bugün

biz hinduizmcileri maymunlara tapıyor sanıyorduk meğer ateistler daha koyu maymuncuymuş. aramızda maymuna tapanlar var dikkat...

(img:#2139621)

görsel
adı üstünde evrim teorisidir. ilk çıktığından beri teoride kalmıştır ve kalacaktır.
şu konuyu adam akıllı konuşmak ve anlamak istiyorum.
maymunlara benziyoruz niye inanmayalım.

ya da maymunlar bizden gelmiştir.
sanırım dinciler maymundan evrim.
21. yüzyılda hala evrim teorisini okumayıp "çamurdan geldiklerine inandıkları için" çamur atan ve alt tür olarak kaldığını her geçen gün daha acı tecrübelerle görmesi gerekirken görmeyip yaşadığını sananların günlük ritüellerinin başlığı.
19. yüzyılda bulunmuş olan teoriye, 21. yüzyılda hala inanmayan insanlar var.
21. yüzyılda hala teorinin ne demek olduğunu bilmeyen insanlar var.
bugünkü maymunlar ile ortak atadan geliyor olabiliriz ancak maymunların ve insanların geldiği bu ortak ata da bir maymundu.

teori nedir bilmeyenler şuradan baksın bir zahmet: https://tr.wikipedia.org/wiki/Teori
ortak ata vs. her şey belli. bir tek ara form yok. ama olsun körü körüne ateyiz olmak bunu gerektirir, savunmaya devam.
hala maymuna tapanlar var görüldüğü gibi yüzyıl olmuş 21. adam tapmayı bırakmış ben maymunum diyor resmen. birine sen hayvan mısın dendiğinde alınır gücenir demekki bunlar ben hayvanım demekle övünen cinsten olabilir belkide.

biz adem ve havvadan geldik ve onların anası babası yoktu ilk yaratılan insanlardı. hadi maymundan geldik desek bile ilk maymunu kim yarattı ? illaki bir şeyin ilk başlangıcı olacaktır.

çamurdan gelmeyi garip görenler var. bir arabanın bile hammaddesi var. çelikten demirden yapılıyor. şekil veriliyor. sürekli topraktan çıkan ürenleri yiyen insanın ve mezara girince toprak olan insanın çamurdan geldiğine inanmanın neresi saçma ? resmen bir akıl tutulması eee nede olsa maymundan geldiiğine inanan birisinden ne beklenirdi ?
6. Yüzyılda ensest ilişki ile meydana geldiğinden inanmaktan iyidir.
21. yüzyılda hala bilimsel konularda cahil kalmış insanların maymundan geldiğine şaşırması. bilgi yok ama fikir var.
Geldik mi gelmedik mi ölünce mezarda anlayacağız.
sanki 500 yıldır yaşıyordun amk..
Bunları ciddiye almamak lazım. Evet.