bugün

sehit olanlara allahtan rahmet diliyorum. yaralilara acil şifalar. InsAllah ülke huzura kavuşur artık.
nerdesiniz laaan çomarlaaarrr ! trollerrr !!!!

nerdesiniz laaaannn arap götü yalayıcılarııı !!

13 şehit 48 yaralı...

daha da artar bu !

sanki bugüne kadar her şeyi yolunda götürmüş de başkan olursa daha iyi olacakmış havaları devam ediyor !!!

ben başkan maşkan istemiyorum !

bi git ! artık yeter bi giiiiiitttt !
Artık korkar oldum internete girmeye. Yemin ediyorum inşallab yine kötü şeyler duymam diyorum. inanın sosyal medyaya girerken korkuyorum. Allahım sen bizleri ve devletimizi koru. içimize sızanları ve bizleri birbirimize dusurmeye calisanlara firsat verme. Sen ailelerine sabır ihsan eyle. Sen bizi koru yarabbim. Artık duymayalım böyle şeyler nolur. Güzel şeyler olsun artık.

Edit : O eksileyen parmaklarını ananın amına sokarım orospu çocuğu vatan haini.
Amına koyduğumun hainleri ya sizin kahpe kanınızı sikeyim
Yeter ya ben artık kınamaları duymak istemiyorum
Yeter.
Bu nasıl acı amına koyayım.
Başımız sağ olsun gencecik kardeşlerimiz şehit olmuş. Daha 1 hafta oldu be istanbul olayı olalı. Diyecek bir şey kalmadı. Evet.
kapısından geçtiğiniz yerde patlama oluyor .
ankara'da alışmıştık ama kayseri ...
edit: şehitler unutulacak ve belki yarın biz öleceğiz.
Sabah sabah üzmüş olan saldırıdır, hayatını kaybenlere Allah rahmet eylesin, ülkenin bu hale gelmesine ve etrafın kan gölüne dönmesine sebep olanlarında Allah belasını versin.
Ulan her sabah telefonu elimize korkarak aliyoruz. Lanet olsun.

Bu nasil is? Bu nasil savas? Bu nasil fikir?

Dusuncelerinizde kanlarinizda bogulun.
RTÜK çalışanları uykuda olduğu için yayın yasağı gecikti.

yazık ulan. tsk askerlere "personel" demekten çekinmiyor. istihbarat teşkilatı ismen var. gidip baksanız bina boştur belki de. çalışan yoktur. bu katil sürüd bombacılar mit var korkusuyla hareket edemiyodur.
4 gün önce: Kayserili bakan Kayseri'deki polislere, "inşallah sizler de şehit olun... inşallah ben de" dedi. Ve zırhlı aracıyla uzaklaştı...
Duan tuttu ama kendine değil!
Senin de şehit olman için o zırhlı aracı, yüzlerce korumayı bırakman lazım. Hani ağzın söylüyor ama gönlün razı değil gibi gibi.......
Sağlık çalışanlarının an itibariyle şoka girmiş şekilde sürekli ağlamalarina sebep olunmuş orosbu çocukları tarafından gerçekleştirilen saldırı. Üniversitede adım atacak yer yok.
Sıra bize, bizim ailelerimize ne zaman gelecek korkuyla bekliyorum
Inanamiyorum Kayseri'de bile bombalar patlıyor ise... Bu ülke cidden cehenneme dönmüştür.
Artık az utanma diyor...Hükümetin ve Cumhurbaşkanının istifa etmesini istiyoruz!
O kınayan, lanetleyen dilleriniz kopsun. Giden canlara layık gördüğünüz tek şey bu mu?
Ortadogu standartlarinin ustunde bir bombali saldirilar mevcut. Bu boyle olmaz. Sehirlerin ortasinda hergun bir bomba patlayamaz.
Her zamanki gibi yine ateş düştüğü yeri yakıyor olan o masum insanlara ve ailelerine oldu başka kimsenin umrunda değil zevk sefa içinde yaşıyorlar ezilen hep fakir insanlar.
suriyelilere türkçe öğretmek icin hataya görevlendirildim. dedik ki ekmek kapısı nerden açılacağı belli deği tut bakalım işin ucundan allah sonunu hayır etsin. 10 gündür bekliyoruz tercihlerdir şunlar bunlar dün tercih bitti 2 saat sonra açıkladılar. hani su bizim aylarca bekledigimiz tercih sonuclarini hemde. genel de ilk tercih gelmiş adini bile zor okuduğum bi okul. antakyanin mahallesi bayağ sevindim daha aksam...erken uyuyum dedim yarin kayseriye gidecem pazar gunu ales var. ales bahane memlekete gidiyim,erciyesi görüyüm kar görmeden kış mı geçermiş, zaman bulursam dedeme ugrayim elini opuyum iki aglayim sariliyim da derdine ortak olayim diye cunku biz 5 aydir yangin yeriyiz maras diyince gozlerim doluyor,urfa diyince aglamaya basliyorum. mervenin omru yollarda geciyor,dayim zayifliktan yok olmak uzere,annemin gozleri kurudu aglamaktan,yengem igneyle ayakta duruyor. dedem de yeni ogrenmis. ogrendiginden beri 2 gunde bir hastanedeler. cok uzuluyorum diyor hep!ama yapacak bir sey yok dua edip,bekleyecez... aksam da kızlarla konustuk daha kayseriyi ozledim dedim,biri ozledigin kayseri bak falan dedi,çok soğuk ayaz var,kalın giyin dediler gulduk gecti öyle ama memleket iste kimse sevmez yasarken kayseriyi bu ne yaa boyle yok efendim gidecem burdan diye triplere gireriz.bizim.ev havaalanina yakin dershaneye giderken gec olan otobuse binerdim ya simdi ici asker doludur ne gerek diye! bunu hatirladim utandim kendimden! cok utandim hemde!

sabah hataydan bindim otobuse 9 arabasi telefon cantamda burdan bir arkadasim aramis gormedim. yan koltukta bi kadin 1 yasinda bebegi var. bebek hic durmuyor nasil bitecek o kadar yol diye dusunurken yan koltuktaki amca tv acti kayseride patlama yazisini gordum,gorduk. kayseri lan ne alaka !çünkü terör doğuda olur dimi? illa olacaksa ankara da ,istanbul da olur ne işi var kayseri de ? hani diyorlar ya siz hep başkalarına olacak sanıyorsunuz bir gün size de gelecek,sizinde caniniz yanacak. bu sözden cok korkuyorum. herkes telefonlari sarildi önde bi teyzenin oglu erciyeste okuyormus onu aradi ulasamadi nasil agliyor ama kadin sonra ulasti ama yasadigi korku gozlerinde hala cama basini yaslamis hayati sorguluyor sanirim. iskenderundaydik bunlar olurken yanda deniz butun guzelligiyle duruyor ama icin guzel olacak denize bile bakmak icin.bebege annesi bak oglum deniz diyor goruyor musun diyor. dusunmeden edemiyor dimi insan bu cocugun hayati nasil olacak acaba ? nasil bir ulke birakiyoruz?ne yapiyoruz? ne oluyor hayatimiz da ? ben boguluyorum su an tv konusan su kadinin senini duymaktan boguluyorum.bilmem ne universitesinin baskanin yaptigi sacma aciklamayi dinlemekten biktim. haberlerde sehit cenazesi izleyip aglamaktan biktim. annelerin feryatlarini duymaktan biktim.biktim.biktim.

evimde yaşlanarak ölmek istiyorum. bindiğim otobuste,yurudugum yolda,maç izlemeye gittiğim stadin önünde teror saldirisiyla ölmek istemiyorum.
artık bela ve lanet okumak dilimize pelesenk oldu.
umarım artık bu ettiğimiz lanetleri uygulamada gösterebiliriz.
başımız sağolsun.
istanbul, ankara, adana, antep, diyarbakır... Şimdi de Kayseri ye mi geldi sıra? Her bir şehri kana bulamadan durmayacak misiniz? Bizim suçumuz günahimiz ne? Türk olmak mi? Türkiye de yaşamak mi?
Evet ezilen hep fakir insanlar savaş çıksa dahi yine ezilen fakir mazlum halk olucak bizler olucaz
bunların kökü kesilmeden rahat uyku yok bize
Allah kahretsin şaka desin biri olmadı desin biri
Çıkıp kökünüzü kurutucaz diyen içişleri bakanı nerdesin lütfen lütfenn gençliğimizi bitirmeyin.
Ya sabah sabah allah belanızı versin ya. Daha gözümü açamadan yine şehitler patlamalar. Sonra eleştirince vatan haini ilan ediliyoruz anasanı satayım.kimi eleştiricem lan ben kimi.
Mahalle bakkalını mı ? Süper market ceo sunumu? Taksiciyimi ? Dur diyemiyorsanız yürüyün gidin lan. bela olup çıktınız başımıza ya. 15 senedir akıp giden kanın haddi hesabı yok. Allah sorumlusununda patlatanında destek vereninde belasını versin.
Şehitlerimizin mekanı cennet olsun.
Yaralılara acil şifalar.

Ve olacakları söylüyorum.
1- yayın yasağı gelecek.( ben uyanana kadar gelmiş bile)
2-bir kaç tane bakan milletvekili çıkacak bişeyler saçmalayacak.
3-özellikle buna dikkat edin herkes başkanlık ile ilgili konuşacak.
4- insanlar hala reisimizin yanındayız falan diye saçmalayacak.
5- kınamalar gelecek.
6- bomba patlatılan yer şehitler yolu vs. Olacak.
7- bir iki güne unutulacak.
8- bir sonraki patlama da yine bunları tekrarlayacağız.
9- uyumaya devam türkiye.
sabah kalkıyorum telefonu açıp sosyal medyada biraz dolaşayım diyorum ilk aldığım haber bu oluyor. allah belanızı versin lan şerefsiz hayinler.
Demokrasi bekçilerine(!) sesleniyorum. Kendi öz iradenizle vatan bekçiliğine de var mısınız?

Ama pardon arkanızdan 'deh' diyen olmadan harekete geçemezsiniz. Söz konusu vatan dahi olsa.
adam "aracın plakası sahteymiş devlet nasıl engellesin saldırıyı?" diyor asşlfkgşlhajhşladjh sahte plakayı engellemek de devletin işi aq.
Ülke olarak aymayan günlere uyandigimiz bir sabah daha. Elimizden gelen ne saldırıyı kınamak, ölenlere rahmet kalanlara sabır dilemek. Artık yetsin bu acılar. 13 şehit 48 yaralı 20 si ağır.

Ayrıca su ayrıntıya dikkat çekmek isterim bugün 17 aralik.

Tabi bir de su var kayseri hiç bekledigimiz bir yer değildi değil mi?!