bugün

işbu bitmez reaksiyonların müsebbi olan zeminde, gerilimde emeği olan parmağı olan bir kaş çatmalık mesuliyeti olan herkesin allah belasını versin.
dün arkadaşım yarın akşam konser var, gidelim dedi. ben de ilk başta tamam desem de sonradan ben bu grubu çok dinlemiyorum ya, gitmeyelim dedim. o da tamam sen nasıl istersen dedi. eğer gitme kararı verseydik muhtemelen bugün patlama yaşanan saatlerde orda olacaktım. yani deyeceğim o ki, onların yerinde hepimiz olabilirdik. böyle bir durumda bu ülkede huzur içinde nasıl yaşayabiliriz? bu ülkeden gitmek lazım artık, evden çıktığında geri dönüp, dönmeyeceğin bile belli değil... ve tüm bu olaylar artık beni çok rahatsız ediyor. vefat edenlere allah rahmet eylesin, yaralılara da allah acil şifalar versin.
Geçmişte basılan, Ocak 2012 de başlayan arap baharının türkiye'ye gelecekte ki yansımalarını iddia eden (hüsnü mahalli'nin yazdığı)kitapta bahsedilenlerin yaşandığı günler ve öngörülen karmaşalar patlamalar saldırılar.
Memleketimizin her yeri her an patlatılma riskiyle tehdit altında.
memleket bütünlüğüne yapılan ve masumların öldüğü en acımasız patlamalardan biri daha.

Ve bunun devam edeceği söylentisinin verdiği korkunç güvensizlik.
türkiye ypg yi vurmaya başlayınca birden ankarada bombalar patlıyor mesaj net sanki bazı cepheler rahatsız vurmamızdan yüzden memleketimiz de bombalar patlatıyorlar.
acımız tarifsiz, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza cenabı allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar dilerim. aziz milletimizin başı sağolsun. artık diyalog sağduyu gibi bir şeye yaramayan şeyleri bırakıp canımızı yakanın canını yakmalıyız. savaşsa savaş, kansa kan. hesabı sorulacaktır.
vurmamızdan diyo pezevenk. sana neoluyosa, alan memnun satan memnun, millet hesabını kitabını yapmış bu göt burada komplo teorisi kasıyor.
abd ve rusya var arkasında,
yüksek bir ihtimal..

hepimizin başı sağ olsun!
dünyada olmasa da öbür tarafta cezalarının bedelini çekecekler!
(bkz: demirtaş ın patlama alanında miting yapmaması)
Sonumuz hayır olsun. Şansa yaşıyoruz ülkede bu durumlara nasıl düştük hepimizin ders çıkarması gerekir.
Geldi yine tipini siktiğimin mit yaptıcıları.
Türk milleti yapılanı hiçbir zaman unutmamıştır. ilk başta başımızdaki terör belasını def edeceğiz, sonra bu türklükten nasibini alamamış hükümete bunların hesabını soracağız.

türk oğuz begleri budun eşiding. üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, türk budun, ilingin törüngin kim artatı, udaçı erti? türk budun ertin, ökün! küregüngün üçün igidmiş bilge kaganıng ertmiş barmış edgü ilinge kentü yangıldıg yablak kigürtüg.
Rabbim ölenlere rahmet eylesin yakınlarına sabırlar versin. Çok acı insan hayatı bu kadar kıymetsiz olmamalı ülkede korkarak yaşar olduk sokaklar güvensiz sahipsiz insanlarla doldu. Ortadoğunun bütün yükünü türkiye çeker oldu. Neden? Siyasilerin iğrençliklerini her geçen gün bu halk ödememeli. Hükümet şehrinde 2. Patlama hangi ülkede yaşanıyor bu rezillik bu vahşet. Aklımızdaki sorular çok cevapları bulamaz hale geldik. Haftada 3 4 kere tepemizde helikopterler dönüyor şehrin ortasında dışarı bile çıkmaya korkar olduk. Bedel ödemesi gerekenler ise sadece sahte taziyeler veriyorlar. Yine insan olmaktan utandığımız bir gün. Halkımızın başı sağ olsun.
ben bu ülkede yaşamaktan yoruldum sözlük...
ölenlere rahmet, geride kalanlara mevlam sabır versin.
başımız sağolsun.
istihbarat ne iş yapar sorusunu tekrar hatırlattı.

bu şerefsiz saldırıda emeği geçen her bir bireyin allah bin türlü belasını versin.
amacınıza ulaşamadan yaşattığınızı yaşayarak geberin inşallah.
siyasi, istihbarati ve güvenlik sorumlularının işlerini düzgün yapmamasına duyulan haklı öfke ve hesap sorma isteği bile "terörün ekmeğine yağ sürmeyin" gibi aşağılık bir bahane ile örtbas ediliyor bu ülkede!

bu ülke elbet helak edecek sizleri! haberiniz olsun!
Son yüzyılda türk devletinin milletinin başına gelmiş en kötü şey olan bu yobaz gerici neo osmanlıcı, yayılmacı akp yüzünden olmuş saldırıdır.

Nokta.
Yiyorlar ama bombalar da patlıyor. Istikrar bomba. Tek yol başkanlık.
bir ülkenin başkentinde patlama yapılıyor, üstelik bu ilk değil 10 ekim 2015 tarihiyle birlikte 2 büyük patlama oluyor. başbakan diye nitelendirilen kişi değerlendireceğiz diyor, cumhurbaşkanı da öyle demiştir keza. yayın yasağı ve sosyal medyalara engel geliyor. patlama vefat eden tüm vatandaşlarımızın mekanı cennet olsun. yok yere canlarımız gitti bugün, bir hiç uğruna. bunların sorumlu/sorumlularında nasıl bir vicdan var ? sabah işe gidip akşam cenazesi geliyor artık insanların evlerine. yaşamaktan soğuttunuz, gözyaşlarımız tükendi artık yetmedi mi ?
(bkz: 400 vekil verin ve bu iş huzur içinde çözülsün)
işe şaşırmayı üzülmeyi geçip artık ankarada patladıysa yakında istanbulda da olur ulan taksimde bi patlamada ölmesem bari diye düşünmeye geldik. hepimize sabır ölenlere rahmet.
yeter be arkadaş yeter, bi bitmediler, ulan zaten zar zor yaşıyoz bir de savaş cıkarmaya calısıyolar, tabi yine doğal yaşantımıza devam edicez ıyıce duyguszlastıgımız ıcın. artık herkesın bir olması lazım ama kimin umrunda tabi, herkes kendi derdinde.
Devlet güvenlik zirvesinin yapılacağı saatte meclisin dibinde gerçekleşen menfur patlamadir. Siyasete yön vermeye yönelik olan bu patlama umarım türkiye yi suriye cehennemine çekmez.

Suriye'de şu an rusya nin payandasiyla ayakta duran halksiz bir devlet var. Vatandaşını öldürmekten çekinmeyen esad, esed yani her ne haltsa, inşallah allahindan bulur.

Milyonlarca vatandaşını göçe zorlayan, şeytanla pazarlığa oturmuş bu adamın pkk ile beraber yaptığı haltir bu patlama.
asker suriyeye girmeme konusunda direniyor, aksaray bastırıyor. ardından genelkurmayın yakınında, askeri araçların geçişi sırasında, nasıl oluyorsa mitin haberi olmadan patlama oluyor. ve patlamanın ardından cumhurbaşkanının ilk sözleri: bunlar misliyle karşılık verme kararlılığımızı pekiştiren saldırılar. denklemi siz çözün.
En yakın örneklerden Eylül ayı başında dağlıca da 16 asker şehit verdiğimizde hepimiz oturduğumuz yerden ağladık, kimi dua okudu, kimi çıkıp yürüyüşe katıldı, kimi sinirine hakim olamayıp bir ağız dolusu küfür etti, kimi sözlüğe döşedi vs. Kaç gün sürdü? Şimdi her gün şehit haberi alır olduk ne yapabildik, kaçımızın aklına her şehit haberi görüp ağladığında bir önceki hafta perşembe günü şehit olan askerimizin polisimizin vatandaşımızın ismi ya da ismini geçtim haberi geliyor? Bu patlama olayında da ağlıyoruz, küfrediyoruz, döşemeyene sen ne anlarsın diyoruz, diyoruz da 2 hadi 5 gün sonra gündeminde kaç kişimizin bu olay olacak? Klavye konuşmamız bizi rahatlatan belki de, o yüzden sayfalarca böyle yazılıyor her yüreğimizi yakan olayda.

Tanım: Bir sonraki son dakika haberine ağlayana kadar güncel acımız, ulusal ağlama nedenimiz.
Diyelimki kanlı terör örgütü PKK yaptı; "Bu soytarılar 2-3 yıldır Türkiye sınırları içerisinde silah, bomba, mayın yığınağı yaparken sen ne yaptın, alacağın kürt oyları için her şeyi görmezden geldin. PKK G. Doğuda güçlendi de güçlendi zaten halkta pkk'ya ılımlı bakıyor. Sonra sen oy kaybedince bakıyorsun kürtlere yaranmak bana oy kaybettiriyor bu sefer geri vurmaya başlıyorsun. 2014 yılınd ülkenin için silahların yardımına gittiği pyd'ye şimdi milliyetçilik ayaklarına vuruyorsun.
işte bunlar hep senin eserin ölen her kişi için vicdanın hiç sızlamıyor mu ? Yazık değil bu şehit olan askerlere, masum Türklere...

Diyelim ki işid yaptı; arkadaş sen 2.5 milyon suriyeliyi ülkeye soktun. Hadi yardım için aldın neden şehirlere dağılmasına izin verdin. Aralarında teröristide geçti, ajanıda geçti, bombacısıda geçti, orospusuda geçti ülkeye.

Neresinden bakarsan bak ülkenin içine ettin.
BiRiLERi BU OLAYLARA DUR DEMELi.