle maçlara çıktı. kulübede dört yedek oyuncu oturdu. ve bu takım hala şampiyonluğa inanıyor. tirapzonspor'un yedekleri ise, süper ligde küme düşer. dün gördük.
beşiktaş ilk yarıda esti. esmekle kalmadı, önünde ne varsa alıp götürdü. ikinci yarının hemen başında gelen gol, bir tutukluk yarattı ama, sonrasında toparladı.
beşiktaş ilk yarıda tarihi farkı kaçırdı. lider trabzonspor'un ilk yarıda topla oynama yüzdesi %30 larda... liderin yedek kadrosu bu kadar mı kötü?
trabzon as kadroyla çıksaydı ne olurdu? topla oynama yüzdesi %40 olurdu.
daha farklı olurdu. beşiktaş takımı rehavete kapılmazdı. ilk yarıdaki etkili oyununu, doksan dakikaya yayardı. tirapzonsipor yalan olurdu. bu moral bozukluğuyla, haftasonu fenerbahçe'den tarihi bir fark yerdi.
neyse sonuca gelelim. sonuç, doksan dakikanın sonunda ne olduğudur. doksan dakikanın sonunda görülen tek şey tribünlerdeki kutlamaydı.

lalaalalay lalalayy lalay lay layy lay lay laaaaaaayyyyy
koyduk mu?
kazandığımız fakat adem'in sakatlığı dolayısıyla sevinemediğim ztk maçıdır. yazık oldu. o öküz oğlu öküzlerde kına yaksınlar şimdi. hazımsız ibneler. ben demiştim zaten;

(bkz: #10595512)

edit: imla

ayrıca yukarıda no'su olan entry'de eksileyen öküzler vardı. size de ademin bacağı girsin aq.
anasını avradını siktiğim maçı. 73-0 da bitseydi yine anasını avradını sikerdim. ersan sakatlanmış, sezonu kapatmış gerisi tefaruat.

ama ne koydu be arkadaş q7.

(bkz: toplu sex)
ve sonunda beşiktaş gücünü trabzona gösterdi. 2-1 almedia ve Q7 işi bitirdi.
trabzonspor takımının çoğunluğu yedek oyunculardan oluşan ilk 11'i beşiktaş'ın yetenekli futbolcuları karşısında daha fazla napabilirdiki?

hee birileri de diyebilir ki yedeklerle çıkmasaydı maça.. evet, doğru keşke yedeklerle çıkılmasaydı maça da, yedeklerin 2-1 yenildiği takıma as futbolcular atsaydı 3-5 tane..
bu benim fikrim.. oldu mu?

şenol hoca da hafta sonu oynanacak olan fenerbahçe maçını düşünmüş olmalı ki böyle bir takım koymuş ortaya doğru ya da yanlış, sonuç olarak trabzonspor için olabilecek en kötü durumlar çıkmış ortaya örneğin manisa son dakikalarda gol yemiş, örneğin trabzonspor bir gol daha atamamış..

tüm bunların ardından söylenebilecek tek şey beşiktaş 2-1 trabzonspor.

şunu da unutmamak gerekir ki quaresma'nın golü de goldü hani be..
hasta cimbomlu olarak 2. yarıda cimbomdan çok bjk maçlarını takip etmem gerektiğini düşündüren maç. ama ne q7 ne almeida gutiden gerisi yalan.
tur atlamamıza ve galibiyete sevinmemizden ziyade kasap giray'ın ersan'ı sakatlayarak 6 ay sahalardan uzak kalıp sezonu kapatmasına sebebiyet vererek bizleri üzüntüye boğan maç.
yazıktır günahtır ya. adamlar maç boyunca kesip biçtiler.

bu arada 61.dk da ts lu taraftarları susturmamız, quaresma nın yaradana sığınıp patlattığı jeneriklik gol, haftaiçi olmasına ve soğuk havaya rağmen stadı tıklım tıklım dolduran taraftarımızın görüntüleri,golden sonra quaresma nın kankası süreyya abi yi çağırıp kucaklaması, kepçe sergen e atıfta bulunan tezahuratlarımız güzel olan enstantenelerdi. ayrıca bu stad böyle giderse mayıs a kalmadan tarafımızca yıkılacak.

yedek kadroymuş pehhhhh (jaja ,selçuk ve sakat egemen dışında hepside oynadı ayrıca)

bize her yer portekiz....
ilk yarı beşiktaş'ın, ikinci yarı trabzonspor'un döktürdüğü kupa maçı.
şenol hoca maç öncesi söylediği gibi ligi daha ciddiye alarak başladı ve ilk yarı neredeyse tüm oyunu bjk forse etti. ikinci yarı gereken hamleler ve erken gol ile bu sefer trabzonspor maçı domine etti ve elenen şanssız bir şekilde trabzonspor oldu. futbol böyle enteresan tabi. bir gol bütün işleri alt üst edebiliyor bir taraf için.
manisa-antep belediye maçını seyredemedik ve oyunun gidişatını bilmiyorum tabi ama bu durum tamamen kupa statüsünün salaklığıyla alakalı. yani trabzonspor ancak böyle salak bir statünün kurbanı olabilirdi, oldu da netekim.
şimdi sen sponsorluk ayağına ve fazla maç olsun ayağına sikindirik bir statü yaparsan dünyada görülmemiş bir şekilde, bu olur tabi.
yoksa eleminasyon oynatsan çok daha keyifli ve zevkli maçlar çıkar ortaya. bunu bütün avrupa yapıyor, biliyor da bir tek hamal biz miyiz? onlarda yok mu a.q. sponsorları, reklamı vs.vs.vs.
oynatırsın alt lig takımlarını kafana göre ve son 24 takımı alırsın, koyarsın yanına geçen yılın süper lig ilk 8'ini, atarsın torbaya. çekersin kurayı ilk takım ev sahibi, ikinci takım deplasman takımı. tek maç oynatırsın olur biter. kurayı da karışık yaparsın erken finaller gelirse gelir, bari ufak takımlara da en kötü yarı final şansı verirsin.
ama yok biz illa dingillik yapacağız. işte akşam da trabzon bu dingilliğin azizliğine uğradı. burada antep belediye takımını küçümsemiyorum ama puan hesabı hiç şansı kalmayan bir takım grubun son maçında haliyle sikine göre oynar. oynamasa da laylaylom takılır. tıpkı manisaspor gibi.

bunu da daha önce söylemiştim:(#6428554)
not:imla.