bugün

Cumhur ittifakı:%55

Tayyip %60

Geri kalanı genel olarak vatansız yazmaya gerek yok.
erdoğan : %42
m. ince : %30
Akşener : %13
Demirtaş : %11
Temel K : %4
Seçim tahminim:
Cumhur: %45,8
Millet: %43
hdp: %10,3

Erdoğan: 44
ince: 32

ikinci turda Erdoğan alır.

Genelde seçim tahminlerim hiiiç tutmaz.

Ama sonuç Böyle olursa 2-3 sene sonra erken seçim...
- Millet ittifakı kazanacak.
- Meral Akşener, anketlerde görünenden daha yüksek oy alacak.
- Muharrem ince çok oy alacak.
- Her zaman olduğu gibi, izmir'de chp açık ara önde olacak... ince de öyle.
- Eğitimli insan nüfusunun yoğun olduğu bölgelerden, ince ve Akşener'e çok oy çıkacak.
- Sahil kesimlerinde ince ve Akşener'e çok oy çıkacak.
- Güneydoğu'da yaşayan seçmen hakkında pek fikrim yok; Ama Güneydoğu'daki dindar vatandaşlarımız Saadet Partisi ve Temel Karamollağlu'na oy verir; Akşener'e de beklenenin üzerinde oy çıkabilir; Orada yaşayan solcu vatandaşlarımız ise chp ve ince'ye ve demirtaş ile hdp'ye oy verir diye düşünüyorum. Ama haberlerde Güneydoğu'da kavgalar mavgalar olduğunu izlemiştik; O yüzden oradaki seçmenin ne yapacağı belli olmaz bence.
- bu seçimler çok farklı bence hiç umulmadık şeyler olabilir. Umulmadık şeyler olabilir derken, Güneydoğu'dan mhp'ye; içanadolu'dan da hdp'ye çok oy çıkabilir demek istemiyorum tabi ki. Fakat nerelerden hangi adaya oy çıkabileceğini kestirebilmek, zor. emin olduğum tek tahminim: Millet ittifakı kazanacak.
Diliyorum ki, En iyi yönetecek olan kim ise, cumhurbaşkanı o olsun. Türkiye en iyisini hak ediyor. iyi olan kazansın.
erdoğan : %43
ince : :%30
akşener : %13
selo : %9
temel : %4
perinçek : %1
erdoğan %52 +/- 2 puan
ince %33 +/- 1 puan
akşener %8
demirtaş %7

ayrıca chp'lilerin umutlarından istiyorum.

edit: şu an sonuçlar açıklanmaya başladı. ne demişiz yukarı da. iyi bakın.
Erdoğan % 45

ince % 29

Akşener %12

Demirtaş %12

Temelkaramollaoğlu % 2
Oyları kimin verdiği değil kimin saydığıdır önemli olan. Bu mantıkla bakarsak uzun 53 alır. Ama adil seçim olursa ( adil gür den bahsetmiyorum ) o zaman 45 de kalacaktır.
Chp:%41
iyi parti:%10
Hdp:%10
Akp:%7

Şaka şaka

Akp%39
Chp:%30
iyi parti:12
Hdp:%11
Mhp:%4
Saadet:%3.54

Cb seçimleri
Tayyip Erdoğan:%44
Muharrem ince:%32
Meral akşener:%10
Selahattin Demirtaş:%9

ikinci Tur:
Muharrem ince:%55
Recep Tayyip Erdoğan:%45
edit:erdoğan kazandı tahminlerim fos çıktı.
Ysk'ya göre secim yasaklarina dahil olan bir konudur.

"Secim günü, secimle ilgili tahmin yürütmek yasaktir."

Secim yasaklari saat 21'den sonra yada ysk gerekli görür ise daha erken kaldirilabilir.
........................
Erdoğan: %43
ince: %26
Akşener: %17
Demirtaş: %9
Diğer: %5
.....................
cidden muharrem incenin seçimi kazanacağına inanıyor musunuz?
AKP kazanacak diye sandığa gitmeyen kesimin belirleyici olan tahminlerdir.
Her durumda Erdoğan'ın kaybedeceği seçim. KAzandığında ekonomi daha da kötüleşeceği için ve ülkeyi yönetemeyeceği için, kaybettiğinde de seçmen erkenden güle güle dediği için her şekilde Erdoğan'ın kaybedeceği mübarek seçim.
bu entry rizeden yazılıyor: akpli kadınlar “bu sefer olmayacak ama napalım gene tayibe verelim “ diyerek yarı ağlamaklı oy kullanıyor. erkekler öfkeli “tutturdular bi muharrem bu nedir yahu” diye diye dolaşıyor. gençler fikir belirtmiyor. böyle bir gerginlik bir telaş var iktidar tayfasında. bizse sakiniz. neden sakin olmayalım ki? isviçre bankalarında zulalanmış milyon dolarlarımız yok, seçimi kaybedersek bize görünen hapis yolu yok. çalmadık çırpmadık, öldürmedik, aşağılamadık, ülkeyi peşkeş çekmedik, ihanet etmedik. bubseçimde olmazsa 6 ay sonra, eninde sonunda ve çok yakında yolcudur abbas!
(#39619015)

Tutturduğum seçim sonuçlarıdır. Tutturmaz olaymışım.