bugün

en iyi kısa animasyon ve en iyi kısa belgesel ve en iyi müzikte adayım olmadığından karışmadım onlara karmam hala yerinde akademinin de onları hakettiğine göre verdiğini umuyorum.ama hadi biraz heyecan katan kategorilere yönelsek ve akademi ?

edit:ben stiller komaya sokmuştur an itibariyle.
the hangover'in organizasyonda hicbir sekilde olmamasi sacmaliktir. oscar'in komedi filmlerine olan mesafesini biliyorum ama bu filmi yok saymak ne derece dogru onu bilmiyorum. oscar'i protesto ediyorum ve tv'yi kapatiyorum. daha da izlemem oscar'i!!!
en iyi makyaj ödülü: star trek
en kısa penis ödülü: dedemin daşşağı in aşağı
en kaliteli ibne ödülü: beyoğlu'nun asi çocuğu
en kaliteli orospu çocuğu yönetmen ödülü: james cameron
beş te beş en iyi makyajı da star trek aldı çok güzel ödüller hakedene gitmeye devam ediyor.
star trek efsanesine oscar gitmesi güzel oldu.
pek güzel hemde.
şimdilik ödüllerin dağılımı genel kanıyla aynı doğrultuda gitmekte. ancak çekişmeli dallara henüz gelmedik, ilginç sonuçlar çıkabilir.
en iyi uyarlama senaryo dalındaki oscar ödülü '' Geoffrey Fletcher - precious based on the novel push by sapphire '' ' a gitmiştir.
yuh ulan District 9'a vermediler uyarlama senaryo oscarını.
bırak uyarlama senaryoyu, çatır çatır en iyi film oscarını bile hakeden filmdi kendisi.
ama büyük ihtimal o oscarıda alamaz.
hatta görünen o ki bu mal oscar töreninde, bu harika filme ödül çıkmayacak. *
en iyi uyarlamayı tutturamadım altı da beş durumum neyse oda güzel akademi.

ve tekrar tekrar söylüyorum.

ben stiller efsane oldu bu gece o neydi ya hala yarılıyorum.
en iyi özgün senaryo ödülünün the hurt locker'a verildiği tören. the hurt locker mı? hadi ama! son on dakikasından çok iyi kısa film olabilirdi. o kadar! en iyi uyarlama senaryo: precious... kesinlikle district 9 almalıydı.
mo'nique üzerine bahse girip ağlayacağı konusunda sıkı para bastım, beni yanıltacak sanırım.

edit: yanıltmadığın için teşekkürler!
yedi de beş e düşürdü karmamı akademi maggie yi beklerken precious daki ablamız aldı olsun belliki oda aşırı sağlam oynamış.en iyi müzik ve en iyi film i beklerken kafayı yiycem vallahi.
en iyi yardımcı kadın oyuncu : Mo'Nique - precious based on the novel push by sapphire

not:bak bak cameron pimpine bak nasıl ayağa kalktı hemen tam fırlama ya.*
not2:karmam sekiz de altı oldu hadi bakalım düzelicekmi acaba.
En iyi sanat yönetmeni : Rick Carter ve Robert Stromberg (sanat yönetmeni) ; Kim Sinclair (set dekorasyonu) - Avatar
en iyi kostüm tasarımı : The Young Victoria
paranormal activity skeci ile yarmış törendir.
the hurt locker teknik klasmanda yardırdığı oscar töreni.
en iyi ses montajı : the hurt locker ( Paul N.J. Ottosson )

en iyi ses miksajı : the hurt locker ( Paul N.J. Ottosson ve Ray Beckett )
en başta daha önce dediğim gibi lütfen okuyunuz şunu (#7472092)

üç tane aldılar.ayrıca cameron ı bir döt edin lütfen ya.

şimdi inglourious da alsa şöyle bir kaç tane nasıl sevinicem ya.

not:karmam da on da sekiz oldu.
en şişirilmiş film the hurt locker oscarları topluyor. şaka gibi cidden.
District 9 kat be kat iyiyken, hala ödül alamadı.
bazen oscar sinir bozucu şekilde politik davranabiliyor. *
ayrıca Up in the Air babayı alacak gibi duruyor.
big five * * * * * denen kategorilerin yaklaşmasıyla heyecanı doruğa çıkan törendir. en çekişmeli olan kategori yabancı film dalındadır kanaatimce, sabırla bekliyoruz.
avatar ikinciyi aldı.bak bak cameron gene zıpladı yerinden babacım ne aç gözlüymüşssün sende ya.zamanın da 11 tane almadınmı amcam sen.tamam kazandın sevinde yerinden zıplamak filan ilk kez kazanmış gibi kazanan herifi kendine doğru çekip nigga selamı yapmalar.antipati toplama ya..

not:en iyi yönetmeni almazsan ben seni görürüm de biliyorum alıcan.
en iyi görüntü yönetmeni : Mauro Fiore - avatar