bugün

mit ne işe yariyor.
Zamanında Kobane , Roboski diye zırlayan vatan hainlerinin işidir.
buradan şunu anlıyoruz talas gibi bir yerde bir tane istihbaratçı yok.

talas'a gittim gördüm, herkes birbirini iyi kötü tanıyor. dışarıdan olan birisini kaldı ki bu özellikle kayserili olmayan biriyse tanıyorlar.

birisi gidiyor, bomba hazırlığı yapıyor, gözlemliyor ve gidip patlatıyor. bunu da bir tane istihbaratçı farketmiyor. yuh amk!
Kan vermek için orada toplanan herkes; halk, öğrenciler, öğretmenler, görevliler... Gerektiğinde ne kadar birlik olduğumuzu gösteriyorlar. Keşke her zaman böyle olabilsek.
erciyes üniversitesi önünde 8.45 sularında çarşı iznine çıkan sivil askerlerin de bulunduğu halk otobüsüne yapılmış hain saldırıdır. otobüsün yanına gelen 71 plakalı aracın patlamasıyla ölü ve yaralılar olduğu söyleniyor.

kalleşler ellerini kollarını sallayarak gelip katliam yaratıyor, hala buna alabildiğimiz bir önlem yok. bu hükümeti ve rte yi başımıza getirip terörü kat kat yükseltenler baş suçludur gözümde. teröre lanet olsun...
Çarşı iznine çıkan askerlerin hedef alındığı saldırı deniliyor.
görsel
bu güne kadar bu boyutta eylemler ya doğuda ya istanbul'da ya da ankara'da olurdu. kayseri'de, bu orospu çocukluğunu düzenleyen orospu çocukları "hiçbir yerde güvende değilsiniz" mesajı vermiştir. artık samsun'da olan da, muğla'da olan da sinop'ta olan da tehlikede. daha kötüsü 2 senedir patlayan bombalara karşılık hala tek bir istifa yok. mit, istihbarat falan ne iş yapıyor ? sadece reyizi korumak mı görevleri ? ben ölmek istemiyorum ulan birileri birbiriyle sidik yarıştırıyor diye.
Yine yeniden alçakça bir saldırı. Yaralanan ve şehit düşen kardeşlerimiz. Ve yine aynı senaryolar! Sonumuz hayır olsun. Gün geçtikçe daha çok kişi ve kişiler ölecek! Allah belanızı versin şerefsiz evlatları! O döktüğünüz kanlarda bir gün boğulmanız dileğiyle...
*
Gun geçmesin ki bir patlama daha olmasin. Gun gecmesin ki biraz daha can kaybetmeyelim. Yaziktir!
Artik yeter!
Sehitler var deniyor. Yaralilar var deniyor. Üzgünüz diyorlar sadece. Kınıyoruz diyorlar. Baska bir sey yok!
Allah kahretsin hepsini.
Destekleyeni, silah ve muhimmat verenleri, eliyle yaptıranlari allah belasini versin.
patlama 8:45 de gerçekleşmiş. olacağı var ya işte. askere gidenler bilir çarşı izinleri yemekten sonra içtima hep geç alınır asker olabildiğince geç çıkmış olur çarşıya. hatta taşkınlık falan olursa geç bırakılır veya ayar denilip komple iptal olur. ben hiç sekizde çarşıda olduğumu hatırlamıyorum. patlama olacak ya işte bu seferde erken çıkmışlar. allah yardımcıları olsun. allah ailelerine yardım etsin, sabır versin.
amına koyum lna bu gün ilk işim oraya gitmekti ve ben uyanamadığım için gidemedim.
Sabah Gazetesi yazarı Ferhat Ünlü : Planlı bir saldırı. Bak bak bak... Nasil da Zekiler ya... Biz oysa otobus bombaya carpmis yanlislikla saniyorduk...
yine mi yaa yine mi daha biri soğumadan diğeri başlıyor.. allah belanızı versin.
ya ben daha elimi yüzümü yıkamadan insanlar ölüyor, neler olmuş neler bitmiş bakayım derken yayın yasağı geliyor. kınamalar da birazdan başlar. işin garibi patlamaların ankara,istanbul'da olmasına "alışıp", kayseri'de olmasına şaşırıyor olmamız. resmen alışıyoruz, resmen haftada bir patlatılıyoruz. lanet ede ede yaşıyoruz.
Çok pis tezgahlar dönüyor yine.
geçtiğimiz hafta beşiktaş patlamasından sonra ceylanpınar'da bombalı saldırıda kullanılacak malzeme ve düzenekler ele geçirilmişti.
hatta 6 tane de bombalı aracın yakalandığı söylendi.
sonuç: bugün kayseri'de yine ocaklara ateş düştü.

anlamıyorum, siz nasıl mücadele ediyorsunuz terör ile.
şema üzerinde bilale anlatır gibi anlatın da öğrenelim yahu.

başımız sağolsun.
allah rahmet etsin şehitlere ve ailelerine sabır versin.

normalde bu tarz konulara entry girmeyen birisiyim. bu tarz felaketlerin ardından klavye üzerinden baş sağlığı dilemek orada yitirilen canları geri getirmediği için çoğu zamanda sessiz kalırım.

aslında gene yazmak istemiyorum ama bazı leş yorumlar yüzünden yazma ihtiyacı hissediyorum bu seferlik.

öncelikle belirteyim akp ile hiçbir alakam yoktur, geçmiş entryler hep ortada bu sözlükte sürekli eleştirdim. gene eleştirmeye devam edeceğim.

bazı yazarlar akp'yi suçlamış. bazıları ise devleti suçlamıştır. elbette devlet ve hükümetin kendi vatandaşlarını koruma zorunluluğu vardır. bu tarz hadiselerden sonra alınan tedbirler soruşturulmalı ve seçenekler masaya yatırılmalıdır. tedbirler kimi zaman yeterli, kimi zaman yeterli olmayabilir.

eylem tarzı ise svbied* diye adlandırılan ve suriye ile ırak'ta terör örgütlerinin kullandığı meşhur yöntemdir. aracın içerisi tamamen bomba ile doldurulup her hangi bir kontrol noktasına, saldım çayıra mevlam kayıra dercesine girip kendisini araç ile patlatmaktır.

beşiktaş maçka parkı patlamasına kadar böyle bir yöntem hiç kullanılmadığı için türk kamuoyu bilgisizdi. eğri oturup doğru konuşursak ülkemizde bu tarz intihar eylemlerine karşı şüpheli araç hedefe varmadan yok edilmesi dışında başka yöntem yoktur. takdir edersiniz ki ağır silahlar olmadan üzerine 120 km hızla gelen aracı durdurmak pek mümkün değildir. bir intihar bombacısı beline sardığı bomba ile küçük ölçekte patlamaya sebep olabilir ama aracın içerisine yüzlerce kilo patlayıcı yerleştirebilir ve bununla hedefine daha hızlı ulaşır.

konunun özüne gelelim sabaha kadar akp'yi eleştirelim bir şey değişmez. yeni bir yöntem ile saldıran bir düşman var karşımızda ve hiç beklemediğimiz yerden geliyor saldırılar. ülkemizde bu tarz saldırılar daha da süreceği bellidir. eğer ki polis/vatandaş oranı birbirine eşit olmayacaksa -ki böyle bir durum takdir edersiniz ki imkansızdır- bu tarz eylemler devam edecektir. polis devleti mi olalım var mı başka çözümü olan ?

utanmadan şunu yazanlar olmuş:

--spoiler--
terör örgütü terör örgütüdür.

ama devlet onu engellemiyorsa bence artık devlette terör örgütü olmuştur.
--spoiler--

kimse kimseyi zorla durmuyor burada. 3-5 gerizekalı ergen bu tarz cümleler kuran ama gene de kimseyi tutmuyoruz burada terörist devlet ise suriye'de özgürlük savaşçılarına falan sığının yada cihatçılara 72 huri garanti nede olsa. sonra "anadolu çomarı ühühhü gene aldı %50" diye burada ağlamayın bir zahmet. bugün ne yapsam da akp'ye bok atsam düşünceniz yüzünden akp'ye hapsolmuş durumdayız.
yeter yahu yeter.
lanetlemekten baska ne halta yariyorlar bunlar?
bu kadar vasifsiz bir hükümet nasil oluyor da hic utanmadan insanlarin karsisina gecip lanet okuyabiliyor? ben artik lanet sözcügünü duymak istemiyorum bu ülkede.
ohal i özel islerine kullanacaklarina terörü engellemek icin kullanmalilardi, fütursuz herifler.
Halepten ne farkımız var ki bizim ?
Daha bir önceki acının yaralarını saramadan yine başka bir acıyla uyandık bugün, allah kahretsin. insanda sabır kalmıyor artık, başımız sağolsun demek içinden gelmiyor. Ne zaman bitecek bunlar? Umarım can kaybımız yoktur. Hepsine allahtan acil şifalar diliyor ve bu sene 25. Patlamasına şahit olmuş güzel vatanıma sabır diliyorum.

13 şehidimiz varmış, başımız sağolsun.
(bkz: şiddetle kınıyorum)
(bkz: lanetliyorum)
(bkz: bıçak kemiğe dayandı)
(bkz: kimse sabrımızı zorlamasın)

1-2 hafta üstteki kalıplarla bol bol cümle kurulacak ve unutulacak.
ol bol kinanacak sebep olanlara asariz keseriz diyecegiz uslubumuz sertlesecek siz kimin köpegisiniz filan diyecegiz simdide askere filan maclarda sarılacagiz olmadi gider kışla önünde sariliriz .bol bol nutuk atacagiz.3 gün sonrada bombayi patlatanlarla masaya oturup baris muzakereleri yapip acilimlar yapariz.ates düstugü yeri yakar gerisi fasaryadir.kimisi pkk ya toz kondurmak istemez deas der kimisi deasi korur pkk olsun ister.hani firsattan ziyade pkk fetö deas da denebilir ucu ortak filan.neyse olan sehit analarina olur.bizi izlemeye devam edin.
Ülke yönetiminin özeti şudur herhalde ;

https://twitter.com/…zzii/status/741180460986949632
Bu ülkenin istihbaratı ne işe yarıyor sorusunu akıllara bir kez daha getiren durum. Kınama ayaklarını bir an önce geçip icraat yapmaları gerekmekte.