bugün

zor maç romanyanın durumu daha rahat bize göre.
ilk milli maçım da karnaval havası bekledigim maç.
"Takım ruhu mu yoksa takım kalitesi mi daha önemlidir?" sorusunu cevaplayacak olan maçtır.
onu bunu bilmem son 5 senedir avrupa şampiyonasından sonra büyük bir heyecanla beklediğim maç taktik maktik anlamam çıkıp çatır çatır oynayıp gol veya goller bulmamız gereken ve sonunda büyük ihtimalle play-off lara kalmamız gereken maç .

son olarak ;

--spoiler--
Unutmadik kurdugumuz o düsleri
Gözgöze etmisiz bütün yeminleri
Kac yildir bugünü bekledik
Zaferleri özledik aman aman aman ah
Bu kadar yetmez ah Türkiyem ilerle
Ayyildizim at golünü costur yine
--spoiler--
galıbıyet parolasıyla cıkacagimiz mac. açikcasi romanyanin estonyaya 5 fark atacağini dusunmuyorum. estonya o kadar ezik bir takim değil. kaldi ki adamlar andorraya 5 fark atamadi , estonyaya mi atacaklar? ama yinede futbol bu estonya romanyaya yatabilir belli olmaz. biz işimizi sağlama alip galibiyet alalimda gerisi önemli değil. şayet gidemezsek tüm sorumlu abdullah avcidir.
hocası fatih terim forveti burak yılmaz olduktan sonra hiç bir şekilde desteklemeyeceğim türk milli takımının maçıdır.
işimizin çok zor olduğu maç. muhtemelen tek farklı galip geliriz en iyi ihtimalle, o da en iyi ihtimal. yani gol yeriz diye düşünüyorum ve bu durumda 2 gol atmamız lazım. zor, bu sadece gazla başarılacak bir şey değil. bunu başarsak bile karaktersiz romenlerin 5 farklı galip geleceğini de unutmayalım. ben böyle düşünüyorum. umarım yanılırım!
almamız gereken bir maç. bu kesin.

alamazsak eğer estonya'nın romanya'yı yenmesini bekleyeceğiz ki, bu çok zor.

savunmamızın -kesinlikle- açık vermemesi gerekecektir. çünkü robben, böyle açıklarda yapacağı dribblingler, vereceği ara paslar (ki bunları bayern de çokça izledik) milli takımımızın çok zorlanmasına ve çözülmesine neden olacaktır.

ceza sahası içinde van persie'yi buluşturmamak lazımdır. van persie'nin şutları karşısında rahatça gol yiyebiliriz.

onun dışında orta sahada van der vaart'a ceza sahası dışından şut çektirmememiz gerekecektir.

van der vaart'ın çekeceği teknik bir uzak şut, rahatça gol yememize neden olabilir.

de jong'un oynayamaması bizim için iyi sayılır. çünkü kendisi aşırı kafa göz yarmayı seven bir oyuncu. milli takımımızdaki önemli bir adamımızı bu kadar kritik bir maçta sakatlasaydı eğer maç onların tarafında dönebilirdi.

psv'de oynayan lens, özellikle hızlı bir oyuncu. izlediğim kadarıyla arada sırada güzel şutlarla gol bulabilme özelliğine de sahip. gökhan gönül'ün dikkatli olması gerekecektir.

sneijder'in form düşüklüğü, bizim için hem iyi hem kötü olabilir. kendisi milli takımda gözden düşmemek için çok iyi oynayıp savunmamızı çökertebilir, ya da form düşüklüğüne devam edip bizim avantaj kazanmamıza neden olabilir. dikkat edilecek bir başka oyuncu da sneijder.

sol bekleri ajax ta oynayan danny blind. bu adamı fazla izlemedim ama ara sıra atağa çıkan bir bek. önünde lens'in oynayacak olması, hollanda'nın solunu tehlikeli yapabilir.

janmaat ile martin indi'yi izlemedim. o konuda pek bir yorum yapamayacağım.

ron vlaar ise aston villa'da oynayan, dolayısıyla premier liginin alışılmış sert ve defansif oyunuyla tecrübe kazanmış bir stoper. defansta en dikkat edilecek adam bu.

benim tavsiyem hollanda'nın soluna doğru oynamak.

edit:bakardicola arkadaşımıza teşekkürler, lens dinamo kiev'e transfer olmuş.
çok zor bir maç bizi bekliyor ne kadar evinizde oynasakta üç ihtimalli bir maç.
heyecanla beklediğimiz ve türkiye'nin kazanmasını umduğumuz maç.
nefeslerin dorukta olduğu, umutların ya yeşereceği ya da solacağı maç. *
fatih terim real madrid maçında yaptığı gibi 11 kişiyle saldırmazsa, kontrollü oynarsak, teknik oyuncularımızla kazanacağımız maç.

hollanda ne için ölümüne asılsın ki maça?
çok zor bir maç.
yenilirsek kimse üzülmesin neticede koskoca hollanda.
dünya kupasına gitmek istiyorsak şansın yanımızda olması gekekiyor..
Haydi hayırlısı demekten başka çaremiz olmadığı maçtır.
hollanda kazanmak için çok uğraşacak. eğer kötü oynarsak "sanki play off'a gitmek için kazanmak zorunda olanlar onlardı." gibisinden eleştiriler bekliyorum.
bizi yenmek için geliyorlar. tabi bu sadece bir his.
hollanda'nın yatırıp sikeceği maç olacaktır, evet.

hislerime göre;
ilk 20 dakika içerisinde türkiye milli takımından bir oyuncunun direk kırmızı kart göreceğini,
hollanda milli takımının gollerinin iki tanesinin penaltıdan olacağını,
sneijder'in fenerbahçeli bir oyuncuyla şiddetli bir biçimde kavga edeceğini,
hollanda'nın 4 farklı üstünlüğü olduğunda tribünlerde gezi parkı atmosferine gireceğini,
türkiye milli takımından bir stoperin gol atacağını,

düşünüyorum. elf gözlerim bunları görüyor.
hollanda'nın romanya için oynayacağı maç.
ilk maçta çok iyi oynamamıza rağmen yenildiğimiz hollanda yla ikinci maç. çok iyi oynamak bile bırakın yenmeyi puan almaya yetmemişti.

sonuç olarak çok iyi oynamak yenmeye yetmeyecek kusursuz mükemmel oynarsak bir ihtimal.

deli dana gibi saldırırsak macaristan gibi 8 tane yemesek bile 3-4 yeriz.
türkiye'nin 9-0 alacağı maç.

(bkz: reserved)
dangalak hollanda teknik direktörünü mal edeceğimiz maç.sabırsızlıkla bekliyorum.
şimdiden dua etmeye başladığım maçtır. çünkü hollanda'yı yenebilmek ve gruptan çıkabilmek için ilahi bir dokunuş gerekiyor resmen. umarım milli takım bayramın ilk gecesi gruptan 2. olarak çıkıp çifte bayram yaşatır.
Türkiye ye 2.00 oran vermiştir iddaa yine milli duyguları kullanarak üstümüzden çok para kazanacaklar gibime geliyor normal bir oran değil hollandaya 2.60 verilmesi.
dualarımız seninle türkiyem.
çok zor bir karşılaşma olacak. sonuç olarak hollanda futbolunda garantiledik verelim gitsin canım görüşü yok. alayına mokoko giriyolar.
türkiye'nin kazanabileceğini iddia etmek için futbol sığırı olunması gereken maç.

oyuncu kalitesi, teknik, taktik, kulübe zenginliği, kondisyon vs. her şeyi geçtim henüz bir ekole sahip olmayan ülke olarak, kendi ekolü olan bunu da dünyaya açan bir takım karşısında hiç mi hiç şansımız yok.

normal şartlar altında hollanda bizi parçalar,

anormal şartlar altında 1-0 yenip giderler,

hiç umuda kapılmayın, dua edin de terim iyi gazlasın milli takımı, en azından güzel bir maç izleyelim.

brezilya treni kalkalı çok oldu.

tüpçüden federasyon başkanı olan ülke dünya kupasına mı gider lan, tövbe tövbe ...
Portakalı soyacağımız maç.