bugün

artık gelsede kurtulsak dediğimizdir.
maya takviminin sonu. dunyanin manyetik alanlarinin yer degistirecegi gun. nostradamus'un kehanetlerinde bahsedilmektedir. kimilerine gore dunyanin sonu, kimilerine goreyse dunyadacaltin cagin baslayacagi tarih. bana soarsaniz bittiginde alelalde oldugunu gorecegimiz gundur.
tam 730 gün kalmıştır.
http://www.habervesaire.com/haber/1685/

vatandaşa ne düşünüyorsunuz, ne yapacaksınız diye sormuşlar böyle bir şey çıkmış.
Mayalardan ve Babillilerden kalan bilgilere bakılırsa kayıp gezegen Marduk 2012′de dünyaya yaklaşacak ve her şeyi alt üst edecek.

Siz siz olun 23 Aralık 2012 günü kimselere randevu vermeyin. Çünkü o gün eski uygarlıkların “Tanrıların gezegeni” dediği Marduk, 3661 yılda bir yaklaştığı dünyaya yeniden yaklaşacak ve kıyamet kopacak.

inanışa göre dünyamızda ünlü Nuh tufanından önce bambaşka bir uygarlık var olmuş ve Marduk’un dünyaya çarpması sonucu ortadan kalkmış.

Marduk dünyadan çok daha büyük, kızıl renkli bir

3661 yılda bir geliyor, Jupiter ile Mars arasında bulunan ‘asteroid kuşağı’ bölgesine sokuluyor, oradan dönüp gidiyor. Bize fazla yaklaşmıyor.

Fakat kütlesi çok büyük olduğu için, çekim gücü her seferinde bizim burada (yani dünya gezegeninde) amansız depremlere, yanardağ patlamalarına, tsunamilere, sel baskınlarına yol açıyor. 3661 yılda bir geliyor ama pir geliyor, bizi mahvedip gidiyor.

işte ünlü Nuh tufanına da bu gezegen yol açmış ve dünyamızda daha önce varolan başka bir uygarlık böylece ortadan kalkmış.

Bu iddiayı ortaya ilk atan Zecharia Sitchin… iddiasını ise Mezopotamya yazıtlarına dayandırıyor.

‘12. Gezegen Marduk’ kitabıyla tanınan Zecharia Sitchin Marduk’un 2012 yılında dünyanın yakınından geçeceğini ve bu esnada yeni bir ‘Nuh Tufanı’nın’ yaşanacağını iddia ediyor.

Sümerler tarafından ‘Nibiru’ olarak adlandırılan gezegenin, bugüne kadar sadece 1983 yılında IRAS kızılötesi teleskopu sayesinde görülebildiği iddia ediliyor.

Bu gezegen, daha doğrusu bunun uydularından biri, eski geçişlerinden birinde, asteroid kuşağının yerinde evvelce bulunan bir başka gezegene çarpmış, kopan büyük parça bir süre serseri mayın gibi dolaşa dolaşa bugün bildiğimiz Venüs’ü oluşturmuş, geri kalan toz toprak da işte o asteroidleri, yani küçük parçacıkları…

Türkiye’de ise araştırmacı Burak Eldem “2012: Marduk’la Randevu” adlı kitabında bütün ayrıntılarıyla bu iddiayı ele alıyor…

Ona göre mesele basit olarak şu; dünyada büyük felaketler uygarlıkların başını ve sonunu belirliyor. Ve dünyanın dört bir yanındaki eski uygarlıkların kalıntılarında izi sürülen Marduk adlı gezegen bu felaketlerle yakından ilişkili.

“Onuncu gezegen” olarak bilinen Marduk, 3661 yıllık bir yörünge periyoduna sahip. Ve özellikle Mayaların şaşırtıcı astronomik bilgilerine bakılırsa bu periyodlardan birinde Marduk 2012 yılında dünyaya yaklaşacak.

Bu büyüklükte bir kütlenin etkisi ise geçmişten biliniyor: Sel felaketleri, volkanik patlamalar ve bu patlamalarla tetiklenen depremler.

Tıpkı Milattan Önce 1649 yılında olduğu gibi

Ege’deki volkanın patlamasıyla yaşanan felaket pek çok uygarlığın ortadan kalkmasına yol açmış. Sülfürün kızıla boyadığı nehirler ve dumanlar yüzünden “gökyüzünün kararması” gibi olaylar mitolojide ve kutsal kitaplardaki anlatılarda aynı biçimde yer alıyor.

Ürpertici olan 1649 ile 2012 yılı arasında tam 3661 yılın, yani Marduk’un yörünge süresinin bulunması.

Burak Eldem bu güne kadar başka hiçbir araştırmacının yapamadığı bir şeyi yaparak şeytanın rakamı olarak bilinen 666′nın öyküsünü de Babillilere ve Marduk’a kadar sürüyor.

Bu simge 60′lık rakam sistemi kullanan Babillilerde 3661 rakamını gösteriyor. Yani Marduk’un yörünge zamanı. Aynı zamanda hem “Şar” yani kral anlamına geliyor, hem de “döngü”, “yıkım”, “tamamlanma” gibi anlamlara geliyor.

Burak Eldem, Kudüs’ün talan edilmesi sırasında bu rakamın 666 olarak algılandığını söylüyor.

“Marduk” simgesi rakam yerine harflerin kullanıldığı ibranicede de üç tane W harfine karşılık geliyor. Yine bu harflerin rakam karşılığı 666. Eldem “Neresinden baksan bunun bir şekilde altı ve altmışla bağlantılı olduğunu düşünmüşler ve bu rakam aslında 3661 olduğu halde ona 666 yani şeytanın rakamı demişler. 666 aslında Marduk’un şifresi” diyor
kendi takvimimiz varken neden başkalarının takvimine bakıyoruz.

(bkz: diyanet takvimi)
(bkz: 21 aralık 2012 marduk konseri)*
padişah vahdettin in meclisi mebusanı kapatmasının 94. yıldönümü**
dünya'nın foton kuşağı'nın etkisi altına tamamen gireceği tarih. aylar öncesinden belli olacaktır ne bokem olacağı zaten. mayalar akıllıydı, illa bir bok biliyorlardır. bir şey olacağından eminim. bu kadar söylenti karşısında boş bi tarih olacağına inanmamaktayım.

bekleyip göreceğiz efenim. merakle bekliyorum desem yeridir.

(bkz: öleceksek ölelim artık)
zeki insanlar için sıradan birgün
normal insanlar için şüpheli bir tarih
aptallar için kıyamet saaati.

zira allah u teala kıyamet günü için.
''nerdeyse onu kendimden bile saklayacaktım'' buyurmaktadır.

yok efendim foton kuşağına giriyor musuz da ondan sonra gelecek keten kuşağının etkisiyle beraber öküzlerinde anırmasıyla vede ineklerin möölemesi kıyameti yaklaşsıtaracaktır.

(bkz: gül gül öldük)
(bkz: ah şu bilim adamları)
(bkz: çok espirili insanlar canım)
yıl m.ö bilmem kaç
takvimi yazan mayalar arasında geçen konuşma

-abi yaz yaz mahfoldum ya 2 yıldır takvim yazıyoruz durmadan, yetti be
+of ben de çok sıkıldım, ahanda 2012 ye kadar yazdık hala yazdırıyorlar
- evet ya sanki o zamana kadar yaşayacağız
+ ben bırakıyorum bu işi
-ben de ben de
+kim istiyorsa gelsin buyursun devam etsin
-haklısın abi hadi gidip bi çay içelim yorulduk
+hadi gidelim

ve kamera yazdıkları en son tarihi gösterir 21 aralık 2012..

yıl m.s 2010

yoksa 2012 de kıyamet mi kopacak?
maylar yapmışlarsa vardır bi bildikleri
evet evet kesiin kopacak *
(bkz: yapma gözünü seviyim)
heyecanla beklemekteyiz fakat fos çıkacağının* bilincindeyiz.

21 aralık olmasının nedenini biliyoruz zaten. güneşe tapan tüm toplumlar için 21 aralık kutsal gündür. en uzun gece yaşanır ve güneş 3 gün boyunca, aynı saatte, aynı noktada(en güneyde) kalır. sonra tekrar kuzeye doğru hareket eder. *
2012'de 20 aralık son gün olduğundan 20 ile 12 nin birleştirilmesi sonucu oluşmuştur muhtemelen.

şu 23 aralık 2012 gününe geldiğimizde mayalar'a selamı çakacağım ve yoluma devam edeceğim.
maya takvimine göre dünyanın sonuymuş. iki dakika ayık gezin lan.

ayrıca;
22'sinde doğum günüm var, skerim belanızı.
bizim inancımıza * göre kıyamet tarihini Allah'tan başka kimse bilemez, mayalar kimmiş amına koyim?
tanım: soğuk olacağını tahmin ettiğim bir gün.
umarım mayalı dedeler haklı çıkar zira içinde bulunduğumuz dünya durdurulamaz bir şekilde hergün dahada kötüleşiyor sayemizde.
kanımca mayalılar yazmaktan bıkıp bitiriş tarihini şaşalı bi güne koydular(*
marduk denince aklıma tekken 5 karakteri marduk geliyor.* fiyasko gibi geliyor ama o günlerde herkezde yusuf olacağı kesin.
az kalmıştır merakla bekliyoruz. bakalım biz mi göt olacağız yoksa mayalar mı?
doğum günümden bir gün önce gercekleşcek olma ihtimali,sahsım için acı bir ironidir.
mayalar gelişmiş uygarlıklardı. bazı şeyleri önceden görebildiler. yıldızları inceleyerek bir takvim oluşturdular. buna maya takvimi denir. maya takviminde her göksel değişim açıkça belirtilmiştir. bitişinin 21 aralık 2012 olması elbette tesadüf değildir. maya takviminin sonu, başka bir çağın başlangıcı demektir. ki bu çağda ne hikmettense 21 aralık 2012 de başlayacağı rivayet edilen foton kuşağıdır.
foton kuşağı, bazı saçma sitelerde yazıldığı gibi değildir. tek değişim bilinç seviyemizin yükselmesi olacaktır.
ayrıca bazı son derece uyduruk sitelerde yazıldığı gibi ölümsüzlük diye bir şey olmayacaktır. kur'an da açıkça dile getirildiği gibi "her nefis ölümü tadacaktır." ancak bahsedilen ölümsüzlük en fazla kıyamet gününe kadar sürebilir. çünkü israfi in sur a üflemesiyle yaşayan herkes ölecektir. bu nedenle eğer araştırma yapacaksanız buna göre yapın. her siteye inanmayın. ve lütfen inanmayanlar neden inanmadıklarını söylesin. nedenini öğrenmek istiyorum ama çoğu arkadaşım yanıtlayamıyor. lütfen özel mesaj yoluyla bildirin.
durmadan yaklaşıyor efendim, durduramıyoruz.
2012 deki kış uykusu başlangıcıdır.
719 gün sonra gelecek tarihtir.
21 aralık 2012 tarihini şu şekilde yazalım: 21.12.2012.
sıfır neydi? yutan eleman. soldaaa sıfır oldu. onu salladık mı...
bir neydi? etkisiz eleman. onu da sallarız.
geriye ne kaldı? 4 adet 2. 2 üzeri 4 ne yapar? 16.
bu tarihte hangi sayıdan iki tane var? 12. topla onları. 24.
24'le de 16 yı toplaaaa, 40 yapar! ve dünyanın sonu herkese hayırlı uğurlu olsun!
daha söze gerek yok...
mayaların ya çok büyük ayar vereceği, ya da ayarın kralıyla karşılaşacağı gündür.
eğer bir durum yaşanmazsa o gün, "efendim yanlış hesaplanmış, 5 sene erken olmuş hata var bik bik de bik bik" diye ortalarda dolaşan tipleri göreceğiz muhtemelen.

edit: şimdiden kıvırmaya başlayanları var.