bugün

https://www.youtube.com/watch?v=fsH9iVaZSaA

bugün bir arnavut kız şarkının en basit yerlerinde detone olurken şarkının yükseldiği yerleri mikemmel söyleyebiliyor.

ben de kendi naçizane sıralamamı değiştirdim tekrar yapıyorum

1. isveç (gönlüm arnavut)
2. ispanya (sonda fena bozdu)
3. arnavutluk
4. belçika
5. israil
6. azerbaycan.

bu arada türkiyeyi göstermediler sanırım eski kazananlar içinden.
azerbaycan iyi gidiyor.
italya'nın şarkısı demek ki çok güzelmiş. ben dalga geçiyordum bir daha dinleyeyim dediğim yarışma.
ilk defa Türkiye'nin iyi ki çekilmiş dediğim yarışmadır. bu bakar boktan oylama görmedim.
geçen senenin birincisi sakallı abi/ablamızın yarışmacılarla röportaj yaptığı yarışmadır.
Yedi senedir birinciyi tutturuyorum bu sene tutarsa seneye yüklü bir hasılat yatıracağım.

(bkz: 2015 eurovision şarkı yarışması/#27801488)
çek cumhuriyetinin hangi akılla azerbayacana 12 puan oy verdiğini anlamadığım yarışma.
Açık ara En başarısız Eurovision ProdüksiyonU. Kopan kopana...
rusya bile ingilizce şarkıyla katılmış. abd ve rusya arasındaki savaşı kimin kazandığı oldukça açık.
rusya ile kıbrısın arasının bozuk olduğu yarışma ikiside italyaya 12 verip birbirlerine 8-10 verdiler.
Resmi olarak Isvec'in kazandığı yarismadir.
rus kız 12 puan almış,sanki 1. olmuş gibi seviniyor.

yine küfür etti şu adam. alsalar ya kamera ses sistemine uzak koysalar.

bu gece çok gariplikler oldu.

yıllardır izlerim ama böyle bir oylama görmedim.

yine de isveç haketti.

arnavutluk'un hakkı yendi.
ulan şu uzun saçlı esmer sunucu ne kadar itici ne kadar yapmacık gülüyor be.
o kadar ilgisiz olduğum yarışmadır ki kendisi, kim katılıyor hangi şarkılar bu senenin popüler şarkıları olacak, azerbaycan finale yürüyecek mi, oylamalar ne alemde hiçbir fikrim yoktur. Ama illa biri kazanacaksa tabiki azerbaycan kazanmalıdır.
Taa ebesinin amından gelen Avustralya'nın yüzlerce oy aldığı Eurovision'da Avrupa'nın ortasındaki Almanya 0 çekiyorsa yarışma bitmiştir.
isveç'in başka ülke yokmuş gibi birinci yapıldığı yarışmadır. yeter lan her sene isveç. daha geçen kazanmışlardı, birinci olmayınca da hep ikinci, üçüncü oluyorlar.
dünyanın sonunu getirecek yarışmadır.

güney Kıbrıs Yunanistan'a 8, Yunanistan güney Kıbrıs'a 10 puan vermiştir.

ayrıca rusya, isveç'ten daha çok hak etmişti kazanmayı...

ah putin, seni ben ne edeyim!!!!
Ermenistanın umduğunu bulamadığı yarışma.
isveç'in 3 sene sonrasında tekrar kazandığı yarışmadır. herifler 6'ladılar mk! biz de 1 birinciliğimiz var diye seviniyoruz.

ayrıca isveç'in şarkısı güzel olsa da abartıldığı kadar da yoktu hani. türkiye 2013'te isveç'te düzenlendiği sene katılmadı. şimdi seneye katılacak ama yine isveçte düzenlenecek. bakalım ne olacak seneye türkiyeyle.
isveç'in haklı galibiyeti ile sonuçlanmış yarışmadır.

ispanya, arnavutluk çok az puan aldı.

peki avusturya ev sahipliğinde nasıldı?
biraz düşündürücü; seyirciler zaman zaman yuhaladı, sunucular seyircileri uyarmak zorunda kaldı, adamın biri, bir değil iki değil üç kere "f*ck you" diye bağırdı, bağlanılan ülkelerin birkaçıyla problem yaşandı falan filan.

ikide bir o sakallı ablayı çıkardılar, herkesin birincisi o kadar görünüyor muydu yahu.

ev sahibi sıfır çekti.

rusya'nın şarkısı şişirilmiş bir balondu, birinci olacak diye çok korktum ama ikinci oldu.

yunanistan ve güney kıbrıs birbirlerine yüksek puanları vermediler. hayırdır inşallah?

ermenileri ipleyen çıkmadı, zırladıklarıyla kaldılar. yıllardır yaptıkları duygu sömürüsünü şimdi de yarışmaya taşıma mallığı gösterdiler ama netice ; 16. sıra. otur sıfır.

yanlışım varsa düzeltin; avustralya ilk kez giriyor bu yarışmaya değil mi? sıralaması güzel, 5. oldu.

azerbaycan çok başarısızdı.
sıralamanın bir kısmı şöyle;

1-isveç 365

2-rusya 303

3-italya 292

4-belçika 217

5-avustralya 196

6-letonya 186

7-estonya 106

8-norveç 102

9-israil 97

10-sırbistan 53

11-gürcistan 51

12-azerbaycan 49

diye devam ediyor.

sıfır çeken iki ülke var

almanya 0
avusturya 0
türkiye popunun gelişmesine bir nebze katkısı olmuş yarışmadır. gay'ler katıldıgı için protesto ettigimiz yarışma. yahu adamlar götüyle mi şarkı söylüyorlar, ne olmuş gayler katılıyorsa.
biz olsak da olmasak da mis gibi yarisma olmustur. puanlama da italya ve isvec cekismis sonunda isvec birinci olmustur.
Italya kesinlikle 1. Olmaliymis.
isveç adına yarışan Måns Zelmerlöw yarışmayı "Heroes" şarkısı ile 365 puan toplayarak kazandı.
ülkelerin televoting/jüri oylamaları yayınlandı. tam sayılmadı henüz; ama göründüğü kadarıyla halk oylamasında sıralama

1. italya
2. rusya
3. isveç

şeklinde. yani jüri saçmalığı olmasa, sadece insanların oylarıyla birinci seçilse; italya kazanacakmış. ki salonda en çok alkış ve tezahüratı da onların aldığını düşününce hiç şaşırtıcı değil bu sonuç.

karadağ ve makedonya'nın jüri oyları iptal edilmiş şüpheli olduğu gerekçesiyle.
Halk oylaması/jüri oyları toplandı ve italya'nın hakkını yemelere doyamamış lanet olası jüriler.

Halk oylaması :

Italya 366
Rusya 286
isveç 279

Jüri:

isveç 363
Rusya 247
Italya 184

Final:

isveç 365
Rusya 303
Italya 292