bugün

17 yaşına kadar yumurta gibi çocuktum.
sonra sakal çıktı falan işte... kürtmüşüm, pfff...
17 yaşına kadar kendine "neden benim de normal insanlar gibi iki kaşım yok" sorusunu sormamış selahattin demirtaş beyanı.
17 yaşına kadar ayna yüzü görmemiş selahattin demirtaş beyanı. Liderlerine bakarak ırkın genel zeka seviyesi hakkında çıkarımlar yapabilirsiniz.
aslında bunu farketmenin kolay bir yolu vardır ;

eşşek gördüğünüzde içinizde kelebekler uçusuyor ve ona karşı boş olmadığınızı hissediyorsanız , evet , siz kürtsünüz...
17 yaşına kadar tuzluk olduğunu düşünen selahattin demirtaş beyanı. Hadi yıkanmıyorsun anlarım da bir insan 17 yılda bir kere bile olsa aynaya bakmaz mı be? Evet.
Devletin faşist dikta yönetimi altinda kalan sayin selahattin demirtaşin acı beyanıdır. Doğrudur. Bende bu ulkede ilk defa vatandaş olduğumu 2010 da felan öğrendim bilmem kaç yaşındayım.
Ortamlarda zeki başkan, ilerigörüşlü adam diye dolaşan selo'nun aslında ne olduğunu gozler önüne seren beyan.

Bir de bunun peşinden gidenler var. Adam yarın bir gün çaydanlığım falan demez umarım.*
selocan beyanı.

--spoiler--

Paris'te katıldığı bir panelde, yaptığı konuşmayı neden Türkçe yaptığı şeklinde gelen soruyu cevaplayan Selahattin Demirtaş, "17 yaşında Kürt olduğumu öğrendim. 17 yaşıma kadar ailem Türkiye'deki baskılardan, faşizmden dolayı Kürt olduğumuzu sakladı. Konuşmamı tabi ki Kürtçe yapabilmeyi çok isterdim." dedi.

--spoiler--

https://www.youtube.com/watch?v=RvlaaM1T5_I
yalnın kuyrklusu ailem mal öğretememi demiyorda. Evinde konuşurkende mi baskı vardı amk.
anaokulu fln türk , yabancı ne kafamda oluşmaya başlamıştı. 7 yaşında 8 tane kürt eniği 2kişiyidk çevermezi sarınca. Esmer, doğulu (kürt) tipleirn tehlikeli ,güvensiz ,adelet duygusundan yoksun yamyamlar olduğunu anlamıştık. Hızırmıydı neydi bizden 3-4 yaş kbğyğk çocuk gelip tekvando teknkleriyle kalabalığı dağıtmıştı.
kesin babannesi ermendir. 10 kürüdün 4ünün babanne ermeni amk. dedem ermeni diyen yok. Ne ganimetçiymişiniz olum siz. Türkler ermeni soykırımı yaptı fln vay vay.