bugün

20 haziran 2016'da tsi 03.00'da başlayacak olan nba finalinin finalidir. her iki takım içinde live or die maçı olacaktır.
efsane maç olacak efsane.
Lebron loser mı?
Curry patlayacak mı?
GSW verecek mi şampiyonluğu?

Bunlara cevap bulacağız. Curry hırslı çıktı. GSW son 2 dakika zorladı.

Bana kalırsa, bu entryi editlemeyeceğim. 1 sayı farkla gsw şampiyon olacak.
Curry son pozisyonunun intikamını alacak mı, klay ritmini bulabilecek mi, kerr kısa 5 olayını abarttım artık diyecek mi, iggy oynayabilecek mi, curry mi yoksa lebron mi efsane olacak ? Kafamda deli sorular.
şampiyonluk maçıdır. rüzgarı arkasına alan ve andrew bogut un yokluğundan kaynaklı defansif açıkları iyi değerlendirebilirse cavs, bu kötü psikolojiyi atlatıp rakibi dizginleyebilirse gsw kazanacaktır. kısacası ortada olan maçtır.

iyi olan kazansın diyorum.
gsw pota alti savunmasinda bogut yokken draymond green tek basina nereye kadar dayanabilecek, lebron artik cozdu isi, bakiyor green yoksa daliyor iceriye ya turnike ya smacla bitiriyor, karsisina green cikarsa pozisyona gore ya driplingi kesip atis yada disariya cikarip sutorlere asist yapiyor, macin hikayesini bu ucgen belirleyecek gibi duruyor, onun haricinde gsw nin kaderi bu sefer gercekten ucluklere bagli, gonlum lebrondan yana, finalde kaybetmeyi yeterince yasamis bari bu defa kazansin oyuncusu gozumde, iyi seyirler simdiden.
Buralar entry dolar.
Gonlumuz gsw den yana.
West side baby.
Mac 20 haziranda.
altıncı maçta ağızlığını seyirciye fırlatan stephen curry nin yıldız kayırması sayesinde maç cezası yerine 25.000 dolar ödeyerek yırttığı maçtır. benzer şekilde maç sonu hakemlere sallayan steve kerr de aynı cezayı alacak. sonra kimse hakemler diye zırlamasın.

ayrıca andre iguodala da sakatlığını atlatmış ve ilk 5 deki yerini alacak.
2010 7. maçtan sonraki en zevkli 7. maç olabilir.Lebron krallığını korumak istiyorsa maçı kazanmalı.
Lebron un daha dünkü bebelere ayarı vereceği maç.
3-1 den durumu eşitleyen chicago bulls taraftarı olarak cleveland ı destekliyorum lebron ve irving muhteşem işler yapıyorlar umudum lebronun maça damgasını vurup cavalliers zaferi ile bitmesi maçın
come on cavs!!
gsw'nin şampiyon olacağı maçtır yazın bir kenara.
az önce uyandım.
bu gece sabahçıyız.

hadi cavs!.
(bkz: rabbime sordum cleveland dedi)
lebron için büyük bir şans.

al sahne orada lebron. her şey senin elinde. seriyi 3-1'den getirdiniz. şimdi efsane olma sırası sende. gsw'ı evinde yen ve efsane ol.
Herseyin Cavs'in Aleyhine oldugu sezonun son maci.

Saha avantaji yok, Seyirci avantaji hic yok, istatistik aleyhte, ozellikle son iki mactaki mucadelesine ragmen lebronun finallerdeki sanssizligi aleyhte, cavs'in kadro kesinlikle gsw'den iyi degil, curry ve gsw son mactaki aleyhte hakem kararlarindan dolayi cok bilenmis durumdalar.

Kalp cavs, mantik gsw Diyor. Hadi bakalim tam bi basketbol soleni olsun.

Edit: seyi soylemeyi unutmusum lan; bi tarafta coach Steve Kerr ote tarafta Tyrone Lue. Te allaam farka bak.

Mac Sonu editi: su tablodan sampiyon cavs cikti ya la! Tek kelimeyle helal olsun
En pahalı bileti 51.000 usd olan maç.
Lebron serbest atış kaçırıra 200 lira ateşlenen maç.

(bkz: kısa yoldan para kazanmak)

Not: lebron'a full de yaptırabilirim.
(bkz: #32722116)

En başında da belirtmiştim.

Gsw'nin kazanıp şampiyonluğa ulaşacağı maç.

Edit: burayı da kuruttuk çok şükür...
seri tahminimin 4-2 gsw şeklinde olduğu için güncelleme ihtiyacı hissederek cleveland'ın lebron ve irving sayesinde kazanarak şampiyonluğa ulaşacağı maçtır.

gsw pota altı çok zayıf kaldı splash brother'ın çok üst düzey oynaması lazım şampiyonluğu almak istiyorlarsa.
Lets go cavs dedirten.
Efsane geçecek maç.

Yerlerimizi aldık. Net.
nba komisyoneri adam silver'ın, selefi david stern'ün yalnızca koltuğunu değil, şerefsizliğini de miras aldığını gösteren 2016 nba finalleri son karşılaşması.

seri daha 2-0'ken gsw'nun yüzüğü rahat alacağını söylemiştim ki sonrasında 3-1 oldu zaten. gelgelelim hakemler eliyle seri katledilmeye tam da bu noktada başladı zaten.

dreymond green ile lebrick arasında yaşanan sürtüşmede hakemler yanlış olarak önce lebrick, sonra dreymond green'in hareketlerine sportmenlik dışı faul çalmamışlardı. ancak nba kendi kurallarını çiğneyerek karşılaşmadan sonra dreymond green'e sportmenlik dışı faul verdi. tabii bunun ardından playoff'larda flagrant foul sınırındaki green bir maç otomatik ceza aldı. bu tek başına faciadır zaten.

16 haziran'daki karşılaşmada gsw tam kaldırmış gelirken ve farkı 8'e düşürmüşken hakemlerin çaldıkları ve çalmadıkları yanlış düdükler ile cavs'i rahatlattı ve maçı almalarını sağladılar.

adam silver seriyi şişirdikçe şişirdi. ite kaka 7. maça getirdiler. önümüzdeki 48 dakikada neler olacak? king nothing'e "tarih yazdı; bakın, 1-3'ten final serisi alan tek oyuncu oldu" mu diyecekler yoksa steve kerr "never underestimate the heart of a champion" mı diyecek? hakem düdükleri serinin içine o kadar etti ki bilmiyorum, bilemiyorum.
LeBron iyi başlayamadığı derken lebron'un potayı aşağı aldığı maç. Net.
Lebron'un klasik sicislarindan biriyle basladigi mac. Neyseki yan parcalar isliyor ve gsw mal gibi hucum ediyor.